Randkowanie jest stresujące – szczególnie dla kobiet. Czasami przeglądanie aplikacji randkowych przypomina drugą pracę, w której musimy jednocześnie bawić się w detektywkę, terapeutkę i jasnowidzkę. Z tego względu ważne jest, by zapoznać się z trendami randkowymi na 2024 rok. Tylko w ten sposób jesteś w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało twoje życie miłosne przez następne dwanaście miesięcy. Bumble, Tinder i OkCupid jakiś czas temu przeprowadziły ankiety, za sprawą których przeanalizowały nawyki randkowe użytkowników i użytkowniczek aplikacji. Teraz dzielą się wynikami, tym samym zapowiadając trendy randkowe 2024. Spoiler alert: są lepsze, niż myślałyśmy.

Trendy randkowe 2024 – Teraz randkujemy dla fabuły

Nowy rok rozpoczynamy hasłem: randkowanie dla fabuły. W 2024 roku nie będziesz już tak bardzo martwić się „idealną randką”. Wręcz przeciwnie. Wszelkie wpadki, niepowodzenia i porażki będziesz traktować jako zwrot akcji w filmie o twoim życiu miłosnym. To ty jesteś główną bohaterką tej produkcji, a ustalmy sobie – szczęśliwe zakończenie to najnudniejsza część każdej komedii romantycznej, dlatego nieudanych spotkań nie traktuj jako zły omen.

Na Tinderze hasło „dla fabuły” pojawia się obecnie 550% częściej, niż w latach poprzednich. Opisy takie jak: „Wszystko, co robię jest dla fabuły, napiszmy więc razem wspólną historię” to już norma! Uwielbiamy to podejście. W 2024 roku nie będziesz kierować się żadnymi konwencjami, które dyktują nam, jak powinniśmy żyć i kochać. Przestaniesz skupiać się na tradycyjnym „szczęśliwym zakończeniu” – zaczniesz za to cieszyć się randkowaniem. 2024 to rok skupienia się na sobie. Także w miłości.

Randkowanie w 2024 roku – Intymność emocjonalna ważniejsza niż seks

Nie wstydzimy się już seksu i naszych preferencji, ale dla niektórych głęboka więź staje się dużo ważniejsza w związku. W ankiecie Bumble 38% procent singli i singielek stwierdziło, że intymność emocjonalna jest dla nich ważniejsza niż seks. Jest to szczególnie ciekawe, ponieważ aplikacje randkowe nadal cieszą się nieprzychylną opinią miejsca, gdzie ludzie szukają jedynie przygody na jedną noc. Jeśli marzysz wiec o miłości, bliskości i intymności, istnieje duża szansa, że w 2024 roku znajdziesz osobę o podobnych poglądach właśnie w sieci.

Randki w 2024 roku – Przestań marnować czas

Czas w 2024 roku jest najważniejszy i nie chcemy już marnować go na złe randki. Według badań aplikacji Tinder 51% młodych singli i singielek chce włączyć randki do swojej codzienności. Jak miałoby to wyglądać? Dajmy na to, spotkanie w Lidlu! Musisz zrobić zakupy spożywcze, a do tego masz ochotę poznać kogoś bliżej? W 2024 roku łączymy te dwie czynności. W końcu najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się czegoś o kimś, jest sprawdzenie, jakie pesto kupuje, prawda? A jeśli on lubi jeśli nutellę z masłem (ogromna czerwona flaga!), to przynajmniej wiesz, że nie zmarnowałaś zbyt dużo czasu na nieudaną relację.

Trendy randkowe 2024 – Zdrowie psychiczne jest najważniejsze

W 2024 roku stawiamy na jedną rzecz – wrażliwość. W ankiecie przeprowadzonej przez aplikację randkową OkCupid dziewięć na dziesięć osób stwierdziło, że single częściej pokazują swoją delikatną stronę – i ta szczerość popłaca. Dla przykładu – mężczyźni, którzy otwarcie mówią o swojej wrażliwości, otrzymują 107% więcej matchów i prowadzą więcej rozmów niż panowie, którzy skrywają swoje emocje. Wniosek? Nie chcemy dalej biec za samodoskonaleniem. W 2024 roku w końcu będziemy z siebie zadowoleni i zadowolone – tylko w ten sposób możemy zaangażować się w relację, która przerodzi się w prawdziwą miłość.

Co czeka singli i singielki w 2024 roku? Bye-bye finish line

Ślub w wieku dwudziestu ośmiu lat, pierwsze dziecko po trzydziestce, a zaraz potem drugie? W 2024 żegnamy się z utartymi szlakami. Według badań aplikacji Bumble 33% Niemek nie chce już trzymać się tradycyjnego harmonogramu i rozwoju relacji, uwalniając się w ten sposób od presji społecznej. Nie obchodzi nas już „happy end” – teraz cieszymy się każdym etapem życia miłosnego. 

Zobacz także: