Co napisać facetowi, żeby o mnie myślał? Przemyśl to!

Początki budowania relacji z nową osobą to czas, który wiąże się z dużą ilością skrajnych emocji i ekscytacji. Pierwsze randki, spotkania i rozmowy, a w momentach między nimi: smsy i wiadomości na Messengerze czy innym komunikatorze. Szczęśliwie zazwyczaj stworzenie ciekawej i energicznej konwersacji przychodzi naturalnie, a rozmowy nie wiążą się z dużą ilością stresu. Co jednak zrobić w sytuacji, w której czujesz, że oboje tracicie “flow”? Jak wzbudzić zainteresowanie faceta przez wiadomości? Co zrobić, jeśli ci nie odpisuje?

Na forach internetowych znajdziesz dużo sugestii, jak stymulować skrajne emocje u swojego rozmówcy i spróbować wzbudzić w nim zazdrość. Z jakiegoś powodu, tego typu działania weszły do kanonu popularnych “sposobów na mężczyzn”, jednak nie jesteśmy przekonane o ich skuteczności. Granie na emocjach drugiej osoby rzeczywiście może przynieść krótkotrwałe zainteresowanie i intensywną reakcję, jednak w perspektywie czasu może spowodować wiele negatywnych skutków, takich jak problemy z zaufaniem i poczucie niezdrowej niepewności. Kiedy facet czuje się zagrożony, najprawdopodobniej zmusi się do szybszego odpisania na wiadomości, czy podjęcia kroków, o których wcześniej by nie pomyślał. Czy jest to jednak dobry sposób, na budowanie swojego wizerunku w oczach innej osoby? Niestety nie, ponieważ prawdopodobnie sama na dłuższą metę nie zaakceptowałabyś osoby, która tobą manipuluje i wykorzystuje twoje emocje do własnych celów.

Pamiętaj, żeby wystrzegać się toksycznych wiadomości i działania w emocjach. Jeśli twój rozmówca nie odpisuje, daj mu trochę czasu. Może ma urwanie głowy w innej dziedzinie swojego życia, a może po prostu nie ma w tym momencie ochoty prowadzić konwersacji. Nie zasypuj faceta tysiącem wiadomości na raz: jeśli nie może odpisać w danej chwili, dostawanie dużej ilości powiadomień może go tylko rozdrażnić. Zawsze postaraj się postawić w sytuacji drugiej osoby. Czy chciałabyś, żeby ktoś “męczył” cię wiadomościami? Czy nie czułabyś się w takiej chwili delikatnie osaczona? Zanim zablokujesz swojego rozmówcę lub postanowisz urwać z nim kontakt, daj sobie 24h na zastanowienie. “Co nagle to po diable” to powiedzenie, które nie wzięło się znikąd, i świetnie pasuje do tematu relacji międzyludzkich!

Co napisać facetowi, żeby o mnie myślał? Nie na wszystkich działa to samo

Niestety, nie ma jednego, magicznego sposobu na osadzenie się w myślach drugiej osoby. To, co sprawi, że jeden facet nie będzie mógł przez ciebie zmrużyć oczu, w drugim nie wywoła kompletnie żadnej reakcji. Czym w takim razie sugerować się w czasie prowadzenia rozmowy? Najlepiej, żebyś była jak najbardziej naturalna, i wyczuwała reakcje swojego rozmówcy na to, co piszesz. Jeśli facet jest wielkim fanem sportów wyczynowych, z radością przeczyta twoją opowieść o ostatnim wypadzie na kitesurfing. Jeżeli jednak twój rozmówca nie przepada za gotowaniem, może znudzić się podczas czytania 4 stronicowego przepisu na twoje ulubione danie (mimo, że prawdopodobnie bardzo chętnie by go spróbował!).

Zazwyczaj nie powinnaś mieć problemu z wyczuciem, czy rozmowa jedzie po właściwych torach. Jeśli facet będzie zainteresowany, zacznie zadawać pytania lub reagować na twoje wiadomości. W momentach, w których temat gwałtownie się urywa, lub czujesz, że rozmowa idzie w niewłaściwym kierunku, grzecznie się pożegnaj. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że facet nie będzie mógł zapomnieć o konwersacji, jeśli zakończysz ją w aktywnym i energetycznym momencie. Rozmowy przeciągnięte na siłę mogą spowodować, że zarówno ty, jak i twój rozmówca, nie będziecie mieli ochoty na powtórkę.

Co pisać facetowi, żeby o mnie myślał? Spróbuj tego sposobu

1. Bądź zabawna

Osoby, które dużo żartują, często najszybciej zapadają w pamięć. Nie musisz wysyłać facetowi dowcipów i na siłę próbować go rozśmieszyć. Wystarczy, że od czasu do czasu obrócisz jego wiadomość w żart lub sama napiszesz coś na luzie, z dystansem do siebie albo wyślij mema. Możesz spróbować dodać odrobinę pikanterii do waszych rozmów, używając ironii i sarkazmu, lub trochę się z nim podroczyć. Zobacz, jak twój rozmówca reaguje na niejednoznaczne wiadomości. Często sprawiają, że po zakończeniu konwersacji facet zaczyna je dogłębnie analizować, a zarazem nie może przestać myśleć o swojej rozmówczyni.

Zobacz także:

2. Opowiedz o swoim hobby

Nic nie działa na wyobraźnię drugiej osoby tak samo dobrze jak kobieta, która ma pasję. Znalezienie hobby jest bardzo ważnym elementem dla zachowania balansu między życiem osobistym i pracą, a dodatkowo daje ci świetny temat do pasjonujących rozmów. Bez względu na to, czy ciągnie cię bardziej do sportów, filmów czy czytania książek, pochwal się swoimi ostatnimi osiągnięciami w danej dziedzinie. Jeśli będziesz z ekscytacją opowiadać o czymś, co kochasz robić, powinnaś bez problemu ściągnąć na siebie uwagę rozmówcy, i zagościć w jego myślach na dłużej.

3. Bądź bezpośrednia i pisz naturalnie

Wiemy, że tę radę o wiele łatwiej jest napisać, niż wdrożyć w życie, szczególnie podczas stresujących sytuacji. Pamiętaj jednak, że najprawdopodobniej trema podczas rozmowy jest obustronna, a twój rozmówca dwukrotnie czyta każdą napisaną wiadomość, zanim zdecyduje się na jej wysłanie. Spróbuj przełamać stres i staraj się być bezpośrednia. Zaskocz faceta lekko kontrowersyjnym tematem lub opinią, zadaj mu “głębsze” pytanie, pozostaw kwestię, nad którą będzie mógł długo rozmyślać po zakończeniu konwersacji. Prowadzenie naturalnych i personalnych rozmów może pomóc stworzyć między wami więź i sprawić, że facet będzie wracał do nich (i do ciebie!) myślami.

4. Wysyłaj zdjęcia, filmy i piosenki

Nie ograniczaj się do wysyłania wiadomości tekstowych. Zamiast opisywać każdą sytuację, w której się znajdujesz, zrób zdjęcie krajobrazu lub otoczenia. Nagrywaj rzeczy i wydarzenia, które przykuły twoją uwagę. Od czasu do czasu wyślij rozmówcy link do filmu lub piosenki, które zrobiły na tobie wrażenie, lub wywołały w tobie emocje. Pokaż facetowi, że jesteś kreatywna, a podczas waszych rozmów możecie wspólnie poznawać swoje spojrzenie na świat (w dosłownym znaczeniu i przenośni!). Kiedy czujesz, że ładnie wyglądasz, i chcesz się mu tym pochwalić, nie miej problemu ze zrobieniem selfie. Wysyłanie mu swojego selfie, szczególnie wtedy, kiedy się nie widzicie, na pewno sprawi, że szybko nie opuścisz jego myśli!

5. Bądź tajemnicza

Nie mówimy tu o zgrywaniu Morticii Adams czy wymuszonej niedostępności, jednak zachowanie dozy tajemniczości może ciekawie podziałać na wyobraźnię twojego rozmówcy. Zachowaj pewne elementy dla siebie: nie opowiadaj o każdej minucie swojego dnia, zadawaj więcej pytań, udzielaj mniej odpowiedzi. Na początku relacji nie musisz stać się otwartą księgą. Stopniowe budowanie napięcia między tobą a facetem może sprawić, że będzie on coraz ciekawszy nieodkrytych elementów twojej osobowości, dzięki czemu częściej będziesz gościć w jego myślach.