Pamiętacie to uczucie, gdy oglądaliście film z rodzicami i nagle na ekranie rozpoczynał się soczysty pocałunek? My także nie wiedzieliśmy wtedy, jak dać rodzicom do zrozumienia, że W OGÓLE NIE PATRZYLIŚMY i wcale nie jesteśmy nim skrępowani. Cóż, przy tych filmach możecie poczuć się zawstydzeni nawet długo po osiemnastce.

7 filmów, które są tak erotyczne, że będziecie zawstydzeni: Życie Adeli

Film jest poruszającą historią Adeli, którą poznajemy w liceum i towarzyszymy jej przez kilka kolejnych lat, gdy odkrywa swoją seksualność. Głównym tematem jest jednak uczucie do starszej od niej malarki Emmy (w tej roli niesamowita Lea Seydoux). Aktorka narzekała jednak po premierze na współpracę z reżyserem Abdellatifem Kechiche'em i konieczność kręcenia intymnych scen, które mocno się przedłużało - ich nagranie trwało aż 10 dni.

 

7 filmów, które są tak erotyczne, że będziecie zawstydzeni: Blue Valentine

Jedno z niekończących się źródeł fantazji dla fanek Ryana Goslinga. To historia o próbach wskrzeszenia umierającego związku młodego małżeństwa Cindy (Michelle Williams) i Deana (Ryan Gosling).

Para wspomina czasy, gdy ich relacja była świeża i namiętna, a następnie mierzy z rzeczywistością. Podobno Gosling i Williams spędzili wspólnie kilka tygodni przed kręceniem scen małżeńskich, natomiast te o początku znajomości zrealizowali od razu po rozpoczęciu pracy nad filmem, gdy jeszcze nie za dobrze się znali, by jak najlepiej oddać charakter tych relacji.

 

7 filmów, które są tak erotyczne, że będziecie zawstydzeni: Gorzkie gody

Opowieść o małżeństwie Amerykanina i Francuzki, które wybiera się w rejs statkiem. W czasie podróży poznają inną parę, szukającą nowych doznań. Będziecie pod wrażeniem aktorskich duetów - Petera Coyote odtwarzającego rolę sparaliżowanego, amerykańskiego pisarza i Emmanuelle Seigner (w roli jego żony Mimi) oraz młodego Hugh Granta i niezastąpionej Kristin Scott Thomas.

 

7 filmów, które są tak erotyczne, że będziecie zawstydzeni: Wstyd

To film, w którym nie brakuje scen seksu - także bardzo brutalnych. Nawet jeśli ociera się momentami o pornografię, to sceny te budzą raczej smutek i przerażenie. Główny bohater Brandon (w tej roli Michael Fassbender) zmaga się z uzależnieniem od seksu. Świetna rola głównego aktora oraz Carey Mulligan, grającej w filmie jego siostrę przełożyły się na ponad 30 nominacji do najważniejszych nagród filmowych, w tym do Złotego Globa, nagrody BAFTA i LAFCA.

7 filmów, które są tak erotyczne, że będziecie zawstydzeni: 50 Twarzy Greya

Tego filmu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu - niezależnie od tego, o jakiej jakości erotycznych scenach w kinie mówimy. Odtwórcy głównych ról zostali już wielokrotnie skrytykowani za jakość gry aktorskiej, ale to nie przeszkadza im w przygotowaniach do premiery kolejnej części filmu o romansie Anastazji i Christiana. 

7 filmów, które są tak erotyczne, że będziecie zawstydzeni: Oczy szeroko zamknięte

Film z czasów, gdy Tom Cruise i Nicole Kidman nie tylko grali małżeństwo, ale też byli nim w prywatnym życiu. Historia opowiada o wierności i tym, z czym wiąże się jej niedotrzymywanie. Głównym tematem stają się niespełnione fantazje kochanków, które stopniowo przejmują władzę nad ich codziennym życiem i w konsekwencji - oddalają ich od siebie. Film nie doczekał się nominacji do Oscara, ale zdobył w pełni zasłużonego Złotego Globa za muzykę.

 

7 filmów, które są tak erotyczne, że będziecie zawstydzeni: Nimfomanka - Część I i II

Pierwsza część filmu Larsa von Triera wzbudziła kontrowersje długo przed swoją premierą, a nawet przed pojawieniem się kontrowersyjnych plakatów, na których widać popularnych aktorów w momentach seksualnych uniesień. Film obronił się jednak i został doceniony przez krytyków - efektem jest 8 nagród i 12 nominacji do nagród. Na uwagę zasługują tu role takich gwiazd jak Uma Thurman (jej postać miała być początkowo grana przez Nicole Kidman, ale aktorka musiała zrezygnować z udziału w projekcie ze względu na konflikt terminów z innym zobowiązaniem zawodowym), Shia LaBeouf, Stacy Martin oraz Charlotte Gainsbourg.