Niektóre wiadomości w aplikacji Messenger trafiają do folderu inne. Facebook nie wysyła powiadomienia o tej wiadomości. Dowiedz się, gdzie szukać folderu z "wiadomości inne na Messengerze".

Czym są wiadomości inne na Messengerze?

Folder zawierający ukryte wiadomości w Messengerze większość z nas kojarzy z nazwą „inne”. Stosując profesjonalne nazewnictwo portalu jest to jednak folder zawierający prośby o zgodę na otrzymywanie wiadomości. Jego pojawienie się w Messengerze wiąże się z polityką bezpieczeństwa użytkowników Facebooka. Chcąc uchronić nas przed niechcianymi konwersacjami lub spamem, serwis oddziela niektóre wiadomości od głównego chatu i umieszcza je w osobnym miejscu do czasu weryfikacji. Choć ta innowacja jest ze strony Facebooka pozytywnie odbieraną aktualizacją, portal nie zawsze trafnie segreguje przychodzące do użytkowników wiadomości. Co ma szansę trafić do folderu „inne”?

  • Wiadomości od osób, których nie mamy w gronie znajomych – ten typ konwersacji stanowi większość folderu inne na fb i zasadniczo był powodem powstania inicjatywy.
  • Spam – osobny folder ze spamem na Facebooku znajduje się w „innych”, jednak większość wiadomości, które portal zakwalifikuje do tej grupy wcale nam się nie wyświetla. W prośbach o zaakceptowanie zobaczymy jedynie to, co oszuka algorytm Messengera.
  • Wiadomości od ignorowanych i zablokowanych osób – masz możliwość zarówno     ignorowania innego użytkownika, jak i tego, jak ukryć znajomych na fb.

Usunięte wiadomości Messenger - jak je odzyskać? Sprawdź, czy możesz zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze

Gdzie znajduje się folder inne na Messengerze?

Folder „inne” w Messenger składa się z dwóch zakładek - „możesz znać” i „spam”. Pierwsza z nich zawiera wiadomości od osób, których nie mamy w gronie znajomych, a które chcą nawiązać z nami kontakt. Facebook wysyła powiadomienie o tym, że dana osoba prosi o zgodę na przesłanie wiadomości, w przeciwieństwie do konwersacji, które trafią do drugiej zakładki. To, co portal uzna za spam nie trafia do czasu aż sami otworzymy folder i przejrzymy jego zawartość. Ochrona bezpieczeństwa użytkowników polega nie tylko na blokowaniu podejrzanych wiadomości, ale też przesyłanych multimediów (zdjęć, filmów, linków, załączników). Obce osoby mogą rozsyłać linki zawierające wirusy, pornografię, czy materiały propagujące mowę nienawiści i hejt, dlatego zdjęcia, filmy i załączniki można przesyłać dopiero po otrzymaniu zgody na nawiązanie kontaktu. To rozwiązanie jest niezwykle doceniane przez użytkowników messengera, szczególnie tych najmłodszych, a także ich rodziców, ponieważ chroni ich przed nieodpowiednimi treściami i możliwymi zaczepkami. Dzięki niemu nasze profile stają się również bardziej odporne na ataki hakerów. Wysłany za pośrednictwem messengera wirus może całkowicie zainfekować system operacyjny danego urządzenia i przejąć kontrolę nad kontem, by rozsyłać złośliwego linka wszystkim znajomym.

Gdzie znajduje się folder inne na FB?

Choć Facebook prawdopodobnie ukrywa przed nami jedynie niechciane wiadomości, warto czasem sprawdzić zawartość folderu, by upewnić się, że nie umykają nam żadne ważne informacje. Podpowiadamy, jak wejść w „inne” na messengerze, korzystając z przeglądarki:

  1. Zaloguj się na Facebooka i, będąc na stronie głównej, kliknij w dymek, czyli symbol messengera.
  2. Naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu, by wyświetlić więcej opcji.
  3. Wybierz „inne”.
  4. Przeglądaj prośby o nawiązanie kontaktu

Aby wejść do folderu na urządzeniu mobilnym, otwórz aplikację messenger i kliknij w miniaturkę swojego zdjęcia profilowego, która znajduje się w górnym lewym rogu, a następnie wybierz „inne” z menu.

Ustawienia dotyczące wiadomości z folderu inne messenger

Podobnie jak relacje, dodawanie postów, czy ankiety na fb, wysyłane wiadomości muszą spełniać określone zasady, by nie zostać wrzucone do folderu „spam”. Jako użytkownicy, którzy wykorzystują messenger do kontaktów z rodziną lub przyjaciółmi absolutnie nie musimy się martwić. Nasze konwersacje prawdopodobnie nigdy nie zostaną pomylone z nękającym spamem. O tym, jakie zasady kierują selekcją wiadomości i co uznawane jest za spam zadecydowali twórcy Facebooka, tworząc specjalny algorytm. Nie mamy więc możliwości decydowania o tym, jakie wiadomości trafią do poszczególnych folderów. Nie możemy również pominąć etapu zaakceptowania każdej zaczepki od osób spoza listy naszych znajomych. Elementem, o którym byliśmy w stanie decydować były powiadomienia. Jeżeli irytowały cię informacje o próbie nawiązania kontaktu i prośbie o zaakceptowanie przychodzących wiadomości, mogłeś z łatwością je wyłączyć. Najnowsza aktualizacja aplikacji pozbawiła użytkowników tej możliwości, a otrzymywanie informacji o każdej wiadomości stało się obligatoryjne. Ominięcie tego jest możliwe jedynie poprzez wyłączenie wszystkich powiadomień, nawet tych z chatu głównego.

Zobacz także: