Jeżeli jesteście w sytuacji, w której np. pokłóciliście się z kimś i podejrzewacie, że ta osoba mogła tak się zdenerwować, że poskutkowało to zablokowaniem as na Facebooku, mamy dla Was dobrą wiadomość. Mimo tego, że niestety platforma nie informuje nas o tym, że zostaliśmy zablokowani przez konkretnego użytkownika (życie byłoby wtedy o wiele prostsze), to istnieje kilka sposobów, aby potwierdzić lub rozwiać nasze wątpliwości.

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Facebooku?

Pierwszy krok, to wpisanie w wyszukiwarkę na Facebooku imienia i nazwiska osoby, która mogła was zablokować. Jeżeli nie pokaże się wam w proponowanych użytkownikach, to albo usunął swoje konto albo was zablokował. Skutkuje to tym, że nie możecie wyświetlić jego profilu tej osoby, zaprosić do znajomych i wysłać wiadomości. Drugi sposób mogą wykorzystać tylko te osoby, które mają zachowaną konwersację w Messengerze z kimś, kto mógł was zablokować. Musicie ją odnaleźć i sprawdzić, czy imię i nazwisko tej osoby jest czarne i pogrubione. Jeśli tak, to oznacza, że nie możecie wejść na jej profil, więc jesteście zablokowani, a ta osoba wciąż jest aktywnym użytkownikiem.

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Messengerze?

A jak sprawdzić, czy zostaliśmy zablokowani przez kogoś na Messengerze? Tutaj ścieżka jest jeszcze prostsza. Wystarczy, że podejmiecie próbę wysłania do tej osoby wiadomości. Jeżeli uda się ją wysłać i zobaczycie z boku tekstu charakterystyczne potwierdzenie wysłania, to oznacza, że wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak na dole konwersacji wyświetli się komunikat, że nie „Nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację”, to może oznaczać, że ktoś was zablokował. Ale niekoniecznie. To może również świadczyć o tym, że dana osoba po prostu nie jest już dostępna na Messengerze bądź opuściła konwersację w przypadku czatu grupowego. I pamiętajcie, zablokowanie na Messengerze nie jest tożsame z zablokowaniem na Facebooku