Usunięte wiadomości Messenger - czy da się je odzyskać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co dzieje się, gdy usuniesz konwersację w aplikacji Messenger. 

Jak sprawdzić usunięte wiadomości na messengerze?

Zdarza się, że powodem usunięcia wiadomości jest czysty przypadek. Nierzadko roztargnienie czy ruch palcem w złą stronę wystarczy, by doprowadzić do zniknięcia potencjalnie cennych treści. Jeśli zastanawiasz się, czy można sprawdzić usunięte wiadomości na facebooku, uspokajamy – jest to nie tylko możliwe, ale też bardzo proste. Przede wszystkim konieczne jest dostrzeżenie różnicy pomiędzy zarchiwizowaniem wiadomości a ich usunięciem. Pierwsze z nich nie znikają, a jedynie zostają przeniesione do osobnego folderu. Funkcja ma pomagać w uporządkowaniu i skatalogowaniu skrzynki odbiorczej. Aby sprawdzić, które konwersacje trafiły do archiwum, należy otworzyć aplikację messenger za pomocą przeglądarki i wybrać z menu „archiwizowane”. Jeżeli korzystamy z aplikacji mobilnej, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę imię i nazwisko konkretnej osoby, by wyciągnąć konwersację z archiwum.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

Wraz z usunięciem wiadomości na facebooku znikają też zdjęcia i filmy, które wymienialiśmy z rozmówcą. Do takich wspomnień często mamy ochotę wrócić nawet po wielu latach. Na szczęście odzyskiwanie wiadomości z messengera, a co za tym idzie odzyskiwanie ważnych chwil z życia, jest możliwe. Nierzadko zdarza się, że choć multimedia znikają z konwersacji, nadal znajdują się w pamięci smartfona. W wielu przypadkach galeria zdjęć automatycznie tworzy folder, w którym umieszcza wszystkie przesłane i odebrane zdjęcia z aplikacji. Warto też sprawdzić chmurę, do której telefon może przesyłać zdjęcia bez naszej wiedzy, robiąc backup.

 

Istnieją liczne programy, które oferują odzyskiwanie utraconych konwersacji i zawartych w nich multimediów, jednak ich pobieranie często wiąże się z niemałym ryzykiem. Aby aplikacje działały i skutecznie odzyskiwały usunięte rozmowy, powinniśmy zalogować się za ich pośrednictwem na facebooka. Brak wystarczających zabezpieczeń może sprawić, że staniemy się ofiarami kradzieży tożsamości lub ataku hakera. Podejrzane programy pobierane z wątpliwych źródeł są także często nośnikami wirusów, które są w stanie zainfekować nasz komputer i wyrządzić mu nieodwracalne szkody.

Odzyskiwanie konwersacji z fb

To, od ilu lat jest facebook sprawiło, że aplikacja coraz bardziej się rozwija, a co za tym idzie chce podpowiadać swoim użytkownikom dopasowane do nich treści. Logując się na stronę, zezwalamy na śledzenie naszej działalności w Internecie. Znamy triki, jak ukryć znajomych na fb, ale nie schowamy się przed samą aplikacją. Facebook wie o tobie zdecydowanie więcej niż ci się wydaje. Choć ma to wiele minusów, można też dostrzec plusy, do których należy opcja pobierania archiwalnych wiadomości. Aby odzyskać wiadomości, wykorzystując ten sposób należy postępować według kilku kroków:    

  • w ustawieniach konta znajdź zakładkę „twoje informacje na facebooku”    
  • odszukaj napis „pobieranie twoich informacji” i naciśnij „wyświetl”    
  • wybierz wiadomości jako rodzaj danych i zaznacz interesujący cię zakres dat    
  • naciśnij „utwórz plik” i poczekaj na odpowiednie powiadomienie

Tego rodzaju ręczny backup dobrze jest wykonywać regularnie, jeżeli zależy ci na tym, by zachować wszelkie wiadomości z dokładną datacją. Jeżeli najpierw usuniemy wiadomość, a dopiero potem pobierzemy kopię, skuteczność tej metody nie jest pewna.

Wiadomości inne na Messengerze - jak znaleźć folder inne w aplikacji messengerze i jakie ukryte wiadomości do niego trafiają?

Zobacz także:

Jak usunąć wiadomości z messengera u odbiorcy?

Brak zapanowania nad emocjami podczas internetowej kłótni nie zawsze kończy się pytaniem, jak usunąć wiadomości na fb. Czasem, a może nawet częściej, w złości zdarza się wystukać na ekranie telefonu gorzkie, obraźliwe słowa skierowane do odbiorcy. Zwykle żałujemy ich prędzej niż później i już z chwilą wysłania wiadomości wytykamy sobie, że nie ugryźliśmy się w język. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć, jak zaczepić na fb kogoś znajomego, lepiej użyj gotowych narzędzi, a nie ryzykownych wiadomości. Na szczęście jedna z funkcji messengera dała drugą szansę naszemu życiu towarzyskiemu, umożliwiając skasowanie wiadomości zanim rozmówca zdąży ją przeczytać. Jak usunąć wiadomość na fb u znajomego? Wystarczy przytrzymać przez chwilę niechciany tekst, a kiedy pojawią się opcje wybrać „więcej”. Następnie kliknij „usuń” i doprecyzuj komendą „cofnij wysyłanie”. Gotowe! Uważaj jednak, by przez przypadek nie wybrać polecenia „usuń u siebie”. Wtedy wiadomość zniknęłaby z naszego ekranu, jednak na telefonie naszego rozmówcy widniałaby nadal, a my zostalibyśmy pozbawieni jakiejkolwiek możliwości działania.