Minionej nocy odbyła się 80. ceremonia wręczenia Złotych Globów czyli nagród filmowych i telewizyjnych przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W ubiegłym roku organizatorzy walczyli z poważnymi oskarżeniami „stosowania od lat polityki nierówności i dyskryminacji”. W związku z tym w 2022 roku (ze względu na zerwany kontrakt ze emitującą zazwyczaj wydarzenie stacją NBC) gala nie odbyła się. Rok później jednak rozdanie nagród z wieloletnią tradycją wróciło na ekrany telewizorów, a na czerwonym dywanie nie brakowało największych gwiazd, pomimo wielu obaw fanów i fanek środowiska filmowego. 

Na ceremonii nie zabrakło Rihanny, która była tegoroczną nominowaną w kategorii Best Original Song z utworem „Lift Me Up” do filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Artystka nie pojawiła się jednak sama. Wsparcie w ważnym dniu okazywał wokalistce towarzyszący jej ASAP Rocky. 

Złote Globy 2023: Rihanna i ASAP Rocky najlepiej ubraną parą na czerwonym dywanie

O statuetkę w kategorii Best Original Song poza barbadoską artystką walczyła również Taylor Swift czy Lady Gaga, i choć Złoty Glob ostatecznie trafił w ręce ekipy z filmu „Naatu Naatu”, Rihanna wygrała naszym zdaniem w innej, równie ważnej kategorii. Wokalistka co prawda spóźniła się na czerwony dywan i ukradkiem wkradła się na galę, podczas gdy Jennifer Coolidge ogłaszała zwycięzcę w kategorii Best Supporting Actor in TV series, ale jak głosi słynny cytat z filmu „Pamiętnik księżniczki”: Królowa nigdy nie jest spóźniona. Wszyscy inni są po prostu za wcześnie. Artystce udało się uniknąć napastliwych fotoreporterów czekających na ściance, by zapytać muzyczkę o jej kolejny album, jednak nie udało jej się uciec przed blaskiem fleszy za kulisami gali. Całe szczęście! To dzięki nim możemy dziś spokojnie powiedzieć, że RIhanna i ASAP Rocky byli najlepiej ubraną parą podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Złotych Globów. Zresztą, spójrzcie sami i same.

fot. Getty Images

Para zdecydowała się na pasujące, czarne stylizacje, jednak nic w ich outfitach nie wiało nudą i monotonią. Wręcz przeciwnie. Rihanna postawiła na robioną na zamówienie marszczoną czarną suknię z gorsetem od Schiaparelli, która zaprojektowana została przez Daniela Rosberry. Dramaturgii dodała czarna, aksamitna peleryna z bufiastymi rękawami oraz długie rękawiczki z tego samego materiału. I choć sama kreacja robi wrażenie, jej subtelny kolor pozwolił, by show skradła biżuteria, a dokładnie naszyjnik Cartier z 18-karatowego białego złota i diamentów. Całość dopełniły wysadzana diamentami kopertówka od marki Roger Vivier oraz czarne szpilki Giuseppe Zanotti.

Makijaż artystki również nie był przypadkowy. O looku gwiazdy opowiedziała na Instagramie jej makijażystka, Priscilla Ono. Chciałyśmy stworzyć czysty, odświeżony wygląd, używając wszystkich odcieni różowego złota jako delikatnego zestawienia z dramatyczną strukturą jej sukni.

ASAP Rocky wspierał ukochaną w monochromatycznym garniturze od Bottega Veneta, którego satynowe wstawki na marynarce idealnie współgrały ze stylizacją barbadoskiej wokalistki. 

Złote Globy 2023: wyniki

Wiemy już, kto wygrał w kategorii Best Original Song, wspomnimy więc o innych zwycięzcach minionej nocy. Złote Globy 2023 nie mogły odbyć się bez wręczenia nagrody dla najlepszej aktorki w filmie dramatycznym powędrowała do Cate Blanchett, w męskim odpowiedniku tej kategorii zwyciężył natomiast Austin Butler za rolę Elvisa Presley. Charakterystyczna statuetka trafiła również w ręce Jennifer Coolidge za rolę w serialu „Biały Lotos”, której przemówienie zdecydowanie zapadnie w pamięci jako jedno z najbardziej wzruszających tegorocznej gali. Pełną listę zwycięzców znajdziecie tutaj: