To jedna z najlepiej ubranych supermodelek, trensetterka i inspiracja w kwestii stylu dla wielu osób na całym świecie. Jak określić jej styl? Nie wiadomo. Bella Hadid balansuje bowiem na cienkiej granicy pomiędzy stylem z lat 90., najnowszymi nowinkami ze świata mody, ponadczasowymi klasykami i odrobiną kiczu, który ostatnio nazywa się „Weird Girl Aesthetic”. Nie byłoby przesadą stwierdzenie, że Bella własnoręcznie kreuje trendy – no bo bądźmy ze sobą szczerzy i szczere, czy kiedyś spojrzelibyście i spojrzałybyście na spódnice cargo przychylnym okiem? Ubrania, które nosi światowej sławy modelka automatycznie zyskują status cool. I choć niełatwo nadążyć za wszystkimi stylami i trendami, które lansuje Bella, łatwo zauważyć pewną powtarzalność w kwestii bazy jej garderoby. Z jakimi elementami nie rozstaje się młodsza z sióstr Hadid? Co składa się na jej cool girl style?

Bella Hadid Cool Girl Style – skórzane spodnie

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Skórzane spodnie nie wychodzą z mody. Nie mówimy już jednak o obcisłych rurkach, w które nie sposób się wcisnąć. Numerem jeden są aktualnie spodnie z szerokimi nogawkami, których absolutnie nie może zabraknąć w szafie Belli Hadid. Modelka uwielbia modę vintage i odtwarzanie trendów z lat 90. lub 00., więc nikogo nie zdziwi fakt, że ulubiony fason Belli przywołuje na myśl koniec XX wieku i stylizacje, które kochała pracująca u Ralpha Laurena Rachel Green.

Mamy wrażenie, że Bella nigdy nie wyciąga luźnych, skórzanych spodni ze swojej walizki (a ustalmy sobie, podróżuje non stop). Nosi je w ciągu dnia do prostych t-shirtów, kamizelek czy krótkich topów, a późnym wieczorem do motocyklowych kurtek i wysokich obcasów. To jeden z tych ponadczasowych klasyków, które nieustannie powtarzają się w stylizacjach gwiazdy, pomimo zmieniających się trendów i estetyki.

Cool Girl Style Belli Hadid – marynarka oversize

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Zobacz także:

fot. Getty Images

Bella Hadid kocha kreować nowe trendy, łączyć ze sobą budzące wątpliwość elementy i odkrywać nowe połączenia. W jej szafie nie może jednak zabraknąć ponadczasowego klasyku jakim jest marynarka oversize. Młodsza z sióstr Hadid stawia jednak na nieoczywiste rozwiązania w postaci ciekawego wzoru czy nieoczywistego kroju. Na co dzień nie zobaczycie jej w czarnej, dwurzędowej marynarce. Bella woli stawiać na vintage elementy, oryginalne wzory i kolory. Krata, prążki, blady beż i ostry zieleń idealnie wpisują się w ekstrawagancki styl supermodelki. Z czym Hadid łączy marynarki? Łatwiej odpowiedzieć na pytanie, z czym ich nie nosi... Mini spódniczki, długie spódnice cargo, luźne spodnie i krótkie spodenki to tylko kilka z opcji, które widzieliśmy i widziałyśmy na znanej modelce.

Cool Girl Style Belli Hadid – torebka bagietka

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Cały świat mody oszalał na punkcie torebki-bagietki. Obojętna nie pozostała również Bella Hadid, która od dłuższego czasu nie rozstaje się z wylansowanym przez Fendi i Carrie Bradshaw modelem. Ta nieduża torebka noszona pod pachą niczym paryskie wypieki (bagietka, czaicie?) stały się prawdziwym hitem w latach 90. XX wieku. Niedawno świętowaliśmy i świętowałyśmy 25-lecie kultowej torebki, która do dziś nie wyszła z mody. Bella nosi ją w różnych kombinacjach kolorystycznych i rozmiarach, jednak w ostatnich miesiącach to właśnie model bagietki stał się numerem jeden w kwestii dodatków u modelki. Zobaczycie ją w niemal każdej stylizacji gwiazdy, niezależnie od tego czy jest aktualnie w Nowym Jorku, Paryżu czy Mediolanie.

Cool Girl Style Belli Hadid – okulary przeciwsłoneczne

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Bella Hadid nie rozstaje się z okularami przeciwsłonecznymi. Malutkie, w stylu lat 90., ogromne jak w latach 00., a może „szybkie okulary” rowerowe? Znana modelka chętnie próbuje wszystkich modeli, kolorów szkieł i oprawek. To absolutnie najchętniej zakładany dodatek Belli, bez którego nie wyobrażamy sobie jej najbardziej kultowych stylizacji.