Najlepsze aplikacje fitness

Osobisty trener w twoim smartfonie? Aplikacje fitness na smartfona to opcja, z której wiele osób korzysta już dawna. Szczyt popularności osiągnęły szczególnie w ostatnich latach, gdy z powodu aktualnej sytuacji na świecie więcej czasu niż dotychczas spędzaliśmy zamknięci w czterech ścianach. Aplikacja co prawda nigdy nie zastąpi prawdziwego trenera, jednak gdy stawiasz na ćwiczenia rekreacyjne czy samodzielne dbanie o dobrą formę w domowych warunkach, to idealne rozwiązanie. Przydają się nie tylko latem, gdy często wyjeżdżamy na urlop i nie mamy możliwości wybrać się na siłownię czy do swojego ulubionego studia fitness, ale także w trakcie chłodniejszych miesięcy, gdy nie zawsze chce nam się wychodzić z domu.

W internecie można znaleźć wiele aplikacji fitness, zależnie od rodzaju ćwiczeń jakie chcemy wykonywać i efektów, które chcemy uzyskać. W większości z nich znajdziemy określony schemat treningowy, wraz z obrazowym planem planem ćwiczeń i optymalną liczbą powtórzeń.

10 najlepszych aplikacji fitness

Oto 10 aplikacji fitness, które podobnie jak trener personalny, pomogą ci w ćwiczeniach, określą regularność treningów oraz będą nadzorować twoje postępy.

1. 7 Min Ćwiczenia – Fitness

Aplikacja fitness dla osób mających mało czasu na ćwiczenia, a chcą poprawić swoja sprawność i kondycję za pomocą intensywnego treningu. Znajdziesz tam zestawy ćwiczeń, do których nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Poza instrukcjami głosowymi i wizualnymi, dużym udogodnieniem są realistyczne animacje 3D. 7-Minutowym Ćwiczeniom zaufały jej już przeszło 3 miliony użytkowników.

2. BetterMe: Trening i Dieta

Dopasowane programy ćwiczeń dla różnych części ciała lub całego ciała, które pomagają szybciej zdobyć formę. W aplikacji znajdziecie także m.in. codzienne artykuły, wskazówki, sztuczki i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, pomiar picia wody, licznik kroków oraz treningi jogi i chodzenia.

3. Fitify: Trening w domu

Tu nie ma mowy o nudzie spowodowanej powtarzającymi się wciąż programami. Fitify to bowiem ogromna baza zawierająca niemal tysiąc ćwiczeń i treningów, zarówno z wykorzystaniem jedynie ciężaru własnego ciała, jak i przy użyciu specjalistycznych przyrządów, takich jak taśma oporowa, sztanga, hantel, wałek do masażu, kettleballl czy piłka lekarska.

4. Insight Timer

Insight Timer to aplikacja przeznaczona dla osób uprawiających medytację, motywuje do stałej praktyki i rejestruje szczegóły kolejnych sesji. Korzysta z niej aż 19 milionów ludzi na całym świecie.

Zobacz także:

5. MyFitnessPal

Znana i polecana przez tysiące internautów aplikacja dla chcących zrzucić zbędne kilogramy. Zawiera pakiet kilkuset ćwiczeń, monitoruje twoje postępy oraz posiada program liczenia kalorii.

6. Dieta i Treningi by Ann

Annę Lewandowską można lubić lub nie, ale nie można jej odmówić pełnego profesjonalizmu. Tak też twierdzą internauci, którzy korzystają z jej aplikacji Diet & Training by Ann, która zawiera wiele ćwiczeń na różnych poziomach trudności, w tym plany treningowe z elementami sztuki walki przygotowane we współpracy z Joanną Jędrzejczyk czy dedykowane osobom starszym treningi przygotowane przez Mariolę Bojarską-Ferenc z ćwiczeniami barre, będącymi połączeniem baletu, jogi i pilatesu. Aplikacja jest również dostępna w wersji dla zegarków Apple Watch.

7. HIIT – trening interwałowy

Aplikacja wykorzystuje coraz bardziej popularne ćwiczenia interwałowe, polegające na przeplataniu krótkich okresów intensywnego i umiarkowanego wysiłku. Bardzo intuicyjna i łatwa w korzystaniu.

8. Nike Run Club

Chcesz zacząć biegać, ale każde wyjście z domu kończy się zadyszką? Aplikacja fitness Nike Run Club to pierwszy krok, aby zacząć mądrze biegać, pozostać na trasie i co najważniejsze, czerpać z tego sportu przyjemność. W aplikacji, która łączy się ze smartwatchem znajdziesz monitorowanie tempa i przebiegniętych kilometrów, biegi z audioprzewodnikiem oraz wskazówki dotyczące biegania.

9. Home Workouts – No Equipments

Jaka sama nazwa wskazuje, to kolejna aplikacja, która przyda się tym wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z fitnessem, a nie posiadają żadnych specjalistycznych przyrządów i gadżetów.

10. Nike Training Club

Bardzo popularna i bardzo dobra aplikacja firmy Nike. Zawiera zestawy ćwiczeń i porady stworzone przez najlepszych ekspertów z dziedziny fitnessu. Bardzo wysoko oceniana przez użytkowników – App Store uzyskała średnią ocen 4,9/5!

Najlepsze aplikacje do ćwiczeń w domu

Jeżeli chcesz ćwiczyć w domu, dostępnych jest wiele aplikacji, które pomogą osiągnąć ci zamierzone cele. Aplikacje te nie tylko dostarczają instrukcji krok po kroku i szczegółowych informacji na temat prawidłowej formy i techniki wykonywanych ćwiczeń. Zawierają również wiele treningów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś bardziej zaawansowany w treningu, znajdziesz aplikację fitness dla siebie. Wśród popularnych aplikacji do ćwiczeń w domu znajdują się takie apki jak 7 Minute Workout, Nike Training Club i Fitbit Coach, które oferują szeroki wybór ćwiczeń do treningu siłowego i cardio. Dla tych, którzy wolą jogę lub pilates, Down Dog i Glo to doskonałe opcje, które zapewniają łatwe ćwiczenia, które możesz wykonać w domowym zaciszu. Dzięki odpowiedniej aplikacji będziesz mieć dostęp do wysokiej jakości treningów bez konieczności wychodzenia z domu.