Wstałaś lub wstałeś lewą nogą? Masz gorszy czas? A może od dłuższego czasu czujesz, że nie jesteś w pełni sobą? Co zrobić, by poprawić sobie humor nawet w te najgorsze dni, gdy nie ma się na nic ochoty? Znalazłyśmy 6 sposobów, które mogą sprawić, że twój nastrój będzie choć odrobinę lepszy niż wcześniej.

WAŻNE! Pamiętajcie, że jeśli czujecie się źle psychicznie, ten stan trwa stosunkowo długo, to warto tego nie lekceważyć i udać się na konsultację do specjalistki czy specjalistki. Poniższe sposoby podziałają na spadek nastroju, ale jeśli mierzycie się z większymi problemami, potrzebne będzie profesjonalne wsparcie psycholożki czy psychologa. O zdrowie psychiczne trzeba dbać tak jak o to fizyczne, zresztą są to dwie ściśle powiązane ze sobą kategorie.

Jak poprawić sobie humor – zadbaj o swoje ciało

Jak poprawić sobie humor i pozbyć się zbędnych emocji? Przede wszystkim zadbaj o siebie i postaraj się rozluźnić napięte mięśnie. Gorąca kąpiel z dużą ilością piany, domowe spa, a może zdrowy koktajl z owoców? Każda z tych odpowiedzi jest dobra!

Twoje ciało jest twoją świątynią. Nic więc dziwnego, że czujesz się lepiej, gdy odpowiednio o nie zadbasz. Możesz poeksperymentować i przygotować kosmetyki, takie jak kremy, maseczki czy peelingi samodzielnie. W internecie znajdziesz mnóstwo przepisów na naturalne i proste w przygotowaniu kosmetyki. Domowe specyfiki są wolne od chemii i niejednokrotnie działają o wiele lepiej, niż drogeryjne preparaty.

Jak poprawić sobie nastrój – poćwicz

Aktywność fizyczna to jeden z najlepszych sposobów na poprawę samopoczucia. Rodzaj ćwiczeń i ich intensywność nie są tutaj ważne. Istotne jest to, by wstać i zacząć się ruszać! Dostosuj rodzaj aktywności do swoich aktualnych potrzeb oraz pragnień. Jeśli czujesz, że potrzebujesz porządnego wycisku, postaw na jogging. Jeśli z kolei wolisz pozwolić mięśniom na rozluźnienie poprzez ruch, koniecznie wybierz się na basen.

W trakcie wykonywania ćwiczeń w mózgu wytwarzane są endorfiny, zwane również hormonami szczęścia. Odpowiadają one za uczucie przyjemnego zmęczenia po treningu, czyli po prostu czynią cię szczęśliwszą osobą. Endorfiny pomagają również w obniżaniu poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu. To również przyczynia się do poprawy twojego humoru i samopoczucia.

Co może poprawić humor – zjedz coś pysznego

Jak najlepiej poprawić sobie humor i walczyć z chandrą? Filmy dla kobiet mówią jasno – kubełek lodów i wino to jest to! Możesz pozostać przy pierwotnej wersji lub przygotować to, co tobie będzie najbardziej odpowiadać. Pamiętaj, że jedzenie na pocieszenie niekoniecznie musi być tuczące, ale koniecznie musi ci smakować.

Zobacz także:

Możesz przygotować porcję tylko dla siebie, lub zaprosić na obiad swoją najlepszą przyjaciółkę. Jej obecność w połączeniu z dobrym jedzeniem z pewnością wpłyną na ciebie pozytywnie i poprawią twoje samopoczucie. Jeśli jednak czujesz, że wolisz zostać sama, nic na siłę! Czasem lepiej jest posiedzieć z dobrym jedzeniem i własnymi myślami, niż czuć się niezręcznie w towarzystwie drugiej osoby.

Poprawa samopoczucia – zadbaj o swoją rozrywkę

Jak poprawić sobie humor, siedząc samotnie w domu? Najlepiej znaleźć zajęcie, dzięki któremu zapomnisz o negatywnym myśleniu i smutku. Przeczytanie zabawnej książki, obejrzenie serialu komediowego czy przesłuchanie ulubionego podcastu to czynności, które poprawią twoje samopoczucie i pomogą skierować myśli na inne tory.

Co jeszcze może poprawić ci humor? Wszystko zależy od tego, co lubisz robić i jakie czynności cię uspokajają. Możesz posprzątać swoje mieszkanie, słuchać głośno muzyki, przeczytać coś interesującego, obejrzeć ciekawy film lub po prostu spędzić cały wolny czas w internecie.

Jak poprawić sobie humor – zmień otoczenie

Jak poprawić sobie humor? Najlepiej wychodząc ze swojego bezpiecznego gniazdka i koncentrując myśli na czymś innym. Możesz spotkać się ze znajomymi i spędzić czas razem z nimi lub postawić na samotny wypad na miasto. Kino, teatr, pizza czy mała wycieczka na łono natury z pewnością poprawią ci humor i umilą czas spędzany poza domem.

Ważne jest to, byś wyrwała się ze stagnacji i zostawiła negatywne myśli za sobą. Dobrym pomysłem na poprawę samopoczucia może być zobaczenie czegoś nowego, np. wycieczka w nieznaną do tej pory część miasta. Obcowanie z naturą również potrafi skutecznie odegnać smutki, dlatego warto wybrać się na spacer do lasu lub do zoo. Zieleń to kolor, który oddziałuje na mózg ludzki w sposób uspokajający, łagodząc napięcie nerwowe, warto więc nacieszyć oczy jej widokiem.

Jak poprawić sobie humor – oddaj się hobby

Doskonale wiemy, że zły humor nie sprzyja kreatywności i chęci robienia czegokolwiek. Prawda jest jednak taka, że aby poprawić sobie nastrój, należy zająć czymś swój umysł. Najgorsze, co możemy zrobić, to leżeć w łóżku i po raz kolejny rozpamiętywać powód naszych negatywnych emocji. Zamiast tego warto się zastanowić „Jaka czynność zawsze sprawia, że czuję się lepiej?”.

Każdy i każda z nas ma inne hobby, pasje i zainteresowania. Dla jednego może to być jazda na rowerze, książka lub gotowanie, dla innej osoby lekiem na całe zło okazać się może pieczenie, układanie puzzli lub po prostu spacer z psem. Malowanie, pisanie w dzienniku, a może sprzątanie i organizowanie szafy? Nieważne, na co się zdecydujesz. Ważne, by było to coś, co naprawdę lubisz robić.