Minęły dwie dekady odkąd Paris Hilton i Nicole Richie uchodziły za największe ikony stylu. Potem ich stylizacje były rozpatrywane raczej w kategorii kiczu, ale to podejście zmieniło się za sprawą Belli Hadid, Hailey Bieber i innych influencerek, które postanowiły wypróbować je na sobie. To właśnie im zawdzięczamy wskrzeszenie mody Y2K. Coraz częściej oglądając w mediach społecznościowych zdjęcia stylizacji zauważmy, że pod ich wpływem znów na czasie są nie tylko pojedyncze trendy. Niektóre zestawy od stóp do głów wyglądają jak skopiowane i wklejone z lat 2000. Poniżej zebraliśmy 7 gorących trendów Y2K, które widzimy najczęściej. Wedle uznania możesz je nosić w pojedynkę lub miksować ze sobą, żeby najlepiej oddać ducha tamtej dekady. Dla jednych może to być sentymentalna podróż, a dla drugich sposób na wypróbowanie czegoś zupełnie nowego. W obu przypadkach takie eksperymenty mogą przerodzić się w świetną zabawę. Po nikt nie będzie wiedział, czy to są stylizacje z lat 2000., czy z 2022 roku.

Stylizacje z lat 2000. – Stylizacja z crop topem

Jeżeli mielibyśmy wybrać tylko jedną rzecz, która opisuje modę lat 2000., to ciężko byłoby nam wybrać największy przebój, ale po dłuższym zastanowieniu najprawdopodobniej postawilibyśmy na crop top lub inną krótką górę. Moda Y2K w dużej mierze skupiała się wokół odsłoniętego brzucha, który najczęściej prezentowano przy wsparciu właśnie crop topu zestawionego z biodrówkami. Przeglądając tegoroczne stylizacje na Instagramie można trafić na identyczne duety. Krótkie topy, koszule, sweterki i bluzki odsłaniają pępek przy wsparciu opuszczonych na biodra spodni. Czy istnieje stylizacja bardziej w duchu lat 2000.?

 

 

Stylizacje z lat 2000. – Stylizacja z jeansowych ubrań

Canadian tuxedo to inaczej jeansowy total look. Denim noszony od stóp do głów w 2001 roku lansowali Britney Spears i Justin Timberlake. Ówcześnie rola orędowników tego trendu przypadła innym celebrytom. Kanye West i Julia Fox w sparowanych zestawach z niebieskiego denimu pokazali, że takie ujednolicone stylizacje mogą świetnie wyglądać. W ich ślady poszło wiele fashionistek, które zaczęły opierać swoje zestawy na tym konkretnym materiale. Efekt jest taki, że po ich obejrzeniu chcemy nosić tylko jeans. Serio!

 

 

Zobacz także:

Stylizacje z lat 2000. – Stylizacja z welurowym dresem

Ostatnio pisaliśmy o trendzie, który z sentymentem wspominamy jako przebój ze szkolnych korytarzy. Mowa o welurowym dresie, który można było zobaczyć nie tylko u Paris Hilton i innych gwiazd, ale także na Evie Longorii oglądając serial „Gotowe na wszystko”. Nawet jeżeli niektóre trendy z lat 2000. dziś nie do końca nas przekonują, to w tym przypadku od razu wyobraźnia pracuje. Widzimy się w kolorowym dresie, okularach stylizowanych na gogle i wygodnych sneakersach. W sumie takiemu dresowi wiele już nie potrzeba. Może ewentualnie crop top pod spód.

 

 

Stylizacje z lat 2000. – Stylizacja z torebką na krótkim pasku

Moda lat 2000. to nie tylko charakterystyczne ubrania, ale również dodatki. Która torebka najlepiej wpisuje się w estetykę Y2K? Zwyciężczyni jest tylko jedna. Kiedy przypominamy sobie welurowe dresy, crop topy zestawiane z biodrówkami, jeansowe total looki i minispódniczki łączone z dopasowanymi kardiganami, to za każdym razem widzimy właśnie ją – torebkę na krótkim pasku. Typową bagietkę lub inny model, który świetnie prezentuje się na ramieniu i w dłoni.

 

 

Stylizacje z lat 2000. – Stylizacja z dopasowanym kardiganem

Góry stylizacji z lat 2000. to najczęściej dopasowane modele. Mamy tu na myśli nie tylko opinające ciało crop topy, ale również przylegające kardigany, które mogą stworzyć z nimi idealny duet. Tego typu modele zaczęły pojawiać się w kolekcjach już jakiś czas temu. Najlepszym przykładem jest kardigan Jacquemus, który od razu zaczęły lansować Hailey Bieber, Kendall Jenner i Bella Hadid. Szybko podobne wersje stroju z wybiegu trafiły do sieciówek, a potem pojawiały się jego kolejne odsłony.

 

 

Stylizacje z lat 2000. – Stylizacja z jeansową minispódniczką

Minispódniczka to jeden z największych przebojów lat 2000., który doczekał się nawet własnej odsłony najlepiej wyrażającej podejście do mody w tej dekadzie. Mowa o mikrospódniczkach. Bardzo krótkie modele noszone przez ówczesne ikony stylu także zaliczyły wielki powrót. Tym razem za sprawą kolekcji Miu Miu. Jednak jeżeli mamy wybrać prawdziwą zwyciężczynię z kategorii minispódniczek to będzie nią model z denimu. Jeansowa mini znów ma swoje 5 minut i często pojawia się w stylizacjach inspirowanych latami 2000.

 

 

Stylizacje z lat 2000. – Stylizacja z szerokimi jeansami

Obniżona talia to tylko jeden z mocnych trendów dotyczących najmodniejszych spodni z lato 2000. Biodrówki często wyróżniały jeszcze szerokie nogawki. Było to widoczne przede wszystkim na przykładzie jeansów, ale nie tylko nich. Moda Y2K to także materiałowe bojówki i inne spodnie. Nie zmienia to jednak zdecydowanego faworyta, który wyróżniał denim. Teraz podobne jeansy z szerokimi nogawkami można znaleźć w większości sieciówki, co jest mocno widoczne także na zdjęciach stylizacji prezentowanych w mediach społecznościowych.