27 lutego 2022 roku w Santa Monica odbyło się rozdanie SAG Awards, czyli Nagród Gildii Aktorów Ekranowych w dziedzinie filmu i telewizji (a może raczej platform streamingowych obecnie). Największymi wygranymi okazały się produkcje: „CODA”, „Ted Lasso” i „Sukcesja”. Na uwagę zasługuje jednak również sukces 9-odcinkowego dystopijnego thrillera „Squid Game”, który dostępny jest na Netflix i który pobił rekordy oglądalności na tej platformie!

Sukces serialu „Squid Game” podczas SAG Awards 2022

Produkcja „Squid Game” była nominowana w czterech kategoriach, ostatecznie zdobyła trzy nagrody. To pierwszy koreański serial, którego zespół kaskaderski w produkcji telewizyjnej okazał się najlepszy podczas SAG Awards. Na tym jednak nie koniec! Aktorka HoYeon Jung i aktor Jung-Jae Lee to pierwsi odtwórcy z nieanglojęzycznej produkcji, którzy zdobyli nagrody w swoich kategoriach podczas SAG Awards 2022. Jung-Jae Lee odebrał statuetkę dla najlepszego aktora w serialu dramatyczny, a uwielbiana na cały świecie HoYeon Jung została nagrodzona jako najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Za to statuetka dla najlepszego serialu dramatycznego powędrowała w ręce twórczyń i twórców „Sukcesji”, czyli hitu platformy HBO. 

Obsada i twórcy nie kryli ogromnego wzruszenia i radości z powodu nagród, które do nich powędrowały. Padły podziękowania dla wszystkich, dzięki którym sukces serialu był możliwy, jak i to, że to wyróżnienie naprawdę wiele dla nich znaczy. Zwłaszcza HoYeon nie kryła łez. Warto podkreślić, że rola Kang Sae-byeok w „Squid Game” była pierwszą w jej karierze.

„Squid Game” – hit Netflixa

„Squid Game” opowiada o 456 osobach, które otrzymują zaproszenie do wzięcia udziału w tajemniczej grze. Różnią się od siebie pod wieloma względami, ale jest coś, co ich łączy. Wszyscy mają poważne problemy finansowe. A nagrodą jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów. Wspomniana już zabawa, która obejmuje kilka dziecięcych zabaw, ma miejsce na zamkniętym terenie. Jest jedno ALE... Za przegraną w grze jej uczestniczki i uczestników czeka śmierć.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.