Zaręczyny to bardzo wyjątkowa chwila, na którą czeka wiele par. Zdarza się, że fantazjujemy na temat tego, jak powinny wyglądać idealne zaręczyny niemal tak samo, jak w kontekście samego ślubu. Gdzie oświadczyny powinny się odbyć, jakie miejsce na zaręczyny będzie idealne, aż w końcu – co powiedzieć na zaręczynach. Czy „wyjdziesz za mnie?” wystarczy? Pewnie znajdą się tacy, którzy bez wahania odpowiedzą: TAK zarówno pochwalając tego typu podejście, jak i na zadane w ten sposób pytanie. Nie oznacza to jednak, że nie warto pokusić się na coś więcej i zdecydować się na element zaskoczenia. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak dobrze znamy drugą osobę i co ona chciałaby usłyszeć. Sukces tkwi w szczegółach!

Zaręczyny – co powiedzieć?

Jak się oświadczyć? Co powiedzieć? To, co naprawdę czujemy, aby wypaść naturalnie. Warto jednak wcześniej się przygotować. Zaręczyny to bardzo emocjonujący moment, więc może się zdarzyć, że ciężko będzie opanować łzy, głoś będzie się łamał, a ręce drżały. To zupełnie normalne, więc tym bardziej lepiej mieć w głowie plan tego, co usłyszy druga osoba.

Podczas zaręczyn warto przywołać najpiękniejsze wspólne chwile. Zanim padnie „czy zostaniesz moją żoną” albo „czy wyjdziesz za mnie”, można zacząć od przypomnienia sytuacji, w której się poznaliście – dlaczego tamto wydarzenie było spektakularne, jakie emocje temu towarzyszyły. Może wiąże się z tym jakaś anegdota. Czasami pary znają się bardzo długo i początki znajomości nie wskazywały na to, że relacja skończy się zaręczynami. To świadczy o tym, że uczucie jest naprawdę wyjątkowo silne i nie można o tym zapominać. Zaręczyny są idealną okazją, aby o tym powiedzieć. „Pamiętam, że jak się poznaliśmy… To, co zrobiło na mnie największe wrażenie… Ta chwila, kiedy się poznaliśmy sprawiła… Gdy wracam do dnia, kiedy się poznaliśmy…” – od takich słów można zacząć swoją wypowiedź

Oczywiście trzeba też znać umiar. Jeżeli zamierza się opowiedzieć jakąś zabawną sytuację, lepiej upewnić się, czy dla obojga była ona równie śmieszna. Coś co nam może wydawać się śmieszne, drugiej osobie nie do końca, bo np. czuła się wtedy zawstydzona, zażenowana. Lepiej ograniczyć się do takich wspomnień, które gwarantują podobną reakcję. Na pewno w każdym udanym związku tego typu okazji do śmiechu było mnóstwo.


Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? W tym artykule znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem >>>
 

Oświadczyny – co powiedzieć?

Zaręczyny, jak już wspomnieliśmy, są pięknym, ale emocjonującym momentem. Dla kogoś, komu trudno przychodzi mówienie o swoich emocjach może być naprawdę ogromnym wyzwaniem. Efektem zmuszania się do wypowiadania pięknych słów, które rzadko padają na co dzień, może być niezbyt przychylna reakcja drugiej strony. Zaręczyny mogą wtedy sprowadzać się do sztucznego, zaaranżowanego przedstawienia, które u obu stron wywoła tylko jedną reakcję: potrzebę, by kurtyna jak najszybciej opadła.

Czasem jednak warto podejść do zaręczyn właśnie pod kątem zaprezentowania swoich umiejętności. Jeśli para ma jakąś ulubioną piosenkę, można np. zacytować jej ulubiony fragment. Tak samo z filmem, który zakochani widzieli niezliczoną ilośc razy. Jeśli zaręczyny dotyczą miłośników poezji, w wyborem najbardziej romantycznego wiersza na pewno nie będzie kłopotu. Wyrecytowanie choćby fragmentu może zrobić nie lada wrażenie.
 

Pomysły na oświadczyny: Jak idealne zaręczyny wyobrażają sobie czytelniczki Glamour.pl? >>>
 

Co powiedzieć na zaręczynach?

Zaręczyny są początkiem nowego etapu w każdym związku. Może to być ciekawym punktem wyjścia, do mowy zaręczynowej i nawiązania do wspólnej przyszłości. „Marzę o tym, żeby za 20 lat… Widzę nas za kilkadziesiąt lat, jak… Wierzę, że za kilkadziesiąt lat… Chcę, żeby każdy wspólnie spędzony dzień… „ – to tylko kilka przykładów tego, jak można zacząć swoją wypowiedź. Tego typu podejście będzie świadczyć o tym, że wspólna dla osoby, która się oświadcza, wspólna przyszłość jest naprawdę ważna i stanowi najważniejszy życiowy cel. Kiedy nie okazać tego najbliższej osobie, jeśli nie podczas zaręczyn?

Zaręczyny mogą być kolejnym niesamowitym przeżyciem, jeśli potrafi się powiedzieć, to co czuje. Jeśli dla osoby, która się oświadcza ważniejsze od słów są gesty, co oczywiście warto zdecydować się na coś spektakularnego, ale nie można zapominać o odpowiednim komentarzu. Tuż przed wspólnym skokiem spadochronem lub na bungee, warto dodać choćby: „kocham cię i chcę spędzić z tobą przyszłość”. Dzięki temu ta chwila będzie jeszcze bardziej spektakularna. 


Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości >>>