Italian chic to styl, który stał się wizytówką Włoszek. Składa się bowiem na niego wypracowana przez lata estetyka. W jej przypadku więcej znaczy więcej. Włoszki nie boją się wzorów i kolorów, a do tego dokładają do nich wiele zdobnych akcentów. Ich styl jest zatem pełny przepychu, ale jednocześnie codzienny i wyważony na swój sposób. Stylizacje Włoszek bowiem wcale nie są przesadzone. Zestawy idealnie podkreślają ich charakter i razem z nim tworzą spójną całość. Tym razem bierzemy pod lupę ulubione swetry Włoszek. Te elementy garderoby pojawiają się przede wszystkim w ich jesiennych i zimowych outfitach. Wśród nich można znaleźć zarówno minimalistyczne projekty, które doceniłyby Skandynawki, jak i bardziej odważne propozycje dla miłośniczek wzorów i kolorów.

Ulubiony sweter Włoszek z golfem

Gruby i mięsisty sweter z golfem to jeden z tych modeli, które często powtarzają się w szafach Włoszek. Dość proste modele przełamane ewentualnie ciekawy splotem z ozdobnymi warkoczami to pewniak zwłaszcza zimą. Tego typu element garderoby to bowiem z jednej strony praktyczne ubranie, które zadba o to, żeby było nam ciepło, ale z drugiej też prawdziwa ozdoba stylizacji. Już sam efektowny kołnierz ma w sobie coś, co sprawia, że golf staje się numerem jeden w stylizacji. Zawsze można też do niego dodać coś z zestawienia podsumowującego ulubioną biżuterię Włoszek. Okazały naszyjnik za każdym razem stworzy udany duet z takim swetrem. Wykluczone nie są też sąsiadujące z kołnierzem kolczyki.

 

 

Klasyczny sweter z szafy Włoszki

Minimalistyczny sweter kojarzy się raczej z szafą kapsułową Skandynawek. Jest jednak dla niego miejsce także w garderobach Włoszek. Prosty pulower w stonowanym kolorze przekonuje je zapewne swoim uniwersalnym charakterem. Takie ubranie pasuje bowiem do wszystkiego. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy mowa o tej najbardziej oczywistej palecie – czarni, brązach, szarościach lub beżach. Każdy z nich to ubranie, które może uratować sytuację nawet w dni, kiedy stajemy przed szafą i mamy wrażenie, że choć pęka w szwach, to nie ma w niej nic na teraz. Dodatkowo taki sweter pasuje do wszystkiego. Można go zestawić z parą ulubionych jeansów, spodniami od garnituru lub cekinową spódnicą. Opcji jest nieskończenie wiele.

 

 

Zobacz także:

Wzorzysty sweter ze stylizacji Włoszek

Włoszki nie boją się wzorów i kolorów. Oznacza to, że właściwie każdy element garderoby może być nimi pokryty. Dotyczy to ubrań, dodatków, a nawet biżuterii. Wzorzyste swetry są zatem pożądanym ubraniem w ich szafach. Jaki print jest numerem jeden? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. W grę wchodzą właściwie wszystkie nadruki, jakie tylko przyjdą projektantkom i projektantom mody do głowy. Mogą to być pasy, kwiaty, krata, owoce, zwierzęta lub przynajmniej printy przeniesione z ich futer albo skór oraz wiele innych. Dzięki takiemu ubraniu cała stylizacja od razu zyskuje bardziej włoski charakter. Jest barwna i wyrazista, a więc dokładnie taka, jak lubią włoskie fashionistki.

Kardigan we włoskim stylu

Pulowery, golfy i kardigany – Włoszki lubią je wszystkie. Do tego w każdym przypadku stawiają na dużą różnorodność. Kardigan ze stylizacji Włoszki może zatem być dopasowany lub w wersji oversize, jednolity lub wzorzysty, gładki lub z ozdobnym splotem. Możliwości jest wiele i o to chodzi w bogatym stylu italian chic. Włoszki nie chodzą na skróty i nie godzą się na modowe ustępstwa. Z jednej strony zatem w ich stylizacjach może pojawić się czarny karidgan, a z drugiej w cętki, zebrę, wiśnie, usta lub ozdobiony jeszcze innym nadrukiem. Najważniejsze to dopasować go do własnego stylu, a nie cudzej wizji na dany sezon.

Sweter w pasy w stylu italian chic

Pasiak to ulubiony sweter Francuzek. Jego włoska wersja różni się jednak od tej noszonej przez paryżanki. W tym przypadku bowiem kluczowa jest kolorystyka. U Francuzek w grę wchodzi przede wszystkim biel i czerń lub ewentualnie jeszcze granat i beż. Włoszki natomiast w ogóle nie ograniczają się w tym temacie. W ich przypadku w grę wchodzi nawet color blocking. One doskonale wiedzą, jak łączyć kolory ubrań, więc nawet te leżące naprzeciw siebie na kole barw nie stanowią w ich przypadku większego wyzwania. Żółty i fioletowy, zielony i różowy lub niebieski i czerwony to tylko przykłady. Z drugiej strony bardziej zachowawcze zestawienie też nie są całkiem wykluczone. Za każdym razem bowiem kluczowe jest własne wyczucie stylu.