Jak rozkochać kogoś w sobie? Na pewno nic na siłę. Ale jeśli czujesz, że coś między wami jest i chcesz podsycić płomień, to są na to sposoby.

Jak rozkochać w sobie chłopaka?

Jak rozkochać w sobie faceta? Nie czarujmy się, to pytanie prawdopodobnie zadawała sobie każda z nas choć raz w życiu. Jeśli ten szczególny moment w twoim życiu pojawił się właśnie teraz, to jak najbardziej znalazłaś się we właściwym miejscu. Oto kilka praktycznych wskazówek, co zrobić, aby twój crush zwrócił na ciebie uwagę. 

Pokaż swojej sympatii, że żywisz wobec niej pozytywne uczucia

Na przykład uśmiech przełamuje lody. Oczywiście nie mówimy o uśmiechaniu się na siłę, na czyjeś życzenie. Jednak bywa, że łatwiej nam podejść i z kimś porozmawiać, kiedy ma przyjazną minę. Chodzi o to, że jeśli czujesz wobec kogoś pozytywne uczucia, warto mu to w jakiś sposób pokazać, np. uśmiechem. Oczywiście, czasem obecność w pobliżu kogoś może nas krępować, sprawiać, że wypadniemy wręcz negatywnie, będziemy nie miłe. Być może warto zatem przełamać lody, wysyłając jakiegoś mema, wesołe emoji, coś, co pokaże, jakiego rodzaju masz poczucie humoru, co lubisz, co ciebie śwmieszy. Bo warto być sobą w relacjach. 

Bądź sobą

No właśnie: być sobą. Co to właściwie znaczy? Nieudawanie, niewchodzenie w rolę, która nam nie pasuje. Jeśli zależy nam, by ktoś zapałał do nas naprawdę szczerym uczuciem, warto pozwolić, by nas poznał, docenił to, kim jesteśmy. 

Udawanie kogoś, kim nie jesteś, na pewno będzie wyczuwalne. Inne osoby mogą się zorientować. Poza tym jak długo byłabyś w stanie grać? Do trzeciej, piątek, dziesiątej randki... A potem? Po prostu bądź sobą. Jeśli jesteś nieśmiała i delikatna, to taka pozostań. Jeżeli masz w sobie dużo odwagi i pewności siebie – również tego nie ukrywaj. Każda z nas ma w sobie to coś! Każdą osobę pociąga, co innego. Choć nie jest to łatwe i wymaga czasem sporo pracy: jesteśmy wystarczająco dobre i dobrzy tacy, jacy jesteśmy!

Słuchaj aktywnie

Umiejętność słuchania jest bardzo ceniona przez innych. Wbrew pozorom stanowi rzadkość, zwłaszcza współcześnie. W czasach, gdy niemal wszyscy wokół nastawieni są w dużym stopniu na kreowanie swojego nieskazitelnego wizerunku w mediach społecznościowych oraz wielozadaniowość, siedzą z nosami w telefonach, bycie uważną i skupioną na na swoim rozmówcy może okazać się niespodziewanie ogromnym atutem i czymś, czym naprawdę ujmiesz nie tylko chłopaka, który ci się podoba. Zresztą uważność warto włączać także w kontaktach z innymi osobami. Bądź aktywną słuchaczką, zadawaj pytania, okazuj zainteresowanie. Rozmówca poczuje się doceniony, szanowany. A przede wszystkim pozwoli to wam obojgu lepiej się poznać, prowadzić szczerą rozmowę.

Pozwól się poznawać stopniowo

Zauważyłaś, że istnieje typ kobiet, które mają mnóstwo kolegów? Bywa, że przyjaźnią się z kimś, kto jest ich crushem. Dlaczego? Być może zabrakło miejsca na powiedzenie o uczuciach. Być może za szybko weszły w rolę przyjaciółek. Czy da się tego uniknąć? To zależy od osoby i sytuacji. Ale oczywiście można spróbować. Ekspertki i eksperci radzą: nie mów wszystkiego o sobie. A przynajmniej nie od razu. Nie chodzi o udawanie kogoś, kim nie jesteś, bo to jak wiemy może przynieść odwrotne efekty. Chodzi o naukę odrobiny powściągliwości. Nie zawsze bądź dla niego dostępna. Nie pisz do niego z każdą sprawą. Nie zwierzaj mu się ze wszystkiego. Tego można się nauczyć. Zwłaszcza, jak nam na kimś zależy. Inna sprawa, że każda relacja jest inna, jesteśmy różnymi osobami. To też bywa kwestia wyczucia, co i kiedy możemy zdradzić o sobie.

Zobacz także:

Jak zachowywać się na randce?

Mówiąc o relacjach i technikach uwodzenia, nie sposób nie wspomnieć o mitycznym już niemalże seksapilu. Atrakcyjność seksualna to zdolność danej osoby do wzbudzenia zainteresowania erotycznego u innych, a także czynnik selekcji seksualnej przy wyborze partnera lub partnerki. To tyle, jeśli jeśli chodzi o definicje. A co to tak naprawdę oznacza w praktyce?

Dbanie o wygląd zewnętrzny do niedawna uchodziło za absolutną podstawę. Dlaczego piszemy o tym w czasie przeszłym? Nie chodzi tylko o zdobywającą coraz większą popularność ciałopozytywność czy też ciałoneutralność. Eksperci i ekspertki już od dłuższego czasu nie mają absolutnie żadnych wątpliwości, że faktyczny seksapil daleko wykracza poza sferę cielesną. Że nie jest tym za co się go w teorii uważa.

Pewność siebie czy też poczucie własnej wartości, przyjazna, otwarta postawa, życzliwość, błysk w oku, a przede wszystkim bycie po prostu sobą – to jest sexy! Pamiętaj, że tak naprawdę seks zaczyna się... w głowie. Jeśli ty sama będziesz czuć się dobrze w swoim ciele, druga osoba to poczuje. Ta energia bowiem stale krąży i jest totalnie zaraźliwa. Kochaj siebie a przynajmniej postaraj się nawiązać nić porozumienia z samą sobą, celebruj to, jaka jesteś, a zobaczysz efekty. Pamiętaj też, że sexy poczujesz się nie w sukience, butach czy bieliźnie uchodzących za seksowne, ale w tym, w czym czujesz się dobrze i/lub wyjątkowo. Strój uchodzący mainstreamowo za seksowny może cię raczej skrępować, możesz poczuć się w nim nieswojo. 

Co jeszcze? Jak zachowywać się na randce? W miarę możliwości naturalnie! Jeśli nie pijesz alkoholu na co dzień, nie rób tego na siłę, nie daj się namówić. Szanuj swoje granice i umawiaj się z osobami, które też je będą szanowały. Nie rób niczego wbrew własnej woli. Zapewniamy, że jeśli między wami zaiskrzy, będzie flow, to obejdzie się bez wymyślnych technik uwodzenia!

Oczywiście pierwsza randka to zwykle wyzwanie. Dlatego warto sobie wcześniej przygotować jakieś pytania pomocnicze, to, o co warto zapytać drugą osobę, jak i tematy do rozmowy. A nawet zapisać w telefonie! Żeby pustka w głowie ze stresu nie zestresowała jeszcze bardziej. A swoją drogą rozmowa o tym, jak to jest na pierwszych randkach i jak się czujesz, to też dobre pole do poznania drugiej osoby i przełamania lodów. 

Jak zauroczyć sobą faceta?

Jak zauroczyć sobą faceta? O czym warto pamiętać? Znowu powtórzymy: przede wszystkim bądź sobą i zastanów się, co cię wyróżnia. Mamy tu na myśli jakąś pasję. Ale znowu: rób to w zgodzie ze sobą! Nie udawaj kogoś innego. Nie przekraczaj swoich granic. Co do stroju i makijażu, oczywiście taka sytuacja czasem skłania nas do eksperymentowania z naszym wyglądem, ale jak wyżej, nic na siłę. Jeśli widzisz w tym zabawę, super. Jeśli wymaga to od ciebie przekroczenia własnych granic, cóż, lepiej może odpuścić. 

Poza tym: luz, naturalność, znalezienie wspólnych tematów do rozmowy – to wszystko może sprawić, że ktoś nie nami zainteresuje. Warto podkreślić najważniejsze: niezależnie od płci, co innego kręci każdą osobę, między dwiema osobami tworzy się także indywidualna więź, będąca połączeniem wielu czynników. Zatem, cóż, nie ma jednej uniwersalnej zasady, jak kogoś zauroczyć. Ale bycie sobą wciąż wydaje się najlepszą receptą. 

Jak rozkochać w sobie faceta na nowo?

Jak rozkochać w sobie męża? Czy da się to w ogóle zrobić? Albo jak rozkochać w sobie faceta na nowo, gdy już opadły pierwsze emocje i pojawiła się rutyna w związku? Cóż, czasem warto po prostu szczerze porozmawiać o tym, co jest aktualnie między wami. Może skorzystać z rady psychologa / seksuologa /terapeuty par? A postaw na siebie, swoje pasje i potrzeby, co pozwoli ci poczuć się lepiej i rozkwitnąć. Wracając jeszcze do rozmowy: warto porozmawiać np. o wyjeździe, zmianie scenerii, próbowaniu nowych rzeczy – zarówno na co dzień, jak i w sypialni. Żeby znowu między wami zaiskrzyło, nie wystarczą tylko twoje starania. Oboje musicie chcieć. Jeśli coś się psuje, to przede wszystkim warto porozmawiać szczerze i jeśli wam obojgu zależy, to poszukać wspólnie tego, co znów roznieci między wami ogień, będzie wam obojgu pasowało! 

Jak rozkochać w sobie faceta na odległość?

Rozkochanie kogoś na odległość jest jak najbardziej możliwe. Stosujemy wszystkie wymienione powyżej porady. Oczywiście i tutaj warto przede wszystkim być sobą, nie robić nic na siłę, szanować swoje, jak i cudze granice! Texting, sexting – zwłaszcza wtedy, kiedy piszemy z crushem – może być nie lada wyzwaniem, dlatego przychodzimy z pomocą.

Pamiętaj:

  • Możesz nie tylko pisać, ale i nagrać wiadomość głosową lub wideo.
  • Aktywnie słuchaj.
  • Opowiadaj o swoich pasjach.
  • Postaraj się po prostu być sobą.
  • Nic na siłę – nie ten, to inny ;)

Jak rozkochać w sobie faceta do szaleństwa?

Powyższe wskazówki pozwolą ci rozkochać w sobie do szaleństwa niemal każdego mężczyznę! Pamiętaj, by nie stosować ich wyłącznie na początku znajomości, lecz z umiarem przez cały czas. Nawet przez całe życie! Pamiętaj, że najważniejsze w tym wszystkim jest, by dbać o siebie w tym sensie: pielęgnować swoje pasje i potrzeby, nie zapominać o sobie. Bo to najlepszy sposób do tworzenia więzi z innymi ludźmi! A jeśli nawet wasze drogi się rozejdą, to pozostaniesz z kimś, kto powinien być dla ciebie najważniejszy: samą sobą. W dodatku będziecie w dobrych stosunkach!