Google jak co roku przygotował zestawienie najczęściej wyszukiwanych fraz w 2020 roku. Z podsumowania dowiedzieliśmy się m.in., że zarówno w Polsce jak i na świecie najpopularniejszą postacią minionych 12 miesięcy był prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Joe Biden, najczęściej wyszukiwanym filmem w naszym kraju okazał się obraz 365 dni na podstawie książki autorstwa Blanki Lipińskiej, zaś na świecie triumfator tegorocznych Oscarów, czyli Parasite Bonga Joon-ho. A jak to wygląda z serialami? Takie zestawienie również powstało i może nieco zaskakiwać. A może nie?

Jakie seriale były najpopularniejsze w 2020 roku?

Najpopularniejszymi serialami w Polsce nie są te same tytuły, które cieszyły się zainteresowaniem na świecie. Na pierwszym miejscu znalazł się hiszpański hit Netflixa Dom z papieru o gangu w czerwonych kombinezonach i w maskach z wizerunkiem Salvadora Dalego, a tuż za nim objawienie tegorocznej jesieni, czyli Gambit królowej z hipnotyzującą Anyą Taylor-Joy w roli genialnej szachistki Beth Harmon i z Marcinem Dorocińskim grającym jej największego przeciwnika. Pierwszą trójkę seriali, o które Polacy najczęściej pytali Google’a, zamyka Więzień miłości – turecka produkcja, którą można oglądać na antenie TVP2.


„Gambit królowej” 2. sezon – powstanie? Czy Netflix planuje kontynuację serialu? Oto, co musicie wiedzieć! >>>
 

Najpopularniejsze seriale w Polsce w 2020 roku według Google 

Na pozostałych pozycjach znalazły się kontynuacja BrzydUli, co w ogóle nie dziwi, bo wywołała ona wśród widzów sporo emocji, rosyjski serial kostiumowy Cena wolności, drugi polski serial wyprodukowany przez Netflixa, czyli W głębi lasu na podstawie powieści Harlana Cobena, kolejny turecki serial – Przysięga, który z kolei można oglądać w TVP 1, na kolejnej pozycji propozycja Polsatu Zawsze warto z Julią Wieniawą, Weroniką Rosati i Katarzyną Zielińską w rolach głównych, a tuż za nią meksykańska telenowela La Bandida. Zestawienie 10 najpopularniejszych seriali w Polsce według Google zamyka inna produkcja Netflixa – Unorthodox, historia ortodoksyjnej Żydówki Esther Shapiro inspirowana prawdziwymi wydarzeniami spisanymi przed Deborę Feldman. Podsumowując? Polacy chętnie sięgają po produkcje Netflixa, ale nie gardzą też typowymi telenowelami, które niezmiennie kojarzą nam się z przełomem lat 90. i 00.


Ciekawe seriale, które wciągają już w pierwszym odcinku. Sprawdź nasze propozycje! >>>
 

Google: najpopularniejsze seriale na świecie w 2020 roku

Nieco inaczej wygląda to na świecie. Okazuje się, że ludzie najchętniej wyszukiwali, kim jest Król Tygrysów, czyli ekscentryczny Joe Exotic. Dziwne, że tytuł ten nie znalazł się w polskim zestawieniu, gdyż przez kilka tygodni mocno utrzymywał się w rankingu TOP 10 Netflixa. Jednym z najpopularniejszych zapytań na świecie była też brazylijska edycja Big Brothera, a na trzeciej pozycji Dom z papieru, który wkrótce doczeka się jeszcze jednego sezonu, a także zupełnie nowej wersji. Na dalszych pozycjach, o które pytali użytkownicy Google, są Cobra Kai – amerykański serial internetowy, będący kontynuacją serii filmów Karate Kid, The Umbrella Academy, Emily w Paryżu, Ozark, Gambit królowej, Outer Banks oraz kolejny tytuł Netflixa – Locke & Key


Szokująca prawda o „Królu tygrysów”. Już nigdy nie spojrzycie na Joe Exotica tak samo! >>>

Zobacz także: