Pokłóciliście się z kimś albo w waszym życiu wydarzyło się coś innego, co mogło doprowadzić do zablokowania na Facebooku? A teraz chcecie to sprawdzić, czy wasze przeczucia są słuszne? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, mamy dobrą wiadomość. Popularna aplikacja nie wysyła powiadomień, gdy ktoś zablokuje profil innego użytkownika albo innej użytkowniczki. Niemniej jednak da się to sprawdzić. Istnieje kilka – skutecznych – sposobów. Jakich? Tłumaczymy krok po kroku, jak sprawdzić, czy ktoś zablokował was na Facebooku. 

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Facebooku?

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował mnie na Facebooku? Co ciekawe, to pytanie cieszy się sporą popularnością w sieci. Dlatego nie trzymamy was dłużej w niepewności i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Aby to sprawdzić, należy (oczywiście) zalogować się do stworzonej przez Marka Zuckenberga aplikacji. Pierwszy krok, to wpisanie w wyszukiwarkę na Facebooku imienia i nazwiska osoby, która mogła was zablokować. Jeżeli nie pokaże się wam w proponowanych użytkownikach, to albo usunął swoje konto albo was zablokował. Skutkuje to tym, że nie możecie wyświetlić jego profilu tej osoby, zaprosić do znajomych i wysłać wiadomości.

Drugi sposób mogą wykorzystać tylko te osoby, które mają zachowaną konwersację w Messengerze z kimś, kto mógł was zablokować. Należycie do tego grona? W takim razie musicie ją odnaleźć i sprawdzić, czy imię i nazwisko tej osoby jest czarne i pogrubione. Jeśli tak, to oznacza, że nie możecie wejść na jej profil, więc jesteście zablokowani, a ta osoba wciąż jest aktywnym użytkownikiem.

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Messengerze?

A jak sprawdzić, czy zostaliśmy zablokowani przez kogoś na Messengerze? Tutaj ścieżka jest jeszcze prostsza. Wystarczy, że podejmiecie próbę wysłania do tej osoby wiadomości. Jeżeli uda się ją wysłać i zobaczycie z boku tekstu charakterystyczne potwierdzenie wysłania, to oznacza, że wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak na dole konwersacji wyświetli się komunikat, że: nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację, to może oznaczać, że ktoś was zablokował. Ale niekoniecznie. To może również świadczyć o tym, że dana osoba po prostu nie jest już dostępna na Messengerze bądź opuściła konwersację w przypadku czatu grupowego. Warto jednak pamiętać, że zablokowanie kogoś na Messengerze nie oznacza, że ktoś zablokował drugą osobę także na Facebooku. 

Warto dodać, że Facebook dysponuje jeszcze wieloma innymi, przydatnymi funkcjami. Chcesz się dowiedzieć, jak zmienić język na Facebookujak tworzyć i wysyłać naklejki na FB czy też jak pobrać film z FB? Zajrzyj do naszych tekstów!