W ofercie platformy Netflix już wkrótce pojawi się kolejny polski serial. I ponownie będzie to efekt współpracy Netflixa z Harlanem Cobenem, amerykańskim autorem poczytnych kryminałów. Latem 2020 roku światło dzienne ujrzała adaptacja W głębi lasu, a teraz w przygotowaniu jest inna – Zachowaj spokój. Co o niej wiemy?

„Zachowaj spokój” – nowy serial Netflixa na podstawie powieści Harlana Cobena. Kto pojawi się na ekranie?

Netflix zdradził właśnie, kto znalazł się w obsadzie serialu Zachowaj spokój. Główne role przypadły Magdalenie Boczarskiej (Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Król) i Leszkowi Lichocie (Wataha, Boże ciało), którzy wcielą się w szczęśliwie małżeństwo. Z kolei ich syna, Adama, zagra Krzysztof Oleksyn, którego już lada dzień będzie można oglądać w innej serialowej produkcji Netflixa, Rojst’97

Co ciekawe, na ekran powrócą też Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki, znani widzom ze wspomnianej już poprzedniej polskiej adaptacji powieści autora, W głębi lasu. W serialu wystąpią również Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Topa, a także aktorzy młodego pokolenia: Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa. 

- Niezwykle cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Netflix i utalentowanymi polskimi twórcami. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce i na całym świecie będą oczarowani zwrotami akcji w „Zachowaj spokój” i cieszę się, że poznają nie tylko nowych bohaterów, granych przez Magdalenę i Leszka, ale także dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła po zakończeniu akcji „W głębi lasu” – mówi Harlan Coben, autor powieści Zachowaj spokój. 

„Zachowaj spokój” – kiedy premiera nowego polskiego serialu Netflixa? 

Reżyserami serialu Zachowaj spokój Michał Gazda i Bartosz Konopka. Z kolei scenariusz napisali Agata Malesińska oraz Wojtek Miłoszewski, a za produkcję odpowiada ATM Grupa. Premiera serialu na Netflix zaplanowana jest na 2022 rok.