„Ghosted”: fabuła

Ghosting to ostatnimi czasy bardzo popularne – i niechciane w życiu randkowym oraz tępione na TikToku – zjawisko. Powody, dla których ktoś rozbudza twoje nadzieje i znika bez słowa mogą być jednak znacznie bardziej złożone, niż sobie wyobrażasz. Taki jest właśnie motor akcji najnowszej sensacyjnej komedii romantycznej Apple TV+ z Aną de Armas i Chrisem Evansem na pierwszym planie.

Gdy Sadie nagle przestaje odpisywać zadurzonemu w niej Cole’owi, ten decyduje się na niezwykle romantyczny gest: leci do niej do Londynu. Nie spodziewa się, że zniknięcie „tej jedynej” to sprawa o randze państwowej. Ukochana pracuje bowiem w CIA i jest uwikłana w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. Gdy mężczyzna odkrywa, kim w rzeczywistości jest jego femme fatale, jest za późno, by się wycofać. Razem muszą zawalczyć o życie... i losy świata.

„Ghosted”: twórcy

Za reżyserię filmu „Ghosted” odpowiada Dexter Fletcher, którego możecie kojarzyć jako twórcę m.in. „Rocketmana”. Scenariusz napisali Paul Wernick i Rhett Reese (których znacie z obu części przygód Deadpoola) do spółki z Chrisem McKenną („Spider-Man: Homecoming”, „Spider-Man: Daleko od domu”, „Spider-Man: Bez drogi do domu”). Produkcją zajęli się zaś: Evans, Reese, Wernick, Jules Daly, David Ellison, Dana Goldberg i Don Granger.

„Ghosted”: obsada

Jak każda szanujący się rom-com ubrany w kostium filmu akcji, „Ghosted” ma gwiazdorską obsadę. Na jej czele, jak już wspomnieliśmy, są Ana de Armas i Chris Evans. To nazwiska, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale gwoli formalności: ona ostatnio olśniła cały świat jako Marilyn Monroe w filmie Andrew Dominika „Blondynka” (za tę rolę otrzymała nominację do Oscara). On, uznany przez magazyn „People” najseksowniejszym mężczyzną na Ziemi, zasłynął jako Kapitan Ameryka w „Avengersach”.  

Poza de Armas i Evansem na ekranie „Ghosted” pojawią się m.in.:

  • Adrien Brody,
  • Mike Moh,
  • Amy Sedaris,
  • Tim Blake Nelson,
  • Tate Donovan.

„Ghosted”: zwiastun

Na początku marca 2023 do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji „Ghosted”. Jest tu wszystko, czego można spodziewać się po komedii romantycznej, będącej jednocześnie filmem akcji: od miłosnych uniesień po spektakularne wybuchy i widowiskowe wyścigi. Ana de Armas jest jak zwykle fenomenalna. Partnerujący jej Chris Evans świetnie sprawdza się w roli gapowatego chłopaka. Zresztą co tu dużo mówić – zobaczcie!

„Ghosted”: premiera

 „Ghosted” ujrzy światło dzienne 21 kwietnia 2023 roku. Film trafi na platformę Apple TV+. Zamierzacie obejrzeć?