10 lutego na platformę Youtube trafił niepozorny teledysk do piosenki „IRL”, którego współautorką i wykonawczynią jest Bambi, nowy nabytek Baila Ella Records. W niecałe dwa tygodnie klip został obejrzany prawie 1,5 mln razy, bijąc na głowę Young Leosię i kawałek „Crown”, który po dwóch miesiącach może pochwalić się zaledwie pół milionem wyświetleń. Czy sukces Bambi pomoże wytwórni autorki „Szklanek”? Kim jest młoda raperka, która opisuje się jako „najmłodsza trapstar”? Jak się okazuje, nie próbuje swoich sił w muzyce po raz pierwszy. Kilka lat temu mogliście i mogłyście zobaczyć ją w pierwszej edycji popularnego programu rozrywkowego.

Kim jest Bambi? „Najmłodsza trapstar” swoją karierę zaczynała w „The Voice Kids”

Zastanawiacie się, kim jest Bambi, której utwór „IRL” od kilku dni okupuje numer 1 zestawienia „TOP 50 – Polska” na Spotify? Śpieszymy z odpowiedzią. Młoda raperka o niepozornym, nawiązującym do popularnej bajki Disneya pseudonimie to w rzeczywistości 20-letnia Michalina Włodarczyk (rocznik 2003). Bijący rekordy popularności kawałek nie jest jednak muzycznym debiutem artystki. Mimo młodego wieku, Michalina niejednokrotnie dawała już o sobie znać polskiej branży muzycznej. Jak się okazuje, o pochodzącej z Poznania raperce pierwszy raz mogliśmy i mogłyśmy usłyszeć za sprawą produkowanego dla Telewizji Polskiej programu „The Voice Kids”

W 2018 roku 15-letnia wówczas Michalina wzięła udział w przesłuchaniach w ciemno z utworem „Sweet Creature” (czy Bambi jest sekretną fanką Harry'ego Stylesa?). Słodkie wykonanie piosenki brytyjskiego wokalisty przyczyniło się do aż 3 odwróconych foteli trenerów. Włodarczyk miała przed sobą niełatwy wybór – do swojej drużyny chcieli ją Tomson i Baron, Dawid Kwiatkowski i Edyta Górniak. I choć wykonawczyni hitu „To nie ja byłam Ewą” walczyła ze wszystkich sił o względy 15-latki, angażując w to nawet swojego syna Alana, Michalina ostatecznie wybrała team chłopaków z zespołu Afromental. Nie przeszła jednak do odcinków na żywo, odpadając na etapie bitew.

Bambi – absolwentka inicjatywy, która pomogła Macie oraz Szczylowi

Popularne powiedzenie mówi: jak cię wyrzucą drzwiami, to wejdź oknem. Czy jest to życiowe motto Bambi? Nie wiadomo. Wiemy jednak, że młoda artystka nie pozwoliła, by niepowodzenie w programie TVP wpłynęło na jej pasję do muzyki. W 2021 roku Michalina pojawiła się w 4. edycji SBM Starter czyli inicjatywie SBM Label, która promuje młode, rapowe talenty. Przypomnijmy, że przedsięwzięcie wytwórni to absolutna wylęgarnia nowych artystów z ogromnym potencjałem – to właśnie tam swoje pierwsze kroki stawiali Mata, Kinny Zimmer, Szczyl czy Janusz Walczuk.

Michalina okazała się być drugą artystką w SBM Starter. W 4. edycji akcji zaprezentowała trzy piosenki: „Handpoke”, „Bletki” i „chrypki głos nie od fajek” (wszystkie utwory wraz z klipami znajdziecie na kanale inicjatywy na platformie Youtube). I choć nie wygrała konkursu, znów nie pozwoliła, by słuch o niej zaginął. 1 stycznia na instagramowym profilu Bailla Ella Records, której założycielką jest Young Leosia, pojawiła się informacja o nowej zawodniczce w wytwórni. Czy Bambi nareszcie znalazła bezpieczną przystań do realizowania swojej kariery muzycznej?

Nowa zawodniczka w Baila Ella Records

Zapewne nikt nie spodziewał się, że utwór „IRL” szturmem weźmie zestawienia najpopularniejszych piosenek w Polsce. W niecałe dwa tygodnie od premiery Bambi pochwalić się sukcesem, którego zazdrościć jej mogą doświadczeni artyści i artystki z branży. Jak na całe zamieszanie wokół siebie zareagowała sama  Michalina?

Jest to dla mnie wyjątkowy moment, bo długo czekałam na to, by móc na nowo dzielić się z wami moją muzyką i mam nadzieję, że nie zawiodę. Jeszcze większe szczęście, że mogę to robić w tak otwartym środowisku Baila Ella Records, gdzie w końcu du*eczki mają głos. (...) W najbardziej niespodziewanym dla mnie momencie w moim życiu pojawiła się Young Leosia. Czasem jest takie uczcie, że poznajecie kogoś i w sumie to czujecie, jakbyście znali się od lat. Dalej możecie sobie dokończyć. Sarcia otworzyła mi głowę na nowe możliwości, dodała większej pewności siebie i pokazała, że trzeba mieć po prostu wyjebane i robić to, co się kocha. Czuję ogromne wsparcie, nie wytwórniane, nie muzyczne, nie biznesowe, po prostu przyjacielskie. I chyba tak właśnie wygląda real Hip-Hop – powiedziała 20-latka dla serwisu „Rapnews”.

Jak się okazuje, uczucie ogromnej przyjaźni nie jest jednostronne. Sama Young Leosia również nie kryje swojej sympatii do młodszej o kilka lat koleżanki i współpracownicy. Bambi to super mądra, zabawna, ambitna, energiczna i przeogromnie charyzmatyczna kobieta. Bardzo szybko znalazłyśmy wspólny język i w studiu i poza nim. Niesamowicie pokrzepiający jest dla mnie widok tak młodych dziewczyn, które wchodzą w ten świat bez strachu i na swoich zasadach. Myślę, że kolejne 10 lat będzie przełomowe, jeśli chodzi o damski rap w Polsce i myślę, że Bambik jest tego najlepszym przykładem. Sami zobaczycie.

Zobacz także:

Liczymy na to, że Bambi nie jest ostatnią raperką, o której będzie jeszcze głośno i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy, zarówno Michaliny, jak i innych artystek zmieniających polską scenę muzyczną.