Czy sprawdzałaś już kiedyś horoskop partnerski dla siebie i swojej drugiej połówki? Może dostarczyć nam sporo informacji o dopasowaniu osób urodzonych w danych znakach zodiaku! W tym artykule przyjrzymy się, niezwykle ciekawemu, połączeniu powietrza i ognia. Czy Baran i Wodnik są w stanie stworzyć szczęśliwy związek? Jakie są mocne i słabe strony tego typu relacji? Czy osoby urodzone w tych znakach dogadają się w sprawach związanych z seksem? Podpowiadamy.

Czy Baran i Wodnik do siebie pasują?

Spójrzmy najpierw na krótką charakterystykę obu zodiaków. Baran to znak żywiołu ognia. Przypisuje mu się cechy takie jak upór, determinacja, wybuchowość, niecierpliwość, pewność siebie i stanowczość. Osoby urodzone w tym znaku wykazują silną potrzebę dominacji. Barany posiadają duże zdolności w przyswajaniu wiedzy i pozyskiwaniu nowych umiejętności. Żywiołem zodiakalnego Wodnika jest powietrze. Osoby urodzone w tym znaku nade wszystko cenią sobie wolność i niezależność, często są trudnymi do zdobycia samotnikami. Mają niezwykle twórczy umysł, są wizjonerami, myślicielami i wynalazcami.

Czy połączenie gorącego ognia i chłodnego powietrza może przerodzić się w satysfakcjonujący związek? Czy zdeterminowany, wybuchowy i pewny siebie Baran będzie w stanie stworzyć szczęśliwą relację z artystycznym i opanowanym Wodnikiem? Z astrologicznego punktu widzenia:

 • najłatwiej będzie dogadać się ze sobą znakom rządzonym przez ten sam żywioł, przykładowo lew i baran, wodnik i waga,
 • najtrudniej będzie dogadać się ze sobą znakom rządzonym przez żywioły o przeciwnej energii, na przykład ogień-woda (baran i ryby), ziemia-ogień (byk i lew), czy powietrze - woda (wodnik i skorpion),
 • znaki rządzone przez żywioły o tej samej energii (ogień-powietrze, woda-ziemia), będą miały dobrą, ale nie idealną kompatybilność.

Baran i Wodnik - dopasowanie

Zanim skupimy się na horoskopie partnerskim Barana i Wodnika, dowiedzmy się najpierw, jakie podejście do relacji i związków mają osoby urodzone w tych znakach zodiaku!

Jakim partnerem jest Baran?

Zodiakalny Baran bardzo szybko się zakochuje. Jego wrodzona energia i intensywność przekładają się też na relacje międzyludzkie. Kiedy ktoś mu się spodoba, prędko robi pierwszy krok, i obdarza potencjalnego partnera całą atencją, którą jest w stanie z siebie wykrzesać. Niestety, jego zapał stygnie równie szybko co się zapalił. Baran nie znosi nudy i rutyny, więc jeśli jego druga połówka nie będzie aktywnie angażować się w utrzymywanie wysokiej energii w związku, może szybko stracić chęci do działania i zacząć się dystansować.

Baran szuka fascynującego i pełnego życia partnera, który razem z nim będzie szukał wrażeń i walczył z rutyną. Kiedy znajdzie taką osobę, kocha ją bezgranicznie. W stałym związku Baran będzie lojalnym i oddanym kochankiem, który jest w stanie poświęcić bardzo dużo dla swojej drugiej połówki, jednak tylko jeśli będzie pewny swoich uczuć, i stworzy relację z odpowiednią osobą.

Jakim partnerem jest Wodnik?

Jeśli chodzi o sprawy miłosne, zodiakalny Wodnik może mieć w głowie spory mętlik. Z jednej strony zatraca się w marzeniach o szczerym związku pełnym miłości, a z drugiej bardzo mocno ceni sobie niezależność, a wizja bycia “przywiązanym” do jednej osoby może być dla niego przytłaczająca.

Zobacz także:

Umiłowanie wolności Wodnika może odstraszać potencjalnych kandydatów, którzy liczą na trwałą relację. Rzeczywiście, osoby urodzone w tym znaku w początkowych fazach życia mogą mieć problem z zaangażowaniem się w długi związek. Jednak z wiekiem Wodnik będzie odczuwał coraz większą potrzebę stabilizacji i posiadania u swojego boku drugiej osoby, dzięki czemu otworzy się na stałe relacje, nawet takie na całe życie.

W przypadku miłości Wodnik nie idzie na ustępstwa, w swojej drugiej połówce szuka bratniej duszy, najlepszego przyjaciela i idealnego kochanka. Bardzo ceni sobie stymulację intelektualną, więc raczej nie będzie w stanie zauroczyć się osobą, która nie spełni jego wymagań w tym temacie. Kiedy się już zakocha, jest szczerym i oddanym partnerem, który ma jak najlepsze intencje w stosunku do swojej drugiej połówki.

Baran i Wodnik jako para

Wodnik i Baran to jedno z ulubionych połączeń astrologów. Powietrze i ogień wzajemnie się stymulują, a osoby pod patronatem tych żywiołów mają równie dużą ilość energii i ciekawości dla świata. Mimo tego, że ich spojrzenie na życie może się różnić, stworzą niezwykle interesujący, wręcz “magiczny” związek, w którym nawzajem będą się inspirować, i zachęcać do działania. Baran i Wodnik to tak zwana “power couple”, która błyśnie w towarzystwie, prowadzi długie rozmowy na ciekawe tematy, zwiedza świat, dużo imprezuje, i jest, kolokwialnie mówiąc, nie do powstrzymania.

Związek Wodnika i Barana może być pełny energetycznych i wybuchowych kłótni. Często przynoszą one jednak dużo dobra dla relacji, ponieważ pomagają partnerom pozbyć się niechcianych emocji, oczyścić atmosferę, i rozbudzić między nimi ogień. Problemem, na który mogą natrafić, jest brak głębokiej więzi emocjonalnej. Zodiakalne Barany często mają problem z przykładaniem odpowiedniej wagi do swoich własnych uczuć, więc nie mają przestrzeni do rozumienia emocji swojego partnera. Chłodne Wodniki mają głębsze połączenie ze swoją sferą emocjonalną, ale zazwyczaj nie są w stanie podzielić się nią z dominującym, ognistym znakiem. Przez to w związku tworzonym przez te znaki może brakować czułości i intymności.

Horoskop partnerski - Baran i Wodnik

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, z astrologicznego punktu widzenia Baran i Wodnik to bardzo dobre połączenie. Oba te znaki zodiaku posiadają przewagę “męskiej” energii yang (ze względu na patronujące im żywioły), dzięki czemu mają podobne podejście do życia. Bardzo łatwo będzie im stworzyć trwały, stabilny i szczęśliwy związek. Nie zapominajmy jednak, że znak słoneczny jest tylko jednym elementem naszego horoskopu urodzeniowego. Aby sprawdzić szczegółowe dopasowanie z partnerem, najlepiej będzie dokładnie zgłębić oba kosmogramy, i porównać pozostałe znaki, które się w nich znajdują. Może okazać się, że ty i twoja druga połówka macie znaki o tym samym żywiole w planecie miłości Wenus (na przykład rak i ryby, czy ryby i skorpion), co jeszcze bardziej zwiększy waszą astrologiczną kompatybilność.

Musimy także pamiętać, że poziom dopasowania będzie zależał też od płci każdego z partnerów, ponieważ niektóre cechy przypisane znakom zodiaku mogą się pogłębiać lub minimalizować. Według tej zasady:

 • Pani Wodnik i Pan Baran, oraz Pani Wodnik i Pani Baran, mają największe szanse na stworzenie stałej relacji w tej konfiguracji znaków.
 • Pan Wodnik i Pani Baran świetnie dogadają się w sprawach łóżkowych, jednak stały związek może natrafić na kłopoty i niesnaski.
 • Pan Baran i Pan Wodnik mogą szybko znudzić się stałą i długotrwałą relacją.

Baran i Wodnik w związku - słabe i mocne strony

Baran i Wodnik to wręcz perfekcyjne połączenie, jednak nawet w najlepszej relacji dochodzi czasem do zgrzytów i niesnasek. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony związku osób urodzonych w tych znakach zodiaku?

Mocne strony związku Wodnika i Barana to przede wszystkim:

 1. Osoby urodzone w znakach Wodnika i Barana chcą czerpać z życia ile się da. W związku będą dodawać sobie nawzajem odwagi, oraz próbować razem rzeczy, na które nie zdecydowałyby się osobno.
 2. Oba te znaki nadają na podobnych falach, mają wzajemną nić porozumienia, która sprawi, że mogą poczuć się jak bratnie dusze.
 3. Baran i Wodnik są znakami żądnymi wrażeń i ciekawymi świata. W ich związku nie będzie miejsca na nudę i stagnację. Oboje partnerów będzie walczyć z całych sił o podtrzymanie ekscytacji i ciekawej energii w relacji.
 4. Świetnie dogadują się w sprawach łóżkowych, powietrze Wodnika napędza ogień Barana, dzięki czemu napięcie seksualne między osobami spod tych znaków nie będzie słabnąć.
 5. Wodnik i Baran kochają towarzystwo, dlatego razem są w stanie poszerzać swoją grupę kontaktów.

Słabe strony relacji Barana i Wodnika to między innymi:

 1. Osoby urodzone w znakach Wodnika i Barana nie znoszą nudy i są niesamowicie ciekawe świata, co nie sprzyja tworzeniu długotrwałych i stałych związków, do których w pewnym momencie wkracza rutyna i “życie codzienne”.
 2. Oba te znaki mają tendencję do szukania w życiu ciągłej stymulacji i wrażeń. W relacji mogą nie poświęcić wystarczającej ilości czasu na stworzenie głębokiej więzi emocjonalnej, skupiając się przede wszystkim na imprezach, zabawie i wszystkim, co pozwala im walczyć z nudą i rutyną. Niestety, tego rodzaju tryb życia może doprowadzić do braku poczucia bezpieczeństwa między partnerami.
 3. Baran uwielbia rządzić i sprawować władzę, co może przytłoczyć kochającego wolność Wodnika i spowodować, że poczuje się osaczony i będzie chciał uciec z relacji.

Baran i Wodnik w łóżku

Baran i Wodnik to bardzo dobre (ale nie idealne!) połączenie, jeśli chodzi o sprawy łóżkowe. Oba te znaki są rządzone przez żywioły o “męskiej” energii yang, dzięki czemu mają podobne podejście do seksu. Musimy jednak pamiętać, że według astrologii, najlepiej w łóżku będą dogadywać się zodiaki położone naprzeciwko siebie na kole kosmogramu. W tym przypadku są to:

Życie erotyczne Wodnika i Barana będzie ekscytujące, pełne wrażeń, i bogate w eksperymenty. Osoby urodzone w tych znakach posiadają niezwykle dużą ilość energii, co będzie przekładać się też na ich seks. W sferze erotycznej nie znoszą nudy, aby jeszcze bardziej wzniecić płomień, po jakimś czasie mogą być gotowe na zaproszenie do łóżka trzeciej osoby.

Problemem, na który mogą natrafić Barany i Wodniki, będzie brak wytworzonej więzi emocjonalnej podczas łóżkowych igraszek. Oba te znaki podchodzą do seksu w bardzo cielesny i hedonistyczny sposób, jednak rządzony przez powietrze Wodnik, od czasu do czasu będzie potrzebował uczuciowej bliskości, a także utwierdzenia, że jest kochany i rozumiany. Niestety, skupiony na sobie Baran może mieć problem z zapewnieniem swojemu powietrznemu partnerowi tego rodzaju poczucia bezpieczeństwa. W tym wypadku najważniejsza będzie jasna komunikacja swoich uczuć i potrzeb, oraz szczerość ze strony obojga kochanków.