Ustawienia języka na Facebooku

Odkąd istnieje Facebook, znacząca część życia współczesnych ludzi odbywa się właśnie w social mediach. Portal Marka Zuckerberga należy do tych, z których korzystamy codziennie, nierzadko całymi dniami. Za pośrednictwem serwisu rozmawiamy ze znajomymi, rozwijamy własny biznes, dokonujemy transakcji handlowych, umawiamy się na randki. Za pomocą danych z Facebooka logujemy się po polsku na strony zakupowe, pocztę i korzystamy z wielu innych funkcji. Ciągłe bycie online wykształciło w nas oczekiwania jak najlepszej jakości i potrzebę dostosowywania wszystkich ustawień do naszych preferencji. Bardzo ważne jest, by korzystanie z portalu było dla nas wygodne.

Facebook stara się zaspokoić potrzeby swojej społeczności, między innymi umożliwiając zmianę języka aplikacji niezależnie od położenia geograficznego użytkowników.  Warto więc znać możliwości, jakie dają ustawienia profilu, na przykład: jak wyłączyć rozpraszacze typu zaczepki na FB, jak zablokować irytujących użytkowników (lub też sprawdzić, czy ktoś nas zablokował), a także: gdzie i jak zmienić język na FB (w telefonie i na komputerze).

Tło na fb - jak zmienić? Jakie powinno mieć wymiary?

Ustawienia języka nie zależą wbrew pozorom od kraju, w którym się znajdujemy, czy nawet od języka, którym posługujemy się w codziennych rozmowach. Wybór Facebooka jest uwarunkowany językiem oprogramowania komputera, z którego korzystaliśmy, zakładając konto. Od tego zależy również m.in. ustawienie daty i godziny.

Jak zmienić język na FB na komputerze?

Choć twórcy Facebooka dbają o to, by korzystanie z portalu było możliwie jak najbardziej intuicyjne, czasem zdarzają się małe wpadki. W większości są to jednak zmiany w ustawieniach, które możemy naprawić kilkoma kliknięciami. Jednym z często pojawiających się kłopotów jest zmiana ustawień języka. Zamiast poświęcać czas na zastanawianie się, czemu Messenger jest po angielsku, lepiej sprawdzić, jak ustawić język polski na Facebooku (innymi słowy: jak zmienić na FB język z angielskiego na polski). Przedstawiamy poradnik krok po kroku:

  1. Zaloguj się na swój profil na Facebooku.
  2. Naciśnij symbol odwróconej strzałki i odszukaj zakładkę „Ustawienia i prywatność”, a następnie przejdź do „Ustawień”.
  3. Z menu, które znajduje się po lewej stronie, wybierz „Język i region”. Zmiana języka możliwa jest zarówno na komputerze, jak i w aplikacji mobilnej, natomiast ustawienia regionu możesz dostosować jedynie za pośrednictwem przeglądarki.
  4. Aby zmienić język, naciśnij „Edytuj” w zakładce „Język Facebooka”. Spokojnie, ustawienia dotyczą jedynie portalu. Żadne zmiany nie wpłyną na fabryczne ustawienia języka w twoim telefonie czy komputerze.
  5. Zatwierdź nowe ustawienia, klikając „Zapisz zmiany”.

Jak zmienić język na FB na telefonie (w aplikacji mobilnej)?

Warto pamiętać, że sformatowanie ustawień aplikacji na jednym urządzeń nie oznacza automatycznego wprowadzenia zmian na wszystkich sprzętach, na których logowaliśmy się na Facebooka. Jeżeli więc chcemy dostosować język na laptopie, tablecie i smartfonie, musimy zrobić to na każdym z nich oddzielnie. Na szczęście dzięki spójnemu interfejsowi aplikacji sposób postępowania w przypadku różnych urządzeń jest taki sam jak poprzez przeglądarkę internetową.Wystarczy uruchomić aplikację i wybrać menu (poprzez kliknięcie w trzy poziome kreski znajdujące się w prawym dolnym rogu, a następnie ikonę koła zębatego, która przenosi nas do do sekcji „Język aplikacji”. Z wyświetlonych kilkudziesięciu języków wybierasz ten, który cię interesuje, zapisujesz zmiany i gotowe!

Jak zmienić język w Messengerze?

Za pomocą Facebooka możemy kontaktować się nie tylko z osobami z naszego kraju, ale również zza granicy. Rozmowa z obcokrajowcami oraz dodawane przez nich posty na FB to nie jedyne sposoby na wykorzystanie portalu do nauki innych języków. W opanowaniu nowego języka zwykle pomaga otoczenie się nieznanym słownictwem podczas wykonywania codziennych czynności, na przykład słuchanie obcojęzycznych podcastów w drodze do pracy, przeglądanie menu dla cudzoziemców w restauracji, czy choćby zmiana języka w Messengerze.

Zobacz także:

Komunikator nie oferuje ustawień języka niezależnych od aplikacji Facebook. Jak zmienić język na Messengerze? Jeśli chcemy dostosować język w aplikacji, musimy zrobić to za pośrednictwem konta na portalu według sposobu opisanego w poprzednim akapicie. Zmiany języka, choć na Facebooku zostają wprowadzone natychmiast, potrzebują chwili, by objąć również Messengera. W razie problemów, odczekaj chwilę i odśwież aplikację, a jeśli to nie pomoże, zaloguj się ponownie.

Pamiętaj, że w ustawieniach możesz również ograniczyć funkcję tłumaczenia postów znajomych i stron lub nawet całkowicie ją wyłączyć. Dzięki temu wszystkie treści będą pojawiały się w językach oryginalnych, a ty będziesz móc ćwiczyć obcy język, obcując z żywym słowem wypełnionym określeniami środowiskowymi, slangiem, czy skrótami.

Warto dodać, że Facebook dysponuje jeszcze wieloma innymi, przydatnymi funkcjami. Chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć i wysyłać naklejki na FB, jak ukryć znajomych na fb, czy jak pobrać film z FB? Zajrzyj do naszych tekstów!