Co to jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to cieszący się dużą popularnością zabieg, polegający na wstrzykiwaniu pod skórę osocza bogatopłykowego. Może być on przeprowadzony w formie mezoterapii (nastrzykiwanie punkt po punkcie) lub wolumetrii (nastrzykiwanie zmarszczek liniowo). Wampirzy lifting jest stosowany u kobiet, które chcą wygładzić skórę, pozbyć się zmarszczek, zlikwidować rozstępy czy usunąć blizny i zmiany skórne, m.in potrądzikowe. Jest to zabieg medycyny estetycznej, a nie chirurgiczny. W związku z tym może być wykonywany w gabinecie kosmetycznym i nie wymaga dodatkowych badań. Lifting wampirzy to wstrzykiwanie pod skórę osocza bogatopłykowego. Jest ono oddzielane od pobranej od pacjentki krwi za pomocą specjalnego wirnika. W substancji tej znajdują się głównie płytki krwi, które wspomagają wytwarzanie kolagenu i odnowę biologiczną komórek skóry.

Wampirzy lifting – zalety

Wampirzy lifting jest bardzo popularnym zabiegiem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nic w tym dziwnego – jest to o wiele mniej inwazyjny sposób na pozbycie się zmarszczek niż na przykład botoks. Ponadto, lifting wampirzy może być wykonywany w każdym gabinecie kosmetycznym, posiadającym odpowiednie uprawnienia. Jest on więc bardziej przystępny, a jego wykonanie nie wymaga dodatkowych badań. Główną zaletą wampirzego liftingu jest jednak jego naturalność. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi osoby, na której zabieg będzie przeprowadzany. Jest to więc idealna alternatywa dla alergików oraz osób, które boją się botoksu i powikłań po nim następujących. Osocze nie jest wzbogacane dodatkowymi substancjami, więc nie powoduje reakcji alergicznych. Efekty, osiągane za pomocą liftingu wampirzego również są bardziej naturalne, a także trwalsze. Osocze bogatopłytkowe, wstrzykiwane pod skórę nie wypełnia ubytków jak ma to miejsce w przypadku botoksu. Zamiast tego stymuluje ono namnażanie nowych komórek, pobudza fibrolasty do tworzenia kolagenu oraz wspomaga tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

Sonoforeza – te ultradźwięki oczyszczają i odmładzają. Jak wygląda zabieg krok po kroku? >>>

Wampirzy lifting – wady oraz ewentualne skutki uboczne

Wampirzy lifting to hipoalergiczna, naturalna alternatywa dla botoksu. Ma on jednak także swoje wady. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić objawy takie jak zaczerwienienia, obrzęk twarzy, napięcie skóry czy zgrubienia podskórne. Skutki uboczne mogą wystąpić, jeśli kobieta mimo wyraźnych przeciwwskazań zdecyduje się na zabieg. Samo nakłuwanie twarzy lub ciała może powodować powstawanie krwawych siniaków, które przez jakiś czas utrzymują się na skórze. Kolejną z wad jest fakt, że łączenie osocza bogatopłytkowego z dodatkowymi substancjami, np. kwasem hialuronowym może doprowadzić do powstawania chorób autoimmunologicznych oraz zatorów w żyłach i tętnicach. Taki scenariusz jest również możliwy, gdy mimo przeciwwskazań pacjentka decyduje się na zabieg. Warto więc przed wykonaniem wampirzego liftingu dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw i zapoznać się z listą przeciwwskazań.

Wampirzy lifting przed i po – efekty liftingu osoczem bogatopłykowym

Wampirzy lifting to zabieg, który ma na celu odnowę biologiczną skóry w naturalny sposób, przy użyciu substancji naturalnie występującej w organizmie. Jednak efekty zabiegu nie są widoczne od razu, dopiero po około 2-3 miesiącach od jego wykonania. Aby utrzymać efekt, należy powtarzać zabieg raz na kilka miesięcy (w zależności od wieku i stopnia zniszczenia skóry).

Efekty wampirzego liftingu to:

 • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 • wygładzenie zmarszczek (zwłaszcza płytkich),
 • poprawa ukrwienia i napięcia skóry,
 • zniwelowanie lub zlikwidowanie blizn potrądzikowych,
 • przyspieszenie gojenia się ran (zwłaszcza po zabiegach medycyny estetycznej),
 • redukcja drobnych przebarwień.

Wampirzy lifting – przeciwwskazania

Wampirzy lifting mimo tego, że jest zabiegiem przeprowadzanym przy użyciu naturalnej substancji, nie powinien być wykonywany u każdego. Jakie są przeciwwskazania do wykonywania liftingu wampirzego?

Zobacz także:

 • choroby nowotworowe,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • choroby związane z krwią (np. małopłytkowość),
 • stany zapalne skóry (np. trądzik, opryszczka),
 • problemy z prawidłowym funkcjonowaniem wątroby,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych lub mogących wydłużyć krwawienie.

Wampirzy lifting – jak wygląda rekonwalescencja?

Wampirzy lifting to zabieg medycyny estetycznej, a nie chirurgiczny, sama rekonwalescencja nie trwa więc długo. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta, często pojawiają się również siniaki podskórne. Bezpośrednio po liftingu wampirzym nie należy zanieszczyszczać skóry, czyli nie można nakładać na nią kremów, podkładów czy pudrów. Po upływie maksymalnie dwóch tygodni skóra twarzy powinna wrócić do normalnego wyglądu. Sińce i opuchlizna zazwyczaj znikają po tygodniu. Okres ten może ulec wydłużeniu w zależności od typu skóry, wieku oraz szybkości gojenia się ran.

Kwas migdałowy – idealny na trądzik i zmarszczki. Poznaj efekty, jak stosować go w domu i co daje peeling migdałowy! >>>

Wampirzy lifting – w jakim wieku wykonać pierwszy raz?

Wampirzy lifting to zabieg, który przy użyciu naturalnej substancji odmładza i ujędrnia skórę. Ze względu na to nie może on być przeprowadzony u kobiet w  każdej grupy wiekowej. Pierwszy zabieg powinien zostać przeprowadzony w wieku około 30 roku życia. Jest to czas, w którym proces namnażania komórek oraz produkcji kolagenu zaczyna zwalniać. Stymulacja jego produkcji za pomocą osocza bogatokomórkowego pozwoli uniknąć powstawania zmarszczek, a w rezultacie opóźni procesy starzenia się skóry.

Wampirzy lifting – ile razy powtórzyć zabieg?

Efekty wampirzego liftingu są o wiele trwalsze niż w przypadku pozostałych zabiegów odmładzających, ponieważ mogą być widoczne nawet do 2 lat. Jednak aby utrzymać efekt, zabieg należy co jakiś czas powtarzać. Częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od wieku. Do 35 roku życia zabieg wystarczy przeprowadzić raz na około dwa lata. Między 35 a 45 rokiem życia lifting wampirzy powinien być przeprowadzany raz na rok, a powyżej tego wieku średnio raz na pół roku. Podane przedziały czasowe to wartości orientacyjne. Częstotliwość ponawiania wampirzego liftingu może się różnić w zależności od stopnia zniszczenia skóry oraz ogólnego stanu organizmu.

Wampirzy lifting – opinie

Wampirzy lifting wciąż wzbudza sporo kontrowersji – zwłaszcza w środowisku medycyny akademickiej, która nie jest przekonana o nieszkodliwości tego zabiegu. Lekarze wskazują, że lifting wampirzy może przyczyniać się do powstawania chorób autoimmunologicznych i powodować zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Opinie na temat liftingu wampirzego wśród pacjentek również są podzielone. Choć jest to bardziej naturalna alternatywa dla botoksu czy kwasu hialuronowego, to efekty i reakcje organizmu na sam zabieg są kwestią indywidualną. Część kobiet dostrzega ogromną różnicę i wyraźną poprawę stanu swojej skóry. Druga część pacjentek twierdzi, że efekt jest niewspółmierny do ceny i nie spełnia ich oczekiwań.

Jak pozbyć się krostek po goleniu? Co zrobić, aby się nie pojawiały? >>>

Ile kosztuje wampirzy lifting?

Wampirzy lifting nie jest tani. Cena zabiegu waha się od 600 do nawet 2000 złotych w zależności od miasta oraz renomy salonu. Warto jednak pamiętać, że jest to cena zabiegu na całej twarzy – nie punktowego czy miejscowego wypełniania zmarszczek. W porównaniu z botoksem czy zabiegami przeprowadzanymi przy użyciu kwasu hialuronowego jest to więc jeden z tańszych dostępnych zabiegów medycyny estetycznej.

Warto również pamiętać, że efekty wampirzego liftingu nie znikają całkowicie, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowego wypełniania zmarszczek. Pobudzone do namnażania się oraz produkcji kolagenu komórki opóźniają proces biologicznego starzenia się skóry. Jest to efekt nieodwracalny, inaczej niż w przypadku zabiegów z wykorzystaniem sztucznie pozyskiwanych preparatów.