Po pierwsze: kończą się retrogradacje, które krzyżowały nam szyki. Po drugie: wchodzimy w miesiąc, w którym królują patronujący transformacjom Skorpion i buzujący energią Strzelec - to do nich należy listopad. Ale nie tylko do nich. Te znaki uznaje się za trudne, ale jeśli uda nam się połączyć determinację Skorpiona z entuzjazmem Strzelca, to listopad może być dla nas jednym z najbardziej produktywnych i satysfakcjonujących miesięcy! Będą też emocje, silne emocje, za te odpowiadać będą Wenus w Koziorożcu (od 5 listopada) - możemy poczuć, że to czas i pora szukać tego jedynego czy też tej jedynej, i Merkury w Skorpionie (również od 5 listopada). Kulminacyjnym punktem nowego miesiąca może być jednak zaćmienie Księżyca (19 listopada), które przynosi zwykle potrzebę radykalnych zmian. 

Horoskop seksualny na listopad 2021: Baran

Choć listopad zdaje się sprzyjać pogłębianiu więzi, szukaniu stabilizacji, to w przypadku Baranów, może być o to trudno. Bo najlepiej czują się one, gdy nic ich nie krępuje czy też gdy wszystko opiera się na ich zasadach. A jeśli się tak nie dzieje? Cóż, nie ma na co czekać, warto negocjować, rozmawiać, mówić o swoich potrzebach, nie zapominając przy tym o tym, że druga osoba też ma swoje. I podejmować decyzje! Zamiast czekać aż to ta druga osoba się wkurzy nie mogąc się porozumieć. Trzeba pamiętać, że brak porozumienia zarówno na co dzień, jak i w sypialni rzutuje na inne sfery naszego życia, niezałatwione sprawy w jednym obszarze, odbijają się czkawką, więc nie ma co czekać z ich załatwieniem czy wierzyć, że jakoś same się rozwiążą. Na przykład, że wygasła namiętność odrodzi się sama z siebie niczym feniks z popiołów. Wszystko w naszych rękach!

Horoskop seksualny na listopad 2021: Byk

Zaćmienie Księżyca w Byku w listopadzie 2021 może mieć największy wpływ właśnie na osoby spod tego znaku zodiaku. Ostatnie kilka miesięcy sprzyjały stabilizacji w stałych związkach Byków. Bez wątpienia pełnia może sprawić, że Byki poczują, że warto jeszcze bardziej podkreślić wejście relacji na kolejny etap i zdecydują się zamieszkać z partnerką czy partnerem, zaręczyć się czy wziąć ślub. Stabilizacja będzie też dotyczyła sfery erotycznej, ale absolutnie nie oznacza ona tutaj nudy, ale porozumienie, dotarcie się i czerpanie najwyższej satysfakcji z dogadywania się w łóżku, uważności na swoje potrzeby, gotowości do realizacji fantazji, czemu sprzyja poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do partnerki czy partnera.

Horoskop seksualny na listopad 2021: Bliźnięta

Bliźnięta powinny postawić na pierwszym miejscu w listopadzie samomiłość, siebie. Zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny, work-life balans, ale też odrzucenie toksycznych relacji (w tym niezdrowych romansów) i pielęgnowanie tylko tych karmiących, wartościowych. Może to być trudne, ale ostatecznie powinno kazać się uwalniające. Szczęśliwie tego typu zmianom i oczyszczaniu przestrzeni wokół siebie powinien przysłużyć się nów Księżyca, który nastąpi już 4 listopada. Co poza tym? Ufaj swojej intuicji, nie szczędź sobie przyjemności. I uważaj, bo zrobienie przestrzeni wokół siebie może przyciągnąć nowe osoby, jednak warto do nowych relacji podchodzić tym razem bardziej ostrożnie. 

Horoskop seksualny na listopad 2021: Rak

Retrogradacja już za Rakami! Uff. Koniec rozliczania z przeszłością, koniec ochoty, by napisać czy zadzwonić do eks... Już na początku listopada, kiedy Księżyc będzie w nowiu, poczujesz drogi Raku, że to czas na nowy rozdział, nowy romans czy związek. Choć raczej póki co bliżej ci chyba do tego pierwszego. Umawiaj się śmiało na randki, będzie romantycznie, ale i ogniście! A jeśli jesteś już w związku, to też mamy dobre wiadomości: wszystko będzie się układać, a przyczyni się do tego zapewne twoja dobra energia, wyjście z ponurego nastroju, który zapewniały retrogradacje. Będziesz kipieć romantycznymi pomysłami i zarażać swoją energią bliską ci osobę. 

Horoskop seksualny na listopad 2021: Lew

Co listopad przyniesie zodiakalnym Lwom? Układ planet będzie sprzyjał temu, by postawić swoje życie prywatne na pierwszym miejscu, zadbać o uczucia, zastanowić się, czy są dobrze ulokowane, a jeśli tak, to jak można zadbać o tę lokatę, by procentowała na przyszłość. Być może nawet zdecydujesz się zmienić stresującą pracę czy powodującą rozłąkę, by być bliżej ukochanej czy ukochanego. Czy to koniec pospiesznej namiętności na rzecz długich, upojnych chwil bliskości? Na to wygląda i zapowiada się bardzo dobrze.

Horoskop seksualny na listopad 2021: Panna

Dzięki wpływowi planety Wenus Panny poczują ochotę do eksplorowania relacji, rozwoju swojej erotycznej ekspresji. Nie będzie już przepuszczania okazji do flirtu, będą one skrupulatnie i z przyjemnością wykorzystywane. Do tego dobrego samopoczucia przyczyni się też koniec retrogradacji Merkurego, ułożenie się spraw finansowych. Troski zastąpi ożywcza energia, ciekawość innych ludzi. Generalnie dla Panien szykuje się wspaniały przedświąteczny okres spotkań międzyludzkich, nie tylko podszytych możliwością flirtu, romansu czy związku. To okazja do nawiązywania nowych cennych kontaktów - przyjacielskich, ale i zawodowych.

Zobacz także:

Horoskop seksualny na listopad 2021: Waga

U zodiakalnych Wag listopad też rysuje się lepiej niż obciążony retrogradacjami październik. Poczujesz przyjemną lekką bytu, zechcesz zaangażować się mocniej w swoją dotychczasową relację, budować mocne więzy a może też szukać kogoś na stałe, jeśli nawet do tej pory wydawało się to nie dla ciebie. Droga Wago, warto zaryzykować, nie bać się przytłoczenia cudzymi emocjami. Być może to czas na stabilizację. Ważne, by się komunikować, mówić o swoich rzeczywistych potrzebach i uczuciach, jak i obawach. Może się okazać, że jednak jest coś pociągającego i w stabilizacji, a nie tylko w krótkich romansach, które są ekscytujące, ale nie zawsze są okazją, by móc spełnić wszystkie swoje pragnienia. A jesień to naprawdę świetna pora, by nie wychodzić z łóżka!

Horoskop seksualny na listopad 2021: Skorpion

U Skorpionów podróż w kierunku stabilizacji. Po uporaniu się z własnymi demonami szykuje się możliwość zaangażowania się z pełną świadomością i gotowością w relację. Po różnych życiowych perturbacjach czas wyciągnąć wnioski, naukę płynącą z błędów swoich i cudzych, by zbudować coś poważnego. Oczywiście porażki zawsze wpisane są w takie próby. Ale warto zaryzykować. 

Horoskop seksualny na listopad 2021: Strzelec

Co u Strzelców? Potrzeba zadbania o siebie, o dobrostan psychiczny, co przełoży się pozytywnie na relacje z innymi, ale przede wszystkim na uczucie tego, że wszystko ma się pod kontrolą, że jest się pewną czy pewnym swoich potrzeb, pragnień. A już od 5 listopada Wenus będzie szczególnie sprzyjać twoim kontaktom towarzyskim, w pracy i poza nią. A kiedy poczujesz się dobrze ze sobą, rozejrzysz wokół, może się okazać, że tuż obok jest osoba, która od dawna bliska jest twojemu sercu, ale trudno było ci to dostrzec. I to nawet może być koleżanka czy kolega z pracy! Zwłaszcza od 21 listopada możesz liczyć na to, że w twoim życiu uczuciowym i seksualnym wreszcie zacznie się świetnie układać.

Horoskop seksualny na listopad 2021: Koziorożec

U Koziorożców przede wszystkim praca na tapecie. Ale za to przyniesie ona owoce i uznanie współpracowniczek oraz współpracowników. Być może pasja do pracy i sukcesy przełożą się również na powodzenie w życiu seksualno-miłosnym niektórych osób spod znaku Koziorożca. Tym bardziej że im bliżej końca miesiąca, tym więcej osób będzie pod wpływem uroku Koziorożców, tym bardziej też będą one miały ochotę na przyjemność, na czerpanie z życia, świętowanie sukcesów. Bo po pracy należy się nagroda. I bardzo słusznie. A jeśli jednak trudno będzie odetchnąć, oderwać się od pracy, warto pomyśleć o profesjonalnym wsparciu, ponieważ o wypalenie zawodowe nie jest wcale tak trudno, a później trudno się z nim uporać i rzutuje ono negatywnie na życie prywatne i zawodowe. 

Horoskop seksualny na listopad 2021: Wodnik

U wielu Wodników początki związków czy kolejne etapy w relacjach. Słowem: zmiany. Budzące obawy, stres, ale też poniekąd ekscytujące. Wymagające odpowiedzi na ważne pytania, przede wszystkim przed sobą. Warto dać sobie czas i przestrzeń, by potem móc podjąć rozmowę z drugą osobą. O granicach, oczekiwaniach ogólnie i szczególnie, także jeśli chodzi o seks, zwłaszcza jeśli do tej pory nie był on tak satysfakcjonujący, opierał się na tych samych schematach. To nie oznacza, że jesteś złą kochanka czy kochankiem, nie ma czegoś takiego. To raczej kwestia rozpoznania i komunikowania tego, co lubimy i tego, co nam nie pasuje. To też branie odpowiedzialności za swoją przyjemność w łóżku: poznawanie siebie, swojego ciała, pozwolenie sobie w końcu na przyjemność, uwierzenie, że na nią zasługujemy.

Horoskop seksualny na listopad 2021: Ryby

U Ryb w listopadzie bardzo ciekawie. Pod wpływem sprzyjających planet będzie działała fantazja. Wręcz szalała. Gdzie ona je zaprowadzi? Bardzo możliwe, że w ekscytujące rejony, które można eksplorować równie dobrze w pojedynkę, na własną rękę, jak i z innymi osobami, które dadzą się ponieść seksualnej energii Ryb. Także dużo uniesień czeka Ryby niezależnie od ich statusu związku. A zwłaszcza dla tych w stałych relacjach otwarcie się na temat swoich pragnień, fantazji, podzielenie się nimi, może oznaczać rozpalenie niesamowitego ognia, który tę relację wprowadzi na zupełnie nowy poziom, pozwoli zacieśnić więzy, rozwinąć intymność. Tylko pozazdrościć.

Te znaki zodiaku są najlepsze w łóżku... Sprawdź, które!