Istnieją pewne powody, dla których nie możesz znaleźć miłości. I czasami, czy nam się to podoba, czy nie, ma to związek z nami samymi. Właśnie dlatego powstał ten artykuł – pomożemy ci zrozumieć te drobne szczegóły, których możesz nie zauważać, a mogą być powodem twojego singielstwa. Czas znaleźć tę wyjątkową osobę!

Miłość to uczucie, którego (prawie wszyscy) pragniemy, ale które wcale nie zdarza się tak często jakby się mogło wydawać. Znalezienie tej idealnej osoby, dzięki której poczujemy, że możemy wszystko jest niezwykle trudne. W dzisiejszych czasach mało kto szuka prawdziwego i szczerego uczucia. Dlaczego tak się dzieje? Może rzeczywiście coś nas powstrzymuje przed otwarciem się na miłość do kogoś innego?

Nasze poprzednie przykre doświadczenia (zdrada, rozczarowania, czerwone flagi) mogą sprawić, że zwątpimy w miłość. Jednak zapewniamy cię, że porywy serca mogą być jeszcze przed tobą. Dlaczego więc tak trudno znaleźć ci prawdziwą miłość?

Dlaczego nie możesz znaleźć miłości – szukasz jej w aplikacjach randkowych

Wiadomo, istnieją tacy, co znaleźli „swoją osobę” na Tinderze czy w innych tego typu aplikacjach. Ale ilu ich tak naprawdę znasz? Z pewnością przyzwyczailiśmy się do życia w wirtualnej rzeczywistości, ale jeśli chodzi o miłość, to nie jest to najlepsze miejsce na poszukiwania. Wyjdź do realnego świata!

Odkryj nowe miejsca w REALU, idź SAMA / SAM do ulubionej kawiarni i zdobądź się na odwagę, aby zagadać do chłopaka/dziewczyny, osoby, która zamówiła twoją ulubioną kawę, czyta książkę, której tytuł cię zaintrygował. Tak to się zaczyna. Od słowa do słowa. I kiedy czujemy od razu energię drugiej osoby.

Dlaczego nie możesz znaleźć miłości – nadal wierzysz w bajki

Często nie akceptujemy naszego partnera lub partnerki, ponieważ czekamy na przybycie „tej idealnej osoby”, kogoś lepszego. Trzeba zejść na ziemię, w tym momencie idealizujemy kogoś, kto po prostu nie istnieje. Nikt nie jest doskonały, a nasze ulubione pary z filmów Disneya czy ukochanych komedii romantycznych, to (przepraszamy) fikcja.

Spróbuj zaakceptować daną osobę. Nie tylko wszystkie jego zalety, ale (przede wszystkim) wady. Komunikuj swoje potrzeby, ale nie odrzucaj też możliwości doświadczenia czegoś nowego.

Zobacz także:

Dlaczego nie możesz znaleźć miłości – boisz się kompromisów

Może myślisz, że jesteś już gotowa/y, ale prawda jest taka, że może nawet podświadomie boisz się zaangażować, otworzyć swoje serce i pokazać słabości. Jednak nie martw się, jeśli jesteś przekonana/y, że to odpowiednia osoba, to będziecie w stanie pokonać razem wszystkie przeszkody. Nie ma nic bardziej magicznego niż zakochanie się i dawanie z siebie wszystkiego (oczywiście odpowiedzialnie i rozważnie!).

Dlaczego nie możesz znaleźć miłości – nie kochasz samej/samego siebie

Jeśli uważasz, że nie zasługujesz na miłość, musisz popracować nad kochaniem siebie. Nigdy nie uda odnaleźć się partnera lub partnerki, jeśli najpierw nie pokochamy samych siebie. Musisz uwierzyć w swoją siłę oraz piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Naucz się kochać siebie, abyś mogła/mógł zaakceptować miłość kogoś innego.

Naprawdę wiemy, że czasami nie jest to łatwe, jednak, jeśli zaczniesz od dzisiaj (nie od jutra, od poniedziałku itd.), to twoja perspektywa będzie się stopniowo zmieniać. Jesteś niesamowita/y i nigdy o tym nie zapominaj!

Nie martw się. Nawet jeśli czasem czujesz, że sabotujesz sama/sam siebie, to jest to w porządku – dzięki pracy nad sobą to minie. Bo to właśnie ona, wbrew pozorom, jest najważniejsza w znalezieniu miłości. Przezwycięż swoje wewnętrzne demony i pozwól sobie rozkwitnąć. Miłość gdzieś na ciebie czeka!

Ten artykuł powstał na bazie tekstu, który ukazał się w  Glamour Mexico.