Wielki finał Top Model 9 zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień w środę 25 listopada poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji popularnego programu TVN. W tym sezonie nie zabrakło niespodziewanych zwrotów akcji. Przez pozytywny wynik na obecność koronawirusa Patrycja Sobolewska, Dominic D’Angelica i Ernest Morawski nie mogli wziąć udziału w tygodniu mody Athens Xclusive Designers Week w Grecji. Nie wykluczyło ich to jednak z programu – jurorzy zdecydowali, że powalczą o miejsce finale w Polsce, wykonując dodatkowe zadanie. Z tego powodu Joanna Krupa, Marcin Tyszka, Kasia Sokołowska i Dawid Woliński przywrócili do Top Model 9 Karolinę Kuczyńską i Mariusza Jakubowskiego, którzy razem z Weroniką Kaniewską, Mikołajem Śmieszkiem i Mają Siwik polecieli do Aten. Wzięli tam udział w pokazach mody i klipach modowych, a także w decydującej sesji zdjęciowej, która przesądziła o tym, kto znalazł się w finale 9. edycji Top Model.

Top Model 9: finałowa sesja zdjęciowa w Grecji. Kto dostał się do finału?

Sesja zdjęciowa w półfinale programu odbyła się w malowniczej scenerii greckich uliczek oraz morskiego wybrzeża. Gościem specjalnym była stylistka Marilena Karagianni, która współpracuje z najlepszymi magazynami o modzie i jest odpowiedzialna za wizerunek wielu gwiazd. Na planie była obecna również Joanna Krupa, która wspierała uczestników, a autorem zdjęć był Marcin Tyszka. Uczestnicy mieli za zadanie zrobić dwa zdjęcia w różnych stylizacjach. Kto poradził sobie najlepiej?

Top Model 9: odcinek 11. Sesja na jachcie. Zobaczcie, jak uczestnicy programu poradzili sobie przed obiektywem >>>

Na pierwszy ogień poszedł Mikołaj Śmieszek, który doskonale wiedział, jaki efekt chce uzyskać. Uczestnik programu wyznał, że jego zdjęcia zawsze były mocne i bazowały na wyraźnej mimice twarzy, dlatego tym razem chciał zaskoczyć jurorów i postanowił pozować z delikatną miną. Marcin Tyszka był zachwycony efektem. Świetnie poszło mu również, kiedy pozował, wynurzając się z wody przy klifie. Mariusz Jakubowski również świetnie sobie poradził. Uczestnik odnalazł się w stylizacji w na lata 70. i proponował swoje pozy, wykazał się również pewnością siebie i niezachwianym spokojem. „Zrobiłem niesamowity progres”, przyznał Mariusz i zdradził, że świat modelingu bardzo go ekscytuje. Uczestnik zdał również egzamin podczas drugiej część sesji o zachodzie słońca i od razu znalazł „swój kadr”.

Maja Siwik miała na początku problem z odnalezieniem się w wakacyjnej scenerii, ale w końcu złapała równowagę. Dużo pewniej poczuła się, pozując na klifach w pięknej, awangardowej sukience. Największym objawieniem wyjazdu do Grecji okazała się Weronika Kaniewska, która zachwyciła urodą stylistkę Marilenę Karagianni. Modelka przyznała, że na planie sesji zdjęciowej czuła się pewnie i wiedziała, co robić. 

„Nigdy nie myślałam, że będę na takim etapie”, przyznała Karolina Kaniewska, która dostała drugą szansę i wróciła do programu Top Model. Uczestniczka na sesji zdjęciowej dała z siebie wszystko, mimo tego, że miała trudną, bardzo sztywną i zabudowaną stylizację – musiała polegać na swojej mimice i wyraźnym spojrzeniu.

Jurorzy nie kryli dumy ze wszystkich półfinalistów. Ostatecznie z pomocą Tonii Fouseki, założycielki i dyrektorki Athens Xclusive Designers Week postanowili, że do finału wejdą Mikołaj Śmieszek i Weronika Kaniewska! To oni, a także Patrycja Sobolewska i Dominic D'Angelica powalczą o wygraną w Top Model 2020. Wszystkie zdjęcia z sesji zdjęciowej w Grecji zobaczycie w galerii powyżej.

Zobacz także: