Wczorajszy odcinek Top Model 9 jak zawsze dostarczył wiele emocji – zarówno widzom, jak i uczestnikom programu. Modelki oraz modele stanęli przed wieloma trudnymi wyzwaniami. Pierwszym z nich była sesja w teatrze na wiszących szarfach, która wymagała nie tylko skupienia na pozowaniu, ale również siły fizycznej i współpracy między uczestnikami, ponieważ robili zdjęcia w parach. Gościem sesji była modelka Ania Jagodzińska, która wspierała ich na planie i udzielała wskazówek. Zadanie wygrali Mikołaj Śmieszek i Weronika Kaniewska, których fotografia stała się częścią kampanii perfum Naomi Campbell. Ale to koniec wyzwań – innym zadaniem, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy, było nagranie filmu modowego na sali treningowej pod okiem mistrzyni mieszanych sztuk walki Joanny Jędrzejczyk oraz siatkarza Bartosza Bednorza. Nie wszyscy czuli się swobodnie w tym zadaniu. Najlepszy okazała się Dominic D’Angelica, którym było zachwycone nie tylko jury, ale również Jędrzejczyk. W zagrożonej trójce znaleźli się: Łukasz Bogusławski, Karolina Kuczyńska oraz Gracja Kalibabka. To właśnie 18-letnia uczestniczka z Dziwnowa musiała pożegnać się z Top Model 9. Strachu najadła się również Maja Siwik, która nabawiła się poważnej kontuzji, a jej udział w programie stanął pod znakiem zapytania. Co się stało?

Top Model 9: Maja Siwik doznała poważnej kontuzji

Oprócz pozowania na deskach teatru na wiszących szarfach i kręcenia wideo na sali gimnastycznej – czyli całkiem kontuzjogennych aktywności – uczestnicy w 7. odcinku wzięli udział w kolejnym, całkiem niebezpiecznym zadaniu. Był nim pokaz mody, do którego przygotowywali się pod okiem Michała Piróga i wschodzącej gwiazdy modelingu Patrycji Papierskiej, która robi najważniejsze pokazy mody na całym świecie na czele z Diorem i Chanel. Zadanie było utrudnione, ponieważ uczestników czekał niezły tor przeszkód. Na wybiegu była woda, a modelki oraz modele mieli buty na obcasach i ciężkie stylizacje, które dodatkowo utrudniały im poruszanie się. Najlepiej w tym zadaniu poradziła sobie Patrycja Sobolewska, która zyskała immunited i nie musiała obawiać się, że odpadnie z programu. 

Top Model 9: Maja Siwik. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o uczestniczce programu >>>

Ale nie obyło się bez upadków – nic dziwnego, wybieg był małym torem przeszkód. Maja Siwik w połowie wybiegu poślizgnęła się i upadła na biodro. Dziewczyna wyznała, że ma z nim problemy, po mamie. Okazało się, że podczas panelu jurorskiego kontuzja po raz kolejny odnowiła się, a modelka poczuła ogromny ból i musiała niezwłocznie udać się na SOR. Dziewczyna mocno cierpiała, ale na szczęście znalazła się w dobrych rękach. Niestety jej udział w Top Model 9 stanął pod znakiem zapytania. Pod koniec 7. odcinka dowiedzieliśmy się, że Maja Siwek ma powierzchniowy uraz biodra i uda.Będę żyła. Nie pozbędziecie się mnie tak łatwo – powiedziała uczestniczka! Życzymy jej dużo zdrowia i oczywiście powodzenia. Na szczęście kontuzja nie stanęła Mai na drodze do spełniania marzeń i może wciąż brać udział w Top Model 9 i walczyć o zwycięstwo. A powyżej w galerii możecie zobaczyć, jak wyglądał pokaz mody na wodzie!