Jak w każdą środę przygotowaliśmy dla was relację z odcinka „Top Model 11”. Co wydarzyło się w tym tygodniu? Jakie zadania twórczynie i twórcy programu przygotowali dla osób, które biorą udział w tej edycji? No i, oczywiście, kto odpadł? Było naprawdę emocjonująco, a momentami również trudno. Oto wszystko, co warto wiedzieć o 8. odcinku największego modowego show w Polsce. 

„Top Model 11”: odcinek 8. Gościnie i gości specjalni. Wśród nich Sophie Trelles-Tvede, Rúrik Gíslason, Maria Dębska oraz Katarzyna Dąbrowska

W zdecydowanej większości odcinków „Top Model 11” pojawiają się gościnie i goście specjalni. Tak było i tym razem. Osoby, które biorą udział w tej edycji modowego show, spotkały się z Rúrik Gíslason islandzkim piłkarzem i celebrytą, Sophie Trelles-Tvede, która stworzyła charakterystyczne gumki do włosów, profesjonalna łyżwiarka Natalia Maliszewska, jak również Maria Dębska. Czyli jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek w Polsce, odtwórczyni roli Kaliny Jędrusik w głośnym filmie „Bo we mnie jest seks”, a prywatnie córka Kingi Dębskiej i była żona Marcina Bosaka. Towarzyszyła uczestnikom i uczestniczkom podczas nagrań, poza tym oceniała efekty ich podczas panelu. W jury wyjątkowo zasiadła także Katarzyna Dąbrowska – redaktorka naczelna magazynu GLAMOUR. 

„Top Model 11”: odcinek 8. Romantyczne nagrania z uczestnikami poprzednich edycji i Marią Dębską

Pierwsze zadanie wzbudziło wiele emocji. Uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 11” wzięli bowiem udział w nagraniach inspirowanych zimowymi komediami romantycznymi. Towarzyszyły im osoby, które z całą pewnością kojarzycie z poprzednich edycji programu, w tym m.in. Kasia Szklarczyk, Nicole Akonchong, Arkadiusz Pydych, Łukasz Bogusławski oraz Dominika Wysocka. Razem musieli odegrać kultowe scenki, a przy okazji odpowiednio zaprezentować wybraną dla nich biżuterię. Na szczęście mogli liczyć na wsparcie wspomnianej już Marii Dębskiej

Powstało pięć filmów. Natomiast najlepsi w tym zadaniu okazali się: Martyna Kaczmarek, która razem z Arkadiuszem Pydychem odegrała scenkę z „Dziennika Bridget Jones” oraz Filip Ferner. Ten uczestnik „Top Model 11” wystąpił w filmie inspirowanym „Love Story”, a przed kamerą towarzyszyła mu Nicole Akonchong.  

„Top Model 11”: odcinek 8. Sportowa sesja zdjęciowa z Rúrikiem Gíslasonem i Sophie Trelles-Tvede

Następnie uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 11” wzięli udział w zadaniu, dzięki któremu mogli zostać twarzami kampanii dla marki charakterystycznych akcesoriów, na czele z gumkami do włosów. Podczas sesji zdjęciowej pozowali razem z Rúrikiem Gíslasonem. Ich stylizacje, jak również pozy były inspirowane różnymi dyscyplinami sportowymi, np. boksem, piłką nożną i koszykówką. Nagroda główna przypadła Borysowi Barchanowi oraz Adrianie Hyzopskiej. Wyróżniony został również Adrian Nkwamu. Cała trójka nie kryła dumy i zadowolenia. 

„Top Model 11”: odcinek 8. Sesja zdjęciowa na lodowisku z Natalią Maliszewską

Last but not least... sesja zdjęciowa na lodowisku, której efekty zostały ocenione przez Joannę KrupęMarcina Tyszkę i Dawida Wolińskiego, a także towarzyszące im w tym odcinku Marię Dębską i Katarzynę Dąbrowską. Uczestniczki oraz uczestnicy pozowali w duetach i jednej grupie. Musieli współpracować przed obiektywem, ale jednocześnie nie mogli zapominać o tym, by „nie zniknąć” na zdjęciu. Wymagało to skupienia, wysokich umiejętności związanych z pozowaniem, jak również z koordynacją.

To jest bardzo trudne - skomentowała Klaudia Nieścior w 8. odcinku „Top Model 11”.

„Top Model 11”: odcinek 8. Panel bez Kasi Sokołowskiej

Warto dodać, że tym razem na tak zwanym panelu zabrakło Kasi Sokołowskiej. Powód jej nieobecności był szczególny. Kilka dni wcześniej ceniona reżyserka pokazów mody urodziła swojego pierwszego synka. Przypomnijmy, że chłopiec, który przyszedł na świat w lipcu tego roku, ma na imię Iwo. 

Zobacz także:

„Top Model 11”: odcinek 8. Kto wygrał?

Wygrali Borys Barchan oraz Natalia Woś i to właśnie oni przejęli pokój zwycięzców oraz zwyciężczyń od Aleksandry Helis, która była najlepsza w poprzednim odcinku (podczas filmu modowego z Nataszą Parzymies). Drugie miejsce należy do Martyna Kaczmarek, z kolei trzecie przypadło wspomnianej przed chwilą zdobywczyni czwartego złotego biletu w historii polskiej edycji modowego show. 

„Top Model 11”: odcinek 8. Kto odpadł?

Przypomnijmy, że w szóstym odcinku, który był emitowany 12 października, Michał Piróg przywrócił Macieja Skibę do programu. W związku z tym w tym tygodniu musieliśmy pożegnać się z kolejną osobą. Kto odpadł tuż przed wyjazdem na fashion week? Jurorki, jurorzy, a także gościnie specjalne wskazali Filipa Fernera. To spore zaskoczenie, ponieważ (jak pisaliśmy wcześniej) uczestnik okazał się jednym z najlepszych w zadaniu inspirowanym popularnymi komediami romantycznymi.