Wiemy, jakie o jakie seriale Polacy najczęściej pytali Google’a w mijającym roku? I okazało się, że tytuły preferowane przez polskich widzów nieco różnią się od tych, którymi interesowała się reszta świata. Kiedy tam rządził Joe Exotic, czyli Król tygrysów, my woleliśmy oglądać tureckie telenowele. Ale spokojnie, nie jest aż tak źle, bo w zestawieniu znalazło się także kilka produkcji Netflixa, m.in. Dom z papieru czy Gambit królowej.

Swoje podsumowanie 2020 roku przygotowała również sama platforma. Dowiadujemy się z niej, że Polacy lubią zarówno dramaty, jak i komedie.

A największym wzrostem zainteresowania, bo aż 500-procentowym, cieszyły się w ostatnich miesiącach produkcje fantasy – m.in. seriale Locke & Key oraz Przeklęta. Ci, którzy namiętnie oglądali te tytuły, zapewne nie mogą już doczekać się 2. sezonu Wiedźmina, nad którym prace już trwają!


Netflix: nowości na grudzień 2020. Co warto obejrzeć? >>>
 

Co oglądaliśmy na Netflix w 2020 roku? Poznaj najpopularniejsze seriale i filmy na platformie

Zestawienie najpopularniejszych tytułów na Netflix w 2020 pokazuje również, że jesteśmy wierni polskiej kinematografii i chętnie sięgamy po rodzime obrazy. W tym roku, gdzie zamknięcie kin w pewnym sensie wymusiło przeniesienie oglądalności z dużego na mały ekran, użytkownicy Netflix interesowali się takimi historiami, jak serial W głębi lasu na podstawie powieści Harlana Cobena czy filmami Boże Ciało Jana Komasy, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa Macieja Kawulskiego czy w Lesie dziś nie zaśnie nikt Bartosza M. Kowalskiego. Doceniane były też polskie akcenty w zagranicznych produkcjach. Najlepszym przykładem jest wspomniany już Gambit królowej z udziałem Marcina Dorocińskiego.

Co jeszcze przykuło naszą uwagę z oferty Netflixa 2020? Platforma wyróżniła kilkanaście obrazów pod kątem emocji, jakie w nas wzbudzały. Zgadzacie się z nimi?

Przeżywaliśmy: 

Zobacz także:

Proceder

Boże Ciało

Gambit królowej

W głębi lasu

Jak zostałem gangsterem

Śmialiśmy się na: 

Randki od święta

MILF

Niewłaściwa Missy

Emily w Paryżu

Sex Education: sezon 2

Kochaliśmy:

The KissingBooth 2

Prezenty z nieba

Miłość gwarantowana

Zakochany bogacz

Zamiana z księżniczką 2

Baliśmy się na: 

W lesie dziś nie zaśnie nikt

Nie słuchaj ich

Nawiedzony dwór w Bly

Drakula: sezon 1

Opiekunka: demoniczna królowa

Odkrywaliśmy:

Dom z papieru: globalny fenomen

Ostatni taniec: sezon 1

Dylemat społeczny

Morderstwo po amerykańsku: zwyczajna rodzina

Tajemnice grobowca w Sakkarze

Byliśmy dziećmi: 

Wyprawa na księżyc

SpongeBob Film: na ratunek

Poczujcie rytm

Kronika Świąteczna: część 2

Park Jurajski: obóz kredowy