Jak odzyskać stare konto na Messengerze? Poradnik krok po kroku

Przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania konta na Messengerze zbierz dane, które pozwolą ci potwierdzić, że jesteś prawowitym właścicielem konta. Są to adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem. Jeśli już je masz, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Otwórz aplikację Messenger lub wejdź na stronę internetową Facebooka.
 2. Kliknij w opcję: „Nie pamiętasz hasła?”.
 3. Na następnej stronie wprowadź swój adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie - wykonaj weryfikację, aby potwierdzić swoją tożsamość.
 5. Jeśli na ekranie zobaczysz prośbę o dostarczenie dodatkowych informacji, postępuj zgodnie z instrukcjami.
 6. Po potwierdzeniu tożsamości i wykonaniu wszystkich niezbędnych kroków, otrzymasz możliwość przywrócenia hasła do swojego konta na Messengerze.

Jeśli nie udało Ci się odzyskać dostępu do swojego konta za pomocą powyższej instrukcji, skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka:

 1. Wejdź na stronę pomocy technicznej Facebooka: www.facebook.com/help.
 2. Przejdź do odpowiedniej kategorii problemu: „Konta i logowanie”.
 3. W następnym kroku wybierz: „Potrzebuję pomocy przy odzyskiwaniu konta”.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami - wypełnij formularz kontaktowy, podając wszystkie informacje, którymi dysponujesz.
 5. Wyślij formularz i czekaj na odpowiedź od zespołu pomocy technicznej Facebooka.

Jak odzyskać stare konto na Messengerze - dodatkowe możliwości

Jak odzyskać stare konto na Messengerze, jeśli powyższe metody zawiodły? Poszukaj „podpowiedzi” w skrzynce odbiorczej e-maila, z którego zazwyczaj korzystasz - przeszukaj zwłaszcza folder ze spamem, wpisując hasła: „Facebook”, „logowanie Facebook”, „konto Facebook”, „odzyskiwanie hasła”. W niektórych przypadkach Facebook wysyła wiadomość z instrukcjami dotyczącymi odzyskiwania konta na Messengerze na adres e-mail powiązany z kontem.

Jak odzyskać konto na Facebooku?

Szukasz odpowiedzi, na pytanie, jak odzyskać konto na fb? Wypróbuj powyższe opcje. Jest to dokładnie taki sam schemat, jak w przypadku odzyskiwania konta na Messengerze. 

Miej na uwadze fakt, że proces odzyskiwania konta może różnić się w zależności od indywidualnej sytuacji. W przypadku bardziej złożonych przypadków, takich jak zhakowane lub utracone na skutek naruszenia zabezpieczeń konto, może być konieczne dostarczenie dodatkowych informacji lub złożenie raportu o naruszeniu bezpieczeństwa. Zgłoszenie się do pomocy technicznej Facebooka pozwoli ci na uzyskanie spersonalizowanych instrukcji. 

Jak odzyskać konto na Instagramie? Poradnik krok po kroku

Jak odzyskać konto na Instagramie i czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi: tak, ale nie w każdym przypadku. Wszystko bowiem zależy od indywidualnej sytuacji użytkownika. Poniższa instrukcja może pomóc jeśli naszym problemem jest zapomniane hasło lub zhakowane konto na Instagramie.

 1. Przejdź do strony logowania - otwórz aplikację Instagram lub wejdź na stronę internetową: www.instagram.com
 2. Wybierz: „Zaloguj się”. Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź do punku 3., jeśli masz podejrzewasz, że twoje konto zostało zhakowane lub ktoś uzyskał nieautoryzowany dostęp, przejdź do punktu 5.
 3. Jeśli zapomniałeś hasła wybierz opcję: „Nie pamiętam hasła”. Instagram poprosi cię o podanie adresu e-mail lub nazwy użytkownika powiązanego z kontem. Podaj odpowiednie informacje i przejdź do kolejnego kroku
 4. Wykonaj reset hasła na Instagramie. Jeśli masz pewność, że podane przez ciebie dane są poprawne, sprawdź e-mail. W skrzynce odbiorczej znajdziesz wiadomość z instrukcjami dotyczącymi resetowania hasła. Postępuj zgodnie z nimi i ustaw nowe hasło do konta.
 5. Jeśli masz podejrzewasz, że twoje konto zostało zhakowane lub ktoś uzyskał nieautoryzowany dostęp, skontaktuj się z pomocą techniczną Instagrama: www.facebook.com/help/instagram
 6. Przejdź do sekcji „Centrum pomocy”, a następnie wyszukaj „Login i hasła”. Tam znajdziesz informacje dotyczące wsparcia. Szczegółowych instrukcji dla swojego przypadku poszukaj w zakładce: „Nie mogę się zalogować” lub „Zhakowane konto na Instagramie”.

Jak odzyskać konto na Snapie?

Nie możesz znaleźć informacji, jak odzyskać konto na Snapie (Snapchacie)? Spróbujemy ci pomóc.

Zobacz także:

Aby podjąć próbę odzyskania konta na Snapchacie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz aplikację Snapchat na swoim urządzeniu.
 2. Na stronie logowania wybierz: „Zaloguj się”.
 3. Wybierz opcję „Nie pamiętam hasła”.
 4. Spróbuj potwierdzić swoją tożsamość. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Znajdziesz je w punktach 5. i 6.
 5. Potwierdź tożsamość przez e-mail: Wybierz opcję „Prześlij e-mail”, a następnie podaj adres e-mail powiązany z kontem Snapchat. Otrzymasz e-mail z dalszymi instrukcjami dotyczącymi resetowania hasła. Postępuj zgodnie z instrukcjami i ustaw nowe hasło. 
 6. Potwierdź tożsamość przez telefon: Wybierz opcję „Wyślij SMS”, a następnie wprowadź numer telefonu powiązany z kontem Snapchat. Otrzymasz kod weryfikacyjny w SMSie. Wprowadź ten kod w aplikacji Snapchat, a następnie ustaw nowe hasło.

Jeśli nie pamiętasz ani adresu e-mail, ani numeru telefonu powiązanego z kontem Snapchat, możesz spróbować poniższych opcji:

 • Jeśli masz skonfigurowane konto Snap Kit, możesz zalogować się za pomocą innej aplikacji, która korzysta ze Snap Kit i jest zintegrowana z kontem Snapchat.
 • Jeśli nie masz dostępu do konta z innych powodów (zhackowanie, blokada), skontaktuj się z pomocą techniczną Snapchata, czyli Snapchat Support. Znajdziesz na stronie: help.snapchat.com/hc/pl 

Jak odzyskać konto na Vinted?

Aby odzyskać konto na Vinted, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz aplikację Vinted lub przejdź na stronę internetową Vinted: www.vinted.pl
 2. Przejdź do strony logowania i wybierz: „Zaloguj się”.
 3. Następnie, wybierz opcję „Nie pamiętam hasła”.
 4. Na kolejnej stronie zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail powiązanego z kontem Vinted. Wprowadź go i wybierz: „Dalej”.
 5. Jeśli podany przez ciebie adres jest poprawny, otrzymasz e-mail z instrukcjami dotyczącymi resetowania hasła. Sprawdź skrzynkę odbiorczą i folder spam, do którego mogła trafić wiadomość.
 6. Kliknij na link resetujący hasło zawarty w e-mailu. Przekieruje cię to do strony, na której możesz ustawić nowe hasło.
 7. Na stronie resetowania hasła wprowadź nowe hasło i potwierdź je. 
 8. Po zresetowaniu hasła, zaloguj się na swoje konto Vinted za pomocą nowego hasła.

Jeśli napotkasz problemy podczas odzyskiwania konta na Vinted, skontaktuj się z zespołem wsparcia: www.vinted.pl/help.

Udało ci się odzyskać zapomniane hasło lub stare konto? Super! Na przyszłość pamiętaj jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W celu uniknięcia utraty dostępu do konta na Messengerze, czy Instagramie, pamiętaj o regularnej zmianie hasła. Korzystaj z mocnych, unikalnych haseł i uważaj na wszechobecny phishing, czyli oszustwa polegające na podawaniu się przez wyłudzaczy za inną osobę lub instytucję.