Tusze do rzęs to nie tylko kosmetyki, które mogą do wyboru pogrubić, wydłużyć lub podkręcić rzęsy. Niektóre formuły w połączeniu ze specjalnymi szczoteczkami potrafią znacznie więcej. Efekty, które zostawiają na rzęsach doczekały się nawet swoich nazw. Jest ich kilka. Między innymi tusze z efektem skrzydeł motyla. Te kosmetyki rozpościerają, wydłużają i podkręcają włoski. Innym przykładem są tusze z efektem Babi eye, które bajkowo podkreślają spojrzenie. Chodzi w nim o pogrubienie i podkręcenie rzęs. Popularne są także tusz do rzęs z efektem wachlarza. Takie maskary precyzyjnie rozdzielają i pogrubiają dla pięknie podkreślonego spojrzenia. Bliski im jest także tusz do rzęs z efektem pawiego ogona. Do jego zadań także należy maksymalizacja objętości i efektowne rozpostarcie włosków.

Tusz do rzęs z efektem pawiego ogona – RevitaLash Double-Ended Volume Set

RevitaLash Double-Ended Volume Set to kosmetyk, który łączy w sobie primer i maskarę. Tusz ma dwie końcówki, które tworzą dwuetapowy makijaż oka. Primier, a więc niebieska strona, zawiera peptydy i pantenol, które wzmacniają oraz odżywiają rzęsy, by te były elastyczne i odporne na łamanie. Dodatkowo polimery i naturalne ekstrakty roślin nawilżają włoski i nadają im połysk. Poza formułą istotna jest też silikonowa szczoteczka, która równomiernie pokrywa i rozdziela rzęsy, co przekłada się na świetne przygotowanie do aplikacji maskary. Zawarte w tuszu biotyna i polimery Soft Flex dbają o kondycję włosków, wzmacniają ich kolor, precyzyjnie je oddzielają i wydłużają dla spektakularnych efektów. Szczoteczka o kształcie klepsydry pozwala budować objętość przy każdym pociągnięciu, co sprawia, że rzęsy są nie tylko rozpostarte, ale też wyraźnie pogrubione i prezentują się jak pawi ogon.

 

 

Tusz do rzęs z efektem pawiego ogona – Miya myPOWERlashes

Pielęgnacyjna formuła połączona z pogrubiającymi i rozpościerającymi możliwościami maskary to trio, które znajdziemy w tuszu do rzęs Miya myPOWERlashes. Za efekt końcowy odpowiada z jednej strony formuła, a z drugiej szczoteczka, dzięki której włoski stają się odpowiednio wystylizowane. W składzie kosmetyku mamy woski karnauba, candelilla i myrica, które odżywiają i przekładają się na efekt pogrubienia. Ich działanie wzmacnia wyciąg z żywicy akacji, który dodatkowo pomaga też przy stylizacji. Olejki różany, rycynowy i arganowy odżywiają rzęsy na różnych poziomach. Ich działanie jest dobrze widoczne za sprawą pigmentów pochodzenia mineralnego, które pięknie podkreślają włoski. Silikonowa szczoteczka pokrywa formułą nawet najkrótsze rzęsy i do tego jeszcze pięknie je rozdziela, co sprawia, że wpisuje się w maskary z efektem pawiego ogona.

 

 

Zobacz także:

Tusz do rzęs z efektem pawiego ogona – Eveline Cosmetics Extension Volume

Tusz do rzęs pogrubiająco-rozdzielający Eveline Cosmetics Extension Volume False Definition 4D to jeden z tych kosmetyków, po które można sięgnąć, kiedy szuka się maskary z efektem pawiego ogona. Kluczem do jego działania jest opatentowana szczoteczka, która bardzo precyzyjnie aplikuje tusz. Dostosowuje się ona do kształtu oka i pozwala pomalować nawet najkrótsze włoski. Na plus dla efektu rozpostarcia działają też jej zdolności rozdzielające. Dodatkowo za efekt końcowy odpowiada pogrubiająca formuła. Intensywnie czarne i maksymalnie podkreślone rzęsy podkreślają spojrzenie i przyciągają inne, bo obok takiego efektu ciężko przejść obojętnie.

 

 

Tusz do rzęs z efektem pawiego ogona – Gosh Boombastic

Tusz do rzęs Gosh Boombastic to kosmetyk do tworzenia efektu XXL, a biorąc pod uwagę jego precyzyjne umiejętności, to również do efektu pawiego ogona. Formuła przede wszystkim skupia się na wyraźnym podkreśleniu włosków. Do tego też wydłuża i podkręca, ale to jeszcze nie przekłada się na poszukiwane przez nas wykończenie. Kluczowa w tym przypadku jest szczoteczka. Bardzo duża gumowa główka sprawia, że doskonale rozdziela rzęsy i rozprowadza po nich tusz. Dzięki temu nawet te najkrótsze zostają podkreślone i wyeksponowane w wachlarzu nawiązującym do pawiego ogona. Jej możliwości sprawiają, że już pojedyncze pociągnięcie szczoteczką pozwala na obfite pomalowanie włosków.

 

 

Tusz do rzęs z efektem pawiego ogona – Essence Lash Princess

Maskara Essence Lash Princess to wielozadaniowy tusz do rzęs, który daje efekt pawiego ogona. Opakowanie kosmetyku zawiera nie tylko czarną formułę, która pozwala pogubić włoski. Bardzo istotna dla efektu końcowego jest sama szczoteczka. Urodowi eksperci i ekspertki stale poszukują najlepszych rozwiązań, które pomogą w jak najbardziej odpowiadającej potrzebom użytkowniczek i użytkowników aplikacji tuszu. W tym przypadku mamy do czynienia ze szczoteczką w kształcie orzeszka ziemnego. Oznacza to, że na środku jest zwężona, a na końcach szersza. Taki kształt pozwala dotrzeć nawet do rzęs w zewnętrznych i wewnętrznych kącikach oka, co buduje dodatkową objętość i rozpościera je.

 

 

Tusz do rzęs z efektem pawiego ogona – Benefit Cosmetics Fan Fest

Jedna dobrze dobrana formuła może zwiększ objętość, zmultiplikować i rozłożyć rzęsy niczym wachlarz lub pawi ogon. W tej roli świetnie sprawdzi się maskara Benefit Cosmetics Fan Fest. Kluczowa dla efektu końcowego jest specjalnie zaprojektowana szczoteczka Full-Flex Fiber Brush. Jej główka jest wygięta pod kątem 40°, co pozwala unieść rzęsy od nasady aż po same końce i pokryć tuszem nawet najkrótsze włoski w kącikach oczu. Wyposażona we włókna flex-wave pozwala dodatkowo rozdzielić rzęsy, by stworzyć wspomniany już efekt wachlarza lub pawiego ogona. Dodatkowo podczas każdej aplikacji wzmacniamy rzęsy za sprawą kilku odżywczych składników (prowitaminy B5 i ekstraktu z żurawiny). Obecność wosku ryżowego w składzie pomaga zdefiniować i rozdzielić rzęsy oraz zapewnia długotrwałe uniesienie.

 

 

Tusz do rzęs z efektem pawiego ogona – Lancome Monsieur Big Mascara

Maskara Lancome Monsieur Big Mascara to pogrubiająca formuła dla efektu nawet 12x większej objętości rzęs. Podczas aplikacji tego kosmetyku włoski zostają otulone kremową i jedwabiście lśniącą formułą, która zawiera woski i polimery. Ich obecność sprawia, że tusz dokładnie przylega do rzęs i wyraźnie zwiększa ich objętości plus dodatkowo je wydłuża. Z pomocą precyzyjnej szczoteczki formuła nie tylko nie skleja włosków i nie tworzy grudek, ale jeszcze pięknie je rozdziela, żeby tworzyć efekt niczym pawi ogon. Trwałość pozwala cieszyć się takim makijażem oka nawet przez cały dzień. Dodatkowo maskara jest wodoodporna.