Cechy dojrzałego mężczyzny

Jak zachowuje się dojrzały zakochany mężczyzna? Najpierw zastanówmy się, jakich facetów można określić tym epitetem. Dojrzały mężczyzna jest przede wszystkim pewny siebie i odważny. Ma silne poczucie własnej wartości, ale z całą pewnością nie jest arogancki i zarozumiały. W relacjach z nim, nie ma mowy o niedopowiedzeniach czy o nieuzasadnionej destrukcyjnej zazdrości. Kolejna rzecz – dojrzały facet umie utrzymać na wodzy swoje emocje. Obca jest mu nieuzasadniona agresja, a gdy ma gorszy dzień – nie odreagowuje tego, ani na obcych, ani na osobach ze swojego otoczenia.

Odpowiedzialny, emocjonalnie stabilny facet nie ucieka przed problemami, a, jak przystało na stuprocentowego mężczyznę, stawia im czoła. Cechuje go też zapobiegliwość. Nie myśli wyłącznie o tym, co jest tu i teraz. Dąży za to do zbudowania stabilnej i bezpiecznej przyszłości. Prawdziwie dojrzały facet nigdy nie ucieka przed konsekwencjami swoich czynów. Nawet, jeżeli będzie rezultatem tego będzie wiele przytłaczających problemów, dojrzały emocjonalnie facet weźmie na siebie całą odpowiedzialność. Co warte podkreślenia, taki facet nigdy nie ma problemu z przyznaniem się do błędu.

Jednocześnie, dojrzały emocjonalnie mężczyzna jest wyrozumiały. Zdaje sobie sprawę z tego, że nikt nie jest ideałem i jest w stanie wybaczyć wiele błędów. Nie należy jednak tego nadużywać, bo taki facet doskonale wie, gdzie leży granica, której nie można przekroczyć. Niedojrzały mężczyzna zbyt często dopuszcza do głosu swoje ego. U dojrzałego faceta, taka cecha nie występuje, bowiem doskonale rozumie, że jego własne instynkty i potrzeby nie mogą przejąć roli życiowego przewodnika.

Te znaki zodiaku najczęściej szpiegują swoich partnerów. Zaliczasz się do nich? >>>  

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie?

Zatem, jak zachowuje się dojrzały zakochany mężczyzna? Biorąc pod uwagę wymienione wyżej cechy, wybranka takiego faceta może liczyć na racjonalne, stabilne i pewne uczucie. Dojrzały facet zadba o kontakt między wami. Nawet gdy będzie zapracowany, znajdzie czas choćby na krótką rozmowę telefoniczną. Prawdopodobnie nie będzie recytował miłosnych wierszy, za to z pewnością zainteresuje się, jak mija ci dzień. Możesz być pewna, że będzie to szczere zainteresowanie. 

Jak już wiemy, jedną z charakterystycznych cech dojrzałego faceta, jest umiejętność planowania przyszłości. Zakochany w tobie mężczyzna może wykazywać dużą racjonalność w kwestii wydawania pieniędzy, ale nie powinnaś odbierać tego jako przejawu skąpstwa. Nie jest sknerą, po prostu chce odłożyć jak najwięcej, żebyście nie musieli się o nic martwić. Takie zachowanie wskazuje też na to, że traktuje cię poważnie i widzi cię w roli matki swoich dzieci.

Nie oznacza to jednak, że dojrzały zakochany mężczyzna nie potrafi zaskakiwać. Kwiaty bez okazji, wspólne wypady za miasto – niespodzianek będzie wiele, więc przygotuj się na subtelne rozpieszczanie. Twój dojrzały adorator z pewnością zadba o to, żebyś poczuła się jak stuprocentowa kobieta. Emocjonalna dojrzałość nie oznacza, że twój ukochany będzie szczędził ci czułości. W zimowy wieczór okryje cię kocem, gdy dopadnie cię przeziębienie poda ci herbatę z miodem, a gdy najdzie cię ochota na ulubione ciastka, wybierze się do cukierni, nawet gdy pogoda nie będzie zachęcała do wyjścia z domu.

Może się zdarzyć, że twój partner będzie o ciebie zazdrosny, jednak w przypadku dojrzałego mężczyzny, zazdrość z pewnością nie przerodzi się w nieuzasadnioną agresję. Gdy dostrzeże, że spogląda na ciebie inny mężczyzna, dyskretnie da mu do zrozumienia, że jesteś już zajęta – obejmie cię lub pocałuje w policzek. Z całą pewnością nie jest prawdą, że emocjonalna dojrzałość wyklucza czułe słówka, to raczej cecha mężczyzn emocjonalnie oziębłych. Dla niego jesteś boginią, więc z całą pewnością często będziesz słyszeć „kocham cię”. 

Dlaczego warto uważać na niedojrzałych mężczyzn?

Skoro interesuje cię zachowanie mężczyzn dojrzałych emocjonalnie, znaczy to tyle, że sama taka jesteś. Z niedojrzałym mężczyzną nie stworzysz stabilnego związku. Owszem, zaznasz tej szaleńczej miłości, jednak niedojrzałe uczucie nie może być fundamentem wspólnej przyszłości. Kolejna rzecz, mężczyźni, którzy emocjonalnie wciąż są dziećmi, nie są stali w uczuciach. Dziś kocha ciebie, jutro może zauroczyć go inna. Dojrzałe życie wymaga dojrzałych wyborów i właśnie takie warto podejmować, także w sferze uczuciowej.