15.edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rozkręciła się na dobre. Z odcinka na odcinek uczestnicy robią coraz większy progres. To wcale nie ułatwia jurorom, którzy muszą za każdym razem zdecydować o tym, kto najlepiej i najgorzej poradził sobie z odtworzeniem występu gwiazdy muzyki i show-biznesu. W siódmym odcinku show, który stacja Polsat wyemitowała premierowo w piątek 22 października 2021 rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Ko ostatecznie znalazł się na samym szczycie tabeli punktowej?

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – co się działo w 7. odcinku?

Odcinek otworzył występ Chrisa Cugowskiego, który w przepięknej scenerii pełnej słońca i… arbuzów, wykonał utwór „Watermelon Sugar” z repertuaru Harry’ego Styles’a. Było tak jak w teledysku do tego przeboju, czyli bardzo kolorowo, soczyście i wakacyjnie.

No, smakowicie się tak zrobiło, słonecznie, że aż zatęskniliśmy za wakacjami. W taki nas fajny flow wprowadziłeś. Niby jesiennie, a można! - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Śpiewasz coraz lepiej. Według mnie byłeś łudząco podobny, jeżeli chodzi o barwę. Bardzo pięknie intonacyjne też wszystko prowadziłeś - dodała Małgorzata Walewska. 

Jako drugi na scenie wystąpił Robert Janowski. Tym razem aktor wcielił w Telly’ego Savalasa, czyli kultową, serialową postać Kojaka, którego charakteryzowała łysa głowa, elegancki i staranny ubiór, widowiskowa umiejętność zapalania zapałki jedną ręką oraz kuliste lizaki. Robert wykonał utwór „Some broken hearts never mend” i jak zwykle poradził sobie z tym zadanie znakomicie. 

Piękną miałeś barwę i pięknie śpiewałeś głosem Telly’ego Savalasa - podsumowała Małgorzata Walewska. - Oddałeś w 100% jego niechlujstwo w głosie - stwierdził Michał Wiśniewski.

Barbara Kurdej-Szatan tym razem wcieliła się w jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, Cleo. Na scenie odtworzyła jej występ na żywo z hitem „Dom”.

Gwiazda polskiego dubbingu, Katarzyna Łaska, zmierzyła się z najtrudniejszym dla siebie jak dotąd zadaniem. Musiała zaśpiewać rockowym głosem Briana Johnsona z zespołu AC/DC. Czy dała radę? Zdaniem jurorów na scenie był prawdziwy ogień i rock’n’roll.

Wykonałaś to mistrzowsko! - zachwycił się Michał Wiśniewski. - Głos miałaś tak wysoki jak polska inflacja. I jak to kupuję! - zażartował Gromee. - Duże brawa, duże ukłony - dodał. - Nie sposób było się oprzeć wrażeniu, że to jest Brian Johnson we wczesnym dzieciństwie. Jesteś po prostu dzielna, że bierzesz to na klatę! Podziwiam Cię! - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. 

Piątym uczestnikiem był Adam Zdrójkowski. Przypomnijmy, że w poprzednim odcinku programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Adam miał poważne problemy z głosem, a jego występ stanął pod znakiem zapytania. Mimo choroby, zastrzyków ze sterydami wyszedł na scenę i zmierzył się z piosenką Hanki Ordonówny. W kolejnym odcinku show powrócił w świetnej formie. Młody aktor zabrał nas w podróż do lat 90. Swoim występem rozbujał całe studio. Za wykonanie piosenki „Ice Ice Baby” Vanilla Ice otrzymał owacje na stojąco.

Mnie się wydawało, że w tym programie nie da się dobrze zrobić hip-hopu, a ty jesteś akurat najlepszym przykładem, że można! Naprawdę wielki, wielki szacun! Tu się po prostu wszystko zgadzało. Generalnie nie było się do czego przyczepić - pochwalił go Michał Wiśniewski. - Absolutna petarda! Mnie chyba z twoich wszystkich występów ten podobał się najbardziej. Mistrzostwo świata! - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. 

Prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna zaśpiewała kultową i arcytrudną piosenkę Toni Braxton „Un-Break My Heart”. Tym wykonaniem wprowadziła cudowną aurę. Zdaniem jury było przepięknie, nostalgicznie i bardzo romantycznie.

Zobacz także:

Mi to się nie podobało! Nie podobało mi się to, co zrobiłaś z moim sercem! - zażartował Gromee. - To jest K2, wyżyny artystycznej poprzeczki. To jest jedna z najsłynniejszych piosenek na świecie i jedna z najtrudniejszych wokalistek do odtworzenia. Jak na wokalistkę, która na co dzień nie pracuje jako piosenkarka, to chciałabym zobaczyć kogokolwiek ze znakomitych prezenterów telewizyjnych np. Krzyśka Ibisza, Gąsa albo Dowbiego, kto na te wyżyny się wespnie i tak zaśpiewa - dodała Katarzyna Skrzynecka.    

Klara Williams wcieliła się w postać Karola Zwrotniaka z zespołu Defis i zaśpiewała piosenkę „Niespotykany kolor”. Co ciekawe, tym skocznym wykonaniem utworu disco-polo udało jej się roztańczyć całe studio.

Klara, jaka ty jesteś znakomita! Ten twój entuzjazm! Ja prostu nie byłam w stanie wysłuchać referencji pół minuty, bo po prostu cierpię, jak tego słucham! Natomiast to, co ty tu zaprezentowałaś…Twoja wiara, twój entuzjazm, twoje szczęście, że ty tu stoisz i to robisz, porwało moje serce! Ale nie chciałabym tego słuchać jeszcze raz - podsumowała Małgorzata Walewska. - Klara jest jedną z tych osób, które się w tym programie świetnie bawi! Znowu zrobiłaś mi dzień! Jeżeli ty się bawiłaś w połowie tak dobrze jak ja, to znaczy, że jest ok - dodał Michał Wiśniewski.

Ostatnim uczestnikiem był Tomasz Ciachorowski,  który tym razem był Katarzyną Nosowską. Aktor zaśpiewał utwór „sic!”. Jurorzy mieli pewne zastrzeżenia.

Mi Kasi gdzieś w głosie zabrakło. Jedyne co bardzo mi się podobało, to ten punkt, w który Kasia ciągle gdzieś tam widzi i tak pięknie w niego patrzy - powiedział Gromee. - Ja widziałam Kasię w oczach i w tych przyruchach, w sposobie poruszania ciałem. Natomiast to faktycznie głosowo, początek był zupełnie „Tomkowy”, ale jak wchodziłeś na wyższe rejestry, za każdym razem w refrenie, to udawało ci się do tej Kasi zbliżyć - podsumowała Małgorzata Walewska. 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – kto wygrał 22.10.2021?

7. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” wygrał Adam Zdrójkowski, a czek na 10 tysięcy złotych przekazał na Fundacja Rozszczepowe Marzenia. Tabela wyników prezentowało się następująco: 

  1. Adam Zdrójkowski
  2. Barbara Kurdej-Szatan 
  3. Robert Janowski
  4. Katarzyna Łaska
  5. Paulina Sykut-Jeżyna
  6. Chris Cugowski
  7. Klara Williams
  8. Tomasz Ciachorowski