15. edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” powoli dobiega końca. W dziewiątym odcinku show, który Polsat wyemitował premierowo w piątek 5 listopada, uczestnicy wręcz stawali na rzęsach, aby rzutem na taśmę zdobyć jak największą liczbę punktów i znaleźć się w czołowej czwórce, która zawalczy o zwycięstwo w finale. Komu się udało nadrobić straty? Kto niestety pojawi się w ostatnim odcinku tylko w roli gościa? Wszystko jest już jasne!

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – co się działo w 9. odcinku?

Dziewiąty odcinek otworzyła Basia Kurdej-Szatan. Aktorka wcieliła się w jedną z najpopularniejszych piosenkarek na świecie, Beyoncé. Było to arcytrudne zadanie, gdyż musiała odtworzyć koncertową wersję piosenki „End of Time”, z jej skomplikowaną choreografią, a do tego jeszcze zaśpiewać! Za ten występ otrzymała owacje na stojąco

Basia, wiem, że twoje wykonanie dzisiaj przejdzie do historii tego programu! To było coś naprawdę niesamowitego… zaśpiewać głosem Beyoncé, to jest arcyzwycięstwo, a jeszcze zaśpiewać głosem Beyoncé i zatańczyć choreografię, to już w ogóle jest arcyzwycięstwo! - oceniła Katarzyna Skrzynecka.  

Następnie na scenę wkroczył George Michael, czyli Chris Cugowski. Aktor zaśpiewał jeden z hymnów lat 90., utwór „Freedom”. Zdaniem jurorów, ten występ był absolutnie fenomenalny.

Ja mam wrażenie, że ty się wyluzowałaś, to był najlepszy twój występ. Byłeś wspaniały! Jeszcze wchodziłeś troszeczkę jak Chris, ale potem ten George wszedł w ciebie, z całym swoim jestestwem - komplementowała go Małgorzata Walewska. - Ty jesteś Chris Cudowski a nie Cugowski, można by dzisiaj powiedzieć! - dodał Gromee. 

Trzecim uczestnikiem był Adam Zdrójkowski, który wcielił się w postać amerykańskiego piosenkarza R&B, Ne-Yo. Na scenie wykonał utwór „Miss Independent” i rozbujał całą publiczność, a jury wprawił w zachwyt. Za ten występ otrzymał owacje na stojąco.

To jest niebywałe po prostu, jaki ten dzieciak jest utalentowany - skomentowała Małgorzata Walewska. - Adam! Ty jesteś takim prezentem w tej ekipie, i w tej edycji. Z taką radością się ciebie ogląda! Po raz kolejny stworzyłeś fantastyczną postać. Ne-Yo to jeden z moich ukochanych wokalistów, więc ja znam u niego każdą nutkę. Bałam się, że może nie uda ci zbliżyć do jego bardzo charakterystycznego wokalu, który jest pełen pulsu R&B, a z drugiej strony jest bardzo chłopięcy, a ty dałeś radę i naprawdę byłeś Ne-Yo - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka.

Robert Janowski jako Mark Knopfler wykonał legendarny antywojenny song „Brothers in Arms” z repertuaru zespołu Dire Straits. Jest to piosenka o ogromnym ładunku emocjonalnym, a utwór w latach 80. był ważny zarówno społecznie, jak i politycznie. Zdaniem jury, Robertowi udało się doskonale przekazać te wszystkie subtelne emocje.

W każdym calu tu się wszystko zgadzało. Ten minimalizm, ten wyraz. To jest taka dobra szkoła rosyjskiego filmu, tutaj niczego nie zabrakło - powiedział Michał Wiśniewski. - Robert, na stojąco ci podziękuję za tę piosenkę. Dziś miałam wrażenie, że naprawdę słyszałam Marka Knopflera. Aż nie mogłam uwierzyć, jak brzmisz znajomo i wyglądasz znajomo. To jest coś niesamowitego, co ty zrobiłeś. Całuję cię, dziękuję i wzruszyłam się przeogromnie - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. 

Katarzyna Łaska jako Shirley Bassey wykonała kultowy utwór z filmu o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda z 1971 roku „Diamonds Are Forever”. Jak na bondowską piosenkę przystało, było zacnie, bogato i bardzo podniośle.

To było naprawdę dobre! To była taka potęga. Ty masz taki wygar w tym głosie, że duży szacunek. Jesteś na doskonałym, diamentowym poziomie - powiedział Gromee. - Oglądając Ciebie w roli Arethy Franklin, Montserrat Caballé i Shirley Bassey pomyślałam, że w sumie miałaś duże szczęście, że akurat te trzy światowe divy trafiły w  twoje ręce i twoje gardło. Nie skalałaś tych postaci, jesteś na ich poziomie artyzmu - dodała Katarzyna Skrzynecka.

Szóstym uczestnikiem był Tomasz Ciachorowski, który wcielił się w postać Neila Sedeki, i wykonał hit lat 60. „Och! Carol”. Tym wykonaniem porwał do tańca czwórkę jury oraz publiczność. 

Zobacz także:

Tomek, ja jestem zachwycona twoim postępem wokalnym! Jaką drogę ty tu przeszedłeś. Mam wrażenie, że w końcu się tak wyluzowałeś i naprawdę zacząłeś się bawić. Jesteś świetny i jestem szczęśliwa, że mogliśmy patrzeć na ten twój rozwój, i że to tak na naszych oczach się zadziało! - powiedziała Małgorzata Walewska. - Dzisiaj oddałeś swoim arcyczystym śpiewem ducha tamtych czasów, taką anachroniczną słodkość, jaka wtedy była w tych twistowych piosenkach. Mam wrażenie, że znalazłam się na chwilę w tej epoce. Twoja radość nam się udzieliła, a przede wszystkim porwałeś nas do tańca, a po to była ta muzyka - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka.

Klara Williams tym razem zabrała nas do lat 80.  Aktorka wcieliła się w postać Wandy Kwietniewskiej z zespołu Wanda i Banda i zaśpiewała utwór „Kochaj mnie miły”. To była naprawdę dobra impreza.

Klara, ja myślę, że za ten występ powinnaś dostać bon do Pewexu, bo przenieśliśmy się do lat 80. - zażartował Gromee. - Ty jesteś taką maskotką tej edycji! Energia, którą tutaj wnosisz, to że jesteś cały czas uśmiechnięta. Ty po prostu przyszłaś tu się świetnie bawić i dzięki tobie my się też tu bawimy świetnie - dodała Małgorzata Walewska. 

Paulina Sykut-Jeżyna również zabrała nas w podróż do wspaniałych lat 80. i wykonała piosenkę „I’m Still Standing” Eltona Johna. Jurorzy byl zgodni, że świetnie udało jej się odtworzyć teledysk do tego kultowego utworu.

Paulina, możesz być z siebie dumna! Praca, jaką wykonałaś, twoja wszechstronność dzisiaj, były doskonałe. Trudno mi ocenić, czy był to głos Eltona Johna czy nie, ale na pewno był to głos męski - skomentowała Małgorzata Walewska. - Paulina, śpiewałaś znakomicie, w wielu momentach jego głosem. Przede wszystkim trzymałaś jego rytmikę, manierę, sposób artykułowania. Stworzyłaś genialną postać - dodała Katarzyna Skrzynecka. 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – kto wystąpi w finale programu?

Przedostatni odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” wygrała Barbara Kurdej-Szatan, a czek na 10 tysięcy złotych przekazała na rzecz Tomka Orłowskiego z Fundacji Avalon. Tym samym zobaczymy ją w finałowym odcinku, do którego zakwalifikowali się także Robert Janowski, Katarzyna Łaska i Adam Zdrójkowski.

Tabela wyników po podsumowaniu dziewięciu odcinków show przedstawia się następująco:

  1. Robert Janowski
  2. Barbara Kurdej-Szatan 
  3. Katarzyna Łaska
  4. Adam Zdrójkowski
  5. Paulina Sykut-Jeżyna
  6. Chris Cugowski
  7. Tomasz Ciachorowski
  8. Klara Williams