Choć wiele osób zdaje się o tym nie pamiętać, wojna w Ukrainie wciąż trwa. Nasze sąsiadki i nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy nadal dzielnie odpierają rosyjskiego agresora. Wciąż także potrzebują pomocy. Ich los nie pozostaje obojętny także zagranicznym gwiazdom, takim jak Sean Penn czy Angelina Jolie.

Tym razem wsparcie narodowi ukraińskiemu okazał Ben Stiller – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser, producent i pisarz. Artysta przybył do Polski z ramienia UNHCR, czyli Agencji ONZ ds. Uchodźców razem z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców. 

Ben Stiller w Polsce wspiera ofiary wojny w Ukrainie

Na oficjalnym koncie instagramowym aktora pojawiła się wczoraj relacja z jego pobytu w naszym kraju. Ben Stiller najpierw odwiedził Medykę, czyli miejscowość w pobliżu granicy z Ukrainą. Tam spotkał się z kilkoma ukraińskimi rodzinami, które zmuszone były opuścić swoją ojczyznę, swoje domy i bliskich z powodu wojny. Amerykański aktor nie tylko podzielił się zdjęciem z tego zdarzenia i je opisał, lecz także wyraził swój podziw dla organizacji UNHCR za jej działania.

Zawsze jestem pod wrażeniem @refugees i ich zaangażowania we wspieranie ludzi zmuszonych do migracji – napisał w swoich social mediach Ben Stiller.

Gwiazdor opisał także trudną sytuację rodzin, które zostały rozdzielone przez wojnę, kobiet i dzieci, które przybyły do Polski i innych krajów, szukając schronienia. Pod kolejnym instagramowym postem Ben Stiller poinformował:

Właśnie przyjechałem do Polski z UNHCR, żeby spotkać się z rodzinami, w których życie wdarła się wojna i przemoc w Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90 procent to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się uczyć, dzielić historiami, które obrazują wpływ wojny na ludzi i wzmacniają solidarność. Mam nadzieję, że podobnie jak wesprzecie ludzi, którzy opuścili swoje domy na Ukrainie i tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki w innych zakątkach świat. Każdy ma prawo szukać bezpieczeństwa. Ktokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek.

Warto podkreślić, że właśnie dziś, 20 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy, i bez wątpienia wizyta Bena Stillera jest związana z tą datą.

Zdjęcia, które opublikował amerykański aktor znajdziecie w naszej galerii.

Gwiazdy wspierają Ukrainę

Przypomnijmy, że nie tylko Sean Penn czy Angelina Jolie zaangażowali się w pomoc Ukrainie. Zespól U2 zagrał niesamowity koncert w kijowskim metrze przemienionym w schron. Z kolei Ed Sheeran nakręcił teledysk do nowej piosenki w Kijowie i zadedykował go Ukrainkom i Ukraińcom, którzy dzielnie bronią swojego kraju. W Polsce w związku z wojną pojawił się też gwiazdor serialu „Emily w Paryżu”, czyli Lucas Bravo.

Zobacz także: