To pytanie, które zadaje sobie wiele osób: jak pobrać film z FB (na iPhone, telefon z Androidem czy komputer)? Choć nie można zrobić tego bezpośrednio w serwisie, istnieją proste na zgrywanie filmów z FB w dobrej jakości (bez aplikacji, którymi nie chcemy zaśmiecać sobie sprzętów). Sprawdź przydatne linki i metody, które na to pozwalają. Dowiedz się też, czy można pobrać film z komentarza.

Jak pobrać film z FB na komputer?

Facebook już dawno przestał być jedynie serwisem, w których możemy odświeżyć stare, na przykład szkolne, znajomości. Platforma oferuje wiele cennych treści, zarówno edukacyjnych, jak i rozrywkowych, użytkownicy mają też możliwość prezentowania innym kawałka swojego świata nie tylko za pośrednictwem tekstu, ale i zdjęć oraz filmów. Pobieranie dowolnej grafiki na FB to bułka z masłem - wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wybrany obszar i wybrać komendę „Pobierz/zapisz obraz”. Jeszcze kilka lat temu ta krótka instrukcja odnosiła się również do zapisywania filmów z FB, teraz jednak nie jest to takie proste. Dlaczego do pobrania filmu z Facebooka potrzebujemy zewnętrznych narzędzi? Być może ta decyzja właścicieli serwisu była podyktowana troską o autorów nagrań. Kradzież materiałów w sieci jest zjawiskiem bardzo powszechnym, jednak często trudnym do udowodnienia i uzyskania rekompensaty z tytułu praw autorskich. 

Nie każdy użytkownik Facebooka jednak, chcąc pobrać filmik, ma złe intencje. Czasem jest to chęć wysłania go do znajomych, czasem zapisanie po to, aby wrócić do oglądania za jakiś czas lub odtwarzać go bez korzystania z Internetu (na przykład podczas lotu samolotem albo w miejscach o słabym zasięgu sieci). Dla takich osób powstały specjalne narzędzia, dzięki którym pobieranie wideo jest niezwykle łatwe. W przydadzą się linki: 

  • fbdown.net 
  • getfbstuff.com 
  • fbdownloader.net
  • getfvid.com/downloader

Pobieranie filmików z FB na komputerze wymaga w pierwszej kolejności pozyskania adresu URL wideo. Możemy zrobić to na kilka sposobów (są one aktualne w 2022 roku):

  • skopiować adres URL z przeglądarki,
  • skopiować adres URL klikając prawym przyciskiem myszy bezpośrednio na filmik,
  • wybierając funkcję „udostępnij” oraz „skopiuj URL do schowka”.

Następnie wklejamy adres URL w okienko jednego z podanych wyżej narzędzi (należy otworzyć nowe okno przeglądarki) i działamy zgodnie z instrukcjami danej strony. Najczęściej jest to po prostu naciśnięcie przycisku „Download”, który znajduje się pod obszarem przeznaczonym do wklejenia adresu URL nagrania. Plik w formacie MP4 lub MOV zostanie zapisany na dysku.

Jak pobrać film z FB na telefon z Androidem lub iPhone?

Inaczej natomiast wygląda ściąganie filmów z Facebooka na telefonie. Można zrobić to podobnie jak na desktopie, korzystając z zainstalowanej na smartfonie przeglądarki, a można też uprzednio pobrać specjalną aplikację, która ułatwi to zadanie. Aplikacje do pobierania filmików z Facebooka pozwalają robić to zdecydowanie szybciej i wygodniej, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozmiar ekranu urządzeń przenośnych, który może utrudniać precyzyjne wybieranie komend na stronach dedykowanych komputerom.

Czy można pobrać film na FB z komentarza? Niestety na ten moment nie ma takiej możliwości. W tym celu należy poprosić autora wpisu o przesłanie nagrania w wiadomości prywatnej.

Zobacz także:

Jak pobrać film z Messengera?

W przeciwieństwie do pobierania filmików z FB zapisywanie nagrań z konwersacji na Messenger jest dziecinnie proste. Aplikacja umożliwia pobranie wideo bezpośrednio ze strony, za pomocą dwóch kliknięć. Jeśli chcemy pobrać filmik z Messengera otwartego na komputerze, opcję tę znajdziemy w prawym górnym rogu ekranu po otworzeniu materiału w trybie pełnoekranowym. Wystarczy wybrać komendę „Pobierz”, aby film zapisał się na dysku. Wideo możemy znaleźć w folderze „Pobrane”, a następnie zmienić nazwę i przenieść do docelowego miejsca na dysku komputera. Pobieranie filmiku z konwersacji na smartfonie jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy przytrzymać palec na nagraniu, wyświetli nam się kilka opcji do wyboru. Naciskamy „Zapisz”, a film trafi do pamięci telefonu. Znajdziemy go w folderze „Pliki” lub „Zdjęcia”. Prawda że proste? 

Czy pobrać film na żywo z Facebooka?

Filmy na żywo (transmisje live na Facebooku) zostały wprowadzone do serwisu w 2016 roku. Facebookowe live'y cieszą się dużą popularnością - to świetny sposób na transmitowanie bieżących wydarzeń. Tego typu transmisje pomagają użytkownikom, którzy nie mają dostępu do telewizji czy na przykład są w podróży. Transmisje live pokochały również gwiazdy i osoby publiczne. Dlaczego? To bardzo łatwy sposób na bezpośrednią komunikację z fanami. Podczas trwania transmisji użytkownicy mogą zadawać prowadzącemu pytania, które wyświetlają się obu stronom w czasie rzeczywistym. Dzięki tej funkcji można więc niemal przeprowadzić płynną rozmowę z osobą po drugiej stronie monitora. Transmisję live można pobrać z Facebooka, jednak dopiero wtedy, kiedy się zakończy. To logiczne: mówimy o emisji na żywo, więc plik nie ma wcześniej zapisanych informacji. Kiedy live się zakończy, można pobrać go na dysk podobnie jak inne filmiki publikowane na Facebooku. 

Jak pobrać film z FB? Aplikacje do pobierania filmów z FB na telefonie

Dla osób, które przez większość czasu korzystają z Internetu za pośrednictwem smartfona, stworzone zostały aplikacje do pobierania filmów z Facebooka (na iPhone i telefon z Androidem). Większość z nich to narzędzia darmowe, które wystarczy pobrać na swój telefon, w zależności od systemu operacyjnego: w AppStore, Google Play lub innym sklepie z aplikacjami. Aplikacje są w większości darmowe, jednak podczas korzystania z nich należy być przygotowanym na pojawianie się wielu reklam. Sprawdzone aplikacje do pobierania filmów z FB to między innymi:

  • MyVideoDownloader for Facebook
  • 4K Video Downloader
  • GetThemAll

Aby pobrać film za pomocą aplikacji, należy zalogować się w niej danymi z Facebooka. Następnie pojawi się opcja przeglądania filmów, które wyświetlały się na naszym wallu. Wystarczy zaznaczyć wybrany film i nacisnąć ikonę strzałki w dół (lub w zależności od aplikacji przycisk „Download”). Film zapisze się w pamięci urządzenia i będzie można znaleźć go w folderze „Facebook” w zdjęciach. Z uwagi na konieczność podania poufnych danych podczas korzystania z aplikacji do ściągania filmików (mowa tu o loginie i haśle), należy być ostrożnym. Warto pobierać tylko sprawdzone aplikacje i każdorazowo sprawdzać w sieci opinie na ich temat. Dzięki temu unikniemy oszustwa i przykrych konsekwencji, takich jak utrata dostępu do swojego profilu na Facebooku, a nawet kradzież pieniędzy z konta bankowego. 

Warto dodać, że Facebook dysponuje jeszcze wieloma innymi, przydatnymi funkcjami. Chcesz się dowiedzieć, jak zmienić język na Facebooku lub jak tworzyć i wysyłać naklejki na FB? Zajrzyj do naszych tekstów!