Warkocz wodospad, czyli wodospad z włosów

Warkocz wodospad jest fryzurą plecioną, która stanowi ewolucję klasycznego warkocza dobieranego. W tym uczesaniu, dolne pasma włosów tworzą efekt, przywodzący na myśl wodę płynącą po górskich skałach. Górna część włosów przypomina nieco warkocz francuski, a umiejętnie zapleciona, tworzy efekt spienionej wody. Właśnie stąd wzięła się nazwa tego uczesania. Jak osiągnąć taki rezultat? Sekret tkwi w technice zaplatania. Przy każdym pełnym cyklu plecenia, który powinien składać się z trzech zaplatań, należy pominąć dolne pasmo włosów. W ten sposób, uzyskiwany jest niezwykle efektowny rezultat, przypominający spływającą wodę. To tylko ogólny zarys techniki, bowiem istnieje wiele metod, pozwalających stworzyć efektowny wodospad na włosach. 

Jak obciąć grzywkę w domu? Oto najlepsze tutoriale, które Wam w tym pomogą >>>

Wodospad fryzura

Warkocz wodospad to fryzura niezwykle uniwersalna, którą bez większego trudu zapleciemy na wielu typach włosów. Nie ma większego znaczenia, czy zostałaś obdarzona włosami gładkimi, falowanymi czy kręconymi. Splot wykonasz nawet na średnich i nieco krótszych włosach, choć należy zaznaczyć, że na uzyskanie najbardziej efektownego rezultatu pozwalają włosy długie. Istnieją jedynie dwa istotne ograniczenia, które utrudniają ułożenie wodospadu z włosów. Pewne utrudnienia napotkają posiadaczki włosów cienkich i gładkich. Technicznie, wykonanie wodospadu będzie możliwe, jednak finalny efekt może być daleki od zachwycającego. Drugim ograniczeniem może być aktywny styl życia. Wodospad z włosów, w swojej dolnej części nie jest podpinany, więc podczas aktywności fizycznej, np. na zajęciach w fitness klubie, uczesanie w mgnieniu oka straci swój urok. Na takie okazje, polecamy bardziej tradycyjne i trwalsze uczesania. Wodospad na włosach sprawdzi się natomiast idealnie przy każdej uroczystej okazji. To doskonałe uczesanie na ślub, spotkanie rodzinne, lunch biznesowy oraz na romantyczny spacer czy randkę.

Warkocz wodospad – jak zrobić?

Warkocz wodospad można łatwo dostosować do okazji, tym bardziej, że istnieje wiele technik jego zaplatania. Przy odrobinie wprawy, z łatwością będziesz osiągać właśnie taki rezultat, jaki w danej sytuacji jest najbardziej pożądany. Nie ma żadnego problemu, żeby uzyskać efekt dwóch „strumieni wody”, płynących po obu stronach głowy i łączących się u dołu. „Kaskada” może płynąć tylko po jednej stronie lub przebiegać przez środek. Możliwości jest wiele i możesz układać włosy dokładnie tak, jak podpowiada ci twoja fantazja. Jak zrobić wodospad? Poniżej zamieszczamy szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi cię przez proces zaplatania włosów. 

Jak szybko zapuścić włosy? Podpowiadamy, co robić, a czego kategorycznie nie >>>

Warkocz wodospad krok po kroku

Warkocz wodospad rozpoczynamy od dokładnego rozczesania włosów. Jeżeli zależy ci na efekcie idealnie gładkiej tafli, zanim przejdziesz do układania fryzury, wyprostuj włosy prostownicą, ale pamiętaj o używaniu kosmetyków termoochronnych, które zabezpieczą włosy przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury i zapobiegną efektowi puszenia. Następnym krokiem jest wydzielenie jednego pasma znad skroni. Dzielimy je na trzy części i zaczynamy zaplatać, zupełnie jak przy warkoczu w klasycznym wydaniu. Dolne pasmo puszczamy, pozwalając mu utworzyć efekt „kaskady”. Na to miejsce, dobieramy i zaplatamy następne pasmo z tej części włosów, która znajduje się pod powstającym warkoczem. Dalej postępujemy tak jak w przypadku warkocza dobieranego – dobieramy kolejne pasma do górnego. Zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, zaplatanie warkocza możemy przerwać w dowolnym momencie. Dalej, postępujemy według własnej inwencji. „Kaskadę” możemy pozostawić prostą lub podkręcić ją lokówką, uzyskując ciekawy efekt wzburzenia.