Osobisty trener w twoim smartfonie? Co prawda nigdy nie zastąpi tego prawdziwego, jednak gdy stawiasz na ćwiczenia rekreacyjne to idealne rozwiązanie. W internecie można znaleźć wiele aplikacji fitness, zależnie od rodzaju ćwiczeń jakie chcemy wykonywać i efektów, które chcemy uzyskać. W większości z nich znajdziemy określony schemat treningowy, wraz z obrazowym planem planem ćwiczeń i optymalną liczbą powtórzeń.

Oto 10 aplikacji fitness, które zastępując trenera personalnego, pomogą ci w ćwiczeniach, określą regularność treningów oraz będą nadzorować twoje postępy.

 

TOP 10 aplikacji fitness:


1. Areobiczna szóstka Weidera A6W
Kultowe ćwiczenia na mięśnie brzucha. Program pokaże ci jak trenować, rozpoczynając od kilkunastu, a kończąc na kilkudziesięciu minutach dziennie.

2. Workout Trainer
Zawiera setki ćwiczeń pokazywanych krok po kroku przez profesjonalnych trenerów, które wzbogacone są o komentarz audio.

3. 7-minutowe ćwiczenia
Aplikacja dla osób mających mało czasu na ćwiczenia, a chcą poprawić swoja sprawność i kondycje za pomocą intensywnego treningu.

4. Trening pośladków
Program dla osób chcących uzyskać jędrne pośladki. W aplikacji znajdują się rozmaite ćwiczenia na wzmocnienie tej partii ciała.

5. MyFitnessPal
Aplikacja dla chcących zrzucić zbędne kilogramy. Zawiera pakiet kilkuset ćwiczeń, monitoruje twoje postępy oraz posiada program liczenia kalorii.

6. HIIT – trening interwałowy
Aplikacja wykorzystuje coraz bardziej popularne ćwiczenia interwałowe, polegające na przeplataniu krótkich okresów intensywnego i umiarkowanego wysiłku.

7. Edomondo Sports Tracker
Kultowa aplikacja dla osób biegających, jeżdżących na rowerze i rolkach oraz uprawiających nordic walking. Rejestruje nasze statystyki i pozwala dzielić się nimi w mediach społecznościowych.

8. Insight Timer
Insight Timer to aplikacja przeznaczona dla osób uprawiających medytację, motywuje do stałej praktyki i rejestruje szczegóły kolejnych sesji.

9. Push Ups pro
Aplikacja dla tych, którzy chcą jeszcze wydajniej robić pompki. Wygodne odliczanie, statystyki i kilka trybów treningu do wyboru.

10. Nike Training Club
Popularna aplikacja Nike, zawiera zestawy ćwiczeń stworzone przez znane trenerki fitness gwiazd. Do treningu możesz dobrać swoją ulubioną muzykę!

 

Zobacz też:

Fit-balet, joga w powietrzu, twerk... Nowe pomysły na fitness w OH LALA

Zdjęcia gwiazd, które zainspirują cię do ćwiczeń

Sprzęt sportowy z najwyższej półki

 

 

 

D.U