Stickery są bardzo często wykorzystywane do wysyłania życzeń urodzinowych czy świątecznych: kolorowa naklejka na pewno bardziej rozweseli odbiorcę niż zwykła wiadomość tekstowa. 

Naklejkami możesz także ozdobić swoje stories, czyli relację na Facebooku, która jest wyświetlana obok twojego zdjęcia profilowego przez 24 godziny od publikacji. Wystarczy, że przy dodawaniu filmu, zdjęcia czy grafiki na FB, klikniesz w ikonkę znajdującą się w prawym górnym rogu wyświetlacza. Oprócz ozdobienia stories ciekawymi stickerami, możesz dodać do nich też inne funkcje kreatywne, takie jak lokalizacje, GIF-y, ankiety czy muzykę.

Naklejki urodzinowe na Facebooku 

Jedną z najczęściej wybieranych funkcji naklejek na FB jest wysyłanie ich w prywatnej wiadomości lub wstawianie znajomym na walla z okazji urodzin. Nic dziwnego: posty na Facebooku z dekoracyjną, świąteczną naklejką będą weselszym sposobem na złożenie życzeń niż, niczym nie wyróżniający się, tekst. Facebook ma w swojej bazie całkiem pokaźny zestaw naklejek urodzinowych, a do najfajniejszych naszym zdaniem należą: 

 • Urodzinowy kot Pusheen 
 • Tańczące urodziny 
 • Minionek z urodzinową babeczką w dłoni 
 • Facebookowe lisy unoszące się na kolorowych balonach 
 • Żeglarz i świąteczne fajerwerki 
 • Lilo wyskakujący z dużego, urodzinowego prezentu 
 • Kaktus w urodzinowej czapeczce trzymający balon 
 • Banan i urodzinowy tort ze świeczkami 

Jeśli masz ochotę złożyć życzenia bliskiej osobie właśnie w ten sposób, ale nie znalazłeś żadnego wzoru, który spełniłby twoje oczekiwania, możesz stworzyć naklejkę samodzielnie. To, w jaki sposób projektować swoje własne stickery na Facebooka, opisaliśmy w jednym z akapitów poniżej! 

Naklejki na Messengerze - znaczenie

Naklejki na Messengerze mają głównie funkcję dekoracyjno-rozrywkową. Kolorowe, śmieszne obrazki ułatwiają szybkie przekazywanie emocji i uczuć, a także mogą skutecznie rozweselić odbiorcę. Ich wzory są zazwyczaj bardzo abstrakcyjne. Wśród najpopularniejszych stickerów znajdziemy na przykład rysunkowe rośliny i zwierzęta, które prowadzą bardzo ‘ludzkie’ życie, czyli gotują, noszą ubrania i grają na instrumentach. Jak można sobie wyobrazić, ich używanie może przynieść wiele radości, dlatego są bardzo popularne wśród użytkowników portalu od momentu wprowadzenia. 
Oprócz funkcji rozrywkowej stickery mogą spełniać jeszcze jedno ważne zadanie. Niektóre edycje naklejek nawiązują do ważnych tematów społecznych, takich jak Pride Month czy walka z kryzysem ekologicznym. Stworzenie tego rodzaju stickerów jest świetnym sposobem na zwrócenie uwagi na niektóre zagadnienia, szczególnie wśród młodszego pokolenia użytkowników mediów społecznościowych. 

Jak zrobić naklejki w komentarzach na Facebooku?

Naklejki na Facebooku nie muszą być wysyłane w wiadomości prywatnej: platforma udostępnia też opcję wklejania ich w komentarze. Jest to stosunkowo łatwa czynność, a opanowanie jej sprawi, że twoje odpowiedzi do postów znajomych na pewno nie będą nudne!

 1. Wejdź w opcję skomentowania posta. 
 2. W okienku do wpisywania tekstu, po prawej stronie, zobaczysz 4 małe ikonki. Kliknij w ostatnią z nich: powinna przypominać kwadratową naklejkę z uśmiechem.
 3. Wybierz opcję szukaj do znalezienia odpowiedniego stickera, albo wybierz jedną z wcześniej pobranych naklejek. 
 4. Kliknij na wzór, który chcesz opublikować. 
 5. Gotowe! Wybrana naklejka pojawi się jako twój komentarz pod postem. 

Jak pobrać naklejki na Messengerze? 

Facebook udostępnia setki wzorów naklejek, które mogą być wykorzystywane w wiadomościach prywatnych, komentarzach czy relacjach. Aby móc wysyłać znajomym stickery w Messengerze, musisz najpierw ściągnąć na swoje konto konkretne zestawy, które cię interesują. Na szczęście zrobisz to w bardzo szybki i łatwy sposób. Zacznij od kliknięcia w ikonę uśmiechniętego emotikona, która powinna znajdować się po prawej stronie okienka do wpisywania tekstu w konwersacji. Następnie kliknij na mały domek, który wyświetli się w prawym dolnym rogu ekranu. Znajdziesz się wtedy w Sklepie z naklejkami, w którym możesz pobrać dowolną ilość stickerów. Większość dostępnych zestawów naklejek ściągniesz nieodpłatnie. Kiedy wybierzesz już stickery do pobrania, wystarczy kliknąć w ikonkę strzałki znajdującą się po prawej stronie każdego z zestawów. Gotowe! Wszystkie ściągnięte stickery mogą być przez ciebie wysyłane w wiadomościach prywatnych na Messengerze w dowolnym czasie.

Zobacz także:

Jak zrobić własną naklejkę na FB?

Tworzenie własnych wzorów naklejek będzie wymagało od ciebie specjalnego narzędzia. Najłatwiej będzie ci to robić z poziomu smartfona: w AppStore i Google Play znajdziesz kilka stworzonych w tym celu aplikacji (na przykład Snackshots). Na szczęście większość z nich jest dostępna do pobrania za darmo. Aplikacje są zazwyczaj bardzo intuicyjne w użyciu: nie musisz mieć doświadczenia w tworzeniu grafik. Wystarczy, że trochę poklikasz, żeby zorientować się, jak wszystko dokładnie działa. Programy pozwolą ci edytować dostępne w puli naklejki, a także projektować samodzielnie stickery od podstaw, dodawać do nich tekst, zmieniać kolor, obracać je, powiększać i pomniejszać. 

A jeżeli poza naklejkami chcesz poznać inne funkcjonalności Facebooka, zajrzyj do innych naszych tekstów. Dowiedz się, jak zmienić język na Facebooku i sprawdź, jak pobrać film z FB.