Marki kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu maskar, które będą dawać efekt sztucznych rzęs. Inspiracji szukają niemal na każdym kroku. Dzięki temu stale pojawiają się kolejne trendy, które mają odmienić spojrzenie. Niedawno pisaliśmy chociażby o tuszach do rzęs z efektem skrzydeł motyla. Okazuje się zatem, że nawet podczas zwykłego spaceru można zobaczyć coś, co potem zostanie przeniesione na grunt makijażu oka. Na tym jednak nie koniec. Ostatnio naszą uwagę zwrócił tusz do rzęs z efektem Bambi eye. Inspiracja spojrzeniem jelonka z bajek Disneya znalazła nawet swoje odbicie w nazwie kosmetyku. Czego można się spodziewać sięgając po taką maskarę? Do jej głównych zadań należy przede wszystkim pogrubienie i podkręcenie rzęs. Nie jest jednak powiedziane, że na tym koniec. Do stworzenia rzęs na wzór tych, które mogliśmy widzieć na ekranie, sprawdzą się też wielozadaniowe maskary. Wybraliśmy 7 takich, które bajkowo podkreślą spojrzenie.

Tusz do rzęs z efektem Bambi eye – Eveline Cosmetics Variete

Dla uzyskania efektu Bambi eye kluczowe są pogrubienie i podkręcenie. Z tego powodu w tej roli sprawdzi się tusz Eveline Cosmetics Variete w fioletowym opakowaniu. Maskara powstała bowiem, żeby pogrubiać włoski i unosić je bez użycia zalotki. Za taki efekt odpowiada nie tylko sama formuła, ale również odpowiednio zaprojektowana szczoteczka. Jej zakrzywiony kształt i silikonowe włosie sprawiają, że dociera nawet do najkrótszych rzęs i podbija je już u nasady. Dzięki temu zostają pięknie uniesione z efektem jak z bajki. Dodatkowo formuła kosmetyku sprawia, że nie osypuje się, nie rozmazuje i nie tworzy grudek, co tylko wpływa na większe zadowolenie podczas używania.

 

 

Tusz do rzęs z efektem Bambi eye – Up Orphica

Maskara Up Orphica to kosmetyk, który oferuje makijażowy hat-trick. Każde pociągnięcie szczoteczką daje bowiem aż trzy korzyści. Jednocześnie pogrubia, podkręca i wydłuża rzęsy, co może być pomocne przy uzyskaniu efektu Bambi eye. Jak w każdym przypadku tego typu kosmetyków do makijażu oka liczą się dwie kwestie. Z jednej strony kluczowa jest szczoteczka, która będzie w stanie dobrze rozprowadzić kosmetyk i rozdzielić oraz podkręcić włoski. Z drugiej istotna jest także formuła, która pokryje rzęsy dodając im objętości i jednocześnie nie będzie się rozmazywać ani ścierać. Ten tusz ma to wszystko, co sprawia, że z jego pomocą można stworzyć makijaż jak z bajki.

 

 

Zobacz także:

Tusz do rzęs z efektem Bambi eye – Miya myNATURALmascara

Do listy tuszy do rzęs z efektem Bambi eye można dopisać Miya myNATURALmascara. Maskara, która oferuje aż trzy korzyści, pozwoli na stworzenie makijażu inspirowanego bohaterem z bajki Disneya. Tusz do rzęs Miya myNATURALmascara wydłuża je, podkręca, a także dodaje im objętości. Klasyczna szczoteczka ze zwężającą się końcówką pozwala rozdzielić i podkreślić nawet najkrótsze włoski, dzięki czemu zyskujemy efekt wachlarza. Dodatkowo łatwo i precyzyjnie rozprowadza tusz na rzęsach, nie skleja ich i nie zostawia grudek. Dzięki temu efekt jest nie tylko zachwycający, ale też nieprzesadzony i prezentuje się naturalnie. Dodatkowym atutem jest także pielęgnacyjna formuła.

 

 

Tusz do rzęs z efektem Bambi eye – L’oreal Paris Bambi Eye False Lash

Makijaż z efektem Bambi eye to nie tylko ogólnie przyjęty trend, który możemy wykonać z pomocą dowolnego tuszu pogrubiającego i podkręcającego rzęsy. Jedna z marek kosmetycznych stworzyła nawet dedykowany mu kosmetyk, na który jasno wskazuje jego nazwa. Maskara L’oreal Paris Bambi Eye False Lash powstała, żeby dosłownie malować rzęsy jelonka Disneya. Formuła i szczoteczka zostały opracowane z myślą o intensywnej objętości, która pozostawi spektakularny efekt nawet na krótkich rzęsach, a także potęgującym efekt podkręceniem i wydłużeniem. Kosmetyk jest trwały i utrzymuje się aż do momentu demakijażu.

 

 

Tusz do rzęs z efektem Bambi eye – Sisley So Curl Mascara

Wśród najlepiej ocenianych tuszy do rzęs, które pogrubiają i podkręcają mocne miejsce ma Sisley So Curl Mascara. Kosmetyk zdobył uznanie, bo jest produktem, który łączy w sobie właściwości dobrego tuszu i odżywki do rzęs. Z jednej strony zatem liczy się szczoteczka i formuła, które odpowiadają ze efekt wizualny, a z drugiej także dodatkowe składniki, dzięki którym włoski wyglądają lepiej nawet po demakijażu i to już po 4 tygodniach stosowania. Jeżeli zatem do efektu Bambi eye chce się dodać coś jeszcze, to ta formuła będzie strzałem w dziesiątkę. Dba o to obecność takich składników jak: arginina, ekstrakt z passiflory, peptyd witaminowy, olejek rycynowy, pro-witamina B5, fitoceramidy ryżowe, wosk carnauba i wosk pszczeli.

 

 

Tusz do rzęs z efektem Bambi eye – Maybelline Lash Sensational Sky High

Maskara, która jest bestsellerem to kosmetyk, który musi mieć w sobie coś specjalnego. Co zatem skrywa tusz do rzęs Maybelline Lash Sensational Shy High? Z jednej strony za efekty, które pozwoliły uzyskać taki status odpowiada szczoteczka, a z drugiej formuła. Dzięki takiemu połączeniu każde pociągnięcie maskarą daje spektakularny efekt  – pogrubia, podkręca i wydłuża rzęsy. Wszystko po to, żeby zastąpić pasek sztucznych rzęs lub przywołać skojarzenie z jelonkiem z bajki Disneya. Dodatkowo kosmetyk jest trwały, nie osypuje się w ciągu dnia i sprawia, że poprawki nie są potrzebne.

 

 

Tusz do rzęs z efektem Bambi eye – Max Factor 2000 Calorie Curl

Pogrubiająco-podkręcający tusz do rzęs Max Factor 2000 Calorie Curl to kolejna z propozycji, która może się sprawdzić do wykonania makijażu z efektem Bambi eye. Pierwszą z jego zalet jest wyprofilowana szczoteczka, która sprawia, że włoski mogą zostać wyraźnie uniesione, a także rozdzielone. Na efekt wpływa też sama formuła, która otacza rzęsy i pogrubia każdą z osobna. Dzięki temu zyskujemy efekt Bambi, a więc przede wszystkim podkręconych włosków i spektakularnej objętości, a do tego jeszcze wydłużonych. Każde pociągnięcie bajkowo odmienia spojrzenie.