Italian chic to styl, który przemawia przede wszystkim do maksymalistek, ale każdy jest w stanie w nim znaleźć coś dla siebie. Widać to między innymi na podstawie zawartości szkatułek z biżuterią Włoszek. Pomimo że nie brakuje tam wyrazistych i mocno ozdobnych modeli, to jednocześnie jest miejsce także dla minimalistycznych projektów. Włoskie fashionistki budują efekt bowiem nie tylko za sprawą konkretnych błyskotek, ale także w oparciu o łączenie wielu akcesoriów. Przykładów jest wiele. Ulubione bransoletki Włoszek są jednym z nich. Wybraliśmy 5 ozdób, które najczęściej zdobią ich nadgarstki. To właśnie one najlepiej oddają bransoletki w stylu italian chic. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie propozycje bez trudu można znaleźć w kolekcjach polskich marek biżuteryjnych.

Ulubione bransoletki Włoszek – Łańcuch

Pisząc o ulubionych naszyjnikach Włoszek zwróciliśmy uwagę na ich zamiłowanie do łańcuchów. Złotych i srebrnych, cienkich i grubych, długich i krótkich – właściwie wszystkich, jakie tylko pojawiają się w kolekcjach marek jubilerskich. Zamiłowanie do biżuterii, którą tworzą połączone ze sobą ogniwa, widać również na przykładzie ulubionych bransoletek Włoszek. Łańcuchy na nadgarstek pojawiają się w ich stylizacjach wyjątkowo często. Najczęściej są to grubsze bransoletki w złotym kolorze, ale nie tylko one. W końcu italian chic nie narzuca żadnych ograniczeń, a moda ma dawać możliwość wyrażenia siebie, więc za każdym razem jest to kwestia gustu. Naśladując Włoszki w tym temacie można zatem bez trudu dopasować coś do własnego stylu.

 

 

Ulubione bransoletki Włoszek – Bangle

Bangle, a więc sztywne obręcze, które występują w wersji pełnej lub przerwanej, to jedne z najpopularniejszych bransoletek w stylizacjach Włoszek. Fashionistki stawiają na nie w wielu wersjach. W tym przypadku dopuszczają minimalistyczne bransoletki, a więc po prostu gładkie i monochromatyczne modele. Nic nie powstrzymuje ich też przed wyborem bardziej zdobnych, a więc takich z rzeźbieniami, kamieniami, kryształkami i innymi ozdobami, które doceni każda maksymalistka. Dodatkowo zdaniem Włoszek nie warto poprzestawać na jednej bransoletce typu bangle. Najlepiej zestawić kilka obok siebie. Wtedy będą robić jeszcze większe wrażenie, a przecież o to chodzi w italian chic.

 

 

Zobacz także:

Ulubione bransoletki Włoszek – Kolor

Kolorowa biżuteria nie jest rzadkością w stylizacjach Włoszek. Pisaliśmy o tym już kilkukrotnie. Ulubione kolczyki Włoszek to między innymi emaliowane modele we wszystkich możliwych kolorach. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby dopełnieniem takich ozdób były noszone na nadgarstkach kolorowe bransoletki. Koraliki i rzemyki to stała niezależnie od sezonu i trendów lansowanych na wybiegach. Wystarczy tylko postawić na swój ulubiony kolor, a nigdy nie stracą na aktualności i nie trafią na dno szkatułki z biżuterią. Włoskie fashionistki potwierdzają to swoimi wyborami od lat. Dodatkowo kolor zawsze dobrze współgra ze złotem i srebrem, więc z powodzeniem można je łączyć chociażby ze wspomnianymi łańcuchami lub bransoletkami typu bangle.

 

 

Ulubione bransoletki Włoszek – Kryształki

Italian chic sprawia, że Włoszki przyrównuje się czasami do srok. Lubią metaliczne ubrania i dodatki, a także połyskujące ozdoby. Ulubiona biżuteria Włoszek to zatem temat nierozerwalnie związany z kryształkami. Te mogą być uzupełnieniem pierścionków, kolczyków, naszyjników, a także interesujących nas dziś bransoletek. Dodatkowo są sposobem na to, żeby do stylizacji dodać kolorystyczny akcent. Kryształki bowiem mogą udawać nie tylko bezbarwne diamenty. Zielone, niebieskie, czerwone i inne także z powodzeniem ozdobią biżuterię. Na szczęście także polskie marki biżuteryjne doceniają ten trend, więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, wcale nie będzie stanowiło dużego wyzwania.

 

 

Ulubione bransoletki Włoszek – Zegarek

Każda modna Włoszka doskonale wie, że mając zawsze pod ręką smartfon, wcale nie musi rezygnować z zegarka. Nawet jeżeli czasomierz nie będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, to przecież może być wspaniałą ozdobą. Pozostaje tylko znalezienie dostatecznie wyrazistego zegarka, który będzie świetnie współgrał z własnym stylem. Obserwując stylizacje Włoszek widzimy, że w italian chic liczą się przede wszystkim modele na złotych i srebrnych bransoletach, ale nie tylko one. Kolorowe zegarki także nie należą do rzadkości. Wystarczy tylko znaleźć taki, który za każdym razem będzie współgrał ze stylizacją. W zależności od własnego stylu może to być uniwersalna biel, ognista czerwień lub nawet drapieżna panterka. Włoszki wcale się w tym temacie nie ograniczają.