Ustawienia języka na Facebooku

Od ilu lat jest Facebook, od tylu część życia współczesnych ludzi odbywa się właśnie w aplikacji. Za pośrednictwem portalu rozmawiamy ze znajomymi, rozwijamy własny biznes, dokonujemy transakcji handlowych, umawiamy się na randki. Za pomocą danych z Facebooka logujemy się po polsku na cda.pl, strony zakupowe czy pocztę. Bardzo ważne jest, by korzystanie z portalu było dla nas wygodne. Warto więc znać możliwości, jakie dają ustawienia profilu, na przykład: jak wyłączyć rozpraszacze typu zaczepki na Fb, jak zablokować irytujących użytkowników, a także gdzie zmienić język na Fb. Ustawienia języka nie zależą wbrew pozorom od kraju, w którym się znajdujemy, czy nawet od języka, którym posługujemy się w codziennych rozmowach. Wybór Facebooka jest uwarunkowany językiem oprogramowania komputera, z którego korzystaliśmy, zakładając konto. Od tego zależy również m.in. ustawienie daty i godziny.

Jak zmienić język na komputerze?

Choć twórcy Facebooka dbają o to, by korzystanie z portalu było jak najprzyjemniejsze i możliwie najbardziej intuicyjne, czasem zdarzają się małe wpadki. W większości są to jednak zmiany w ustawieniach, które możemy naprawić kilkoma kliknięciami. Jednym z często pojawiających się kłopotów jest zmiana ustawień języka. Zamiast poświęcać czas na zastanawianie się czemu Messenger jest po angielsku, lepiej sprawdzić, jak ustawić język polski na Facebooku. Przedstawiamy poradnik krok po kroku:

  1. Zaloguj się na swój profil na Facebooku.
  2. Naciśnij symbol odwróconej strzałki i odszukaj zakładkę „Ustawienia i prywatność”, a następnie przejdź do „Ustawień”.
  3. Z menu, które znajduje się po lewej stronie, wybierz „Język i region”. Zmiana języka możliwa jest zarówno na komputerze, jak i w aplikacji mobilnej, natomiast ustawienia regionu możesz dostosować jedynie za pośrednictwem przeglądarki.
  4. Aby zmienić język, naciśnij „Edytuj” w zakładce „Język Facebooka”. Spokojnie, ustawienia dotyczą jedynie portalu. Żadne zmiany nie wpłyną na fabryczne ustawienia języka w twoim telefonie czy komputerze.
  5. Zatwierdź nowe ustawienia, klikając „Zapisz zmiany”.

Sformatowanie aplikacji na jednym urządzeń nie oznacza automatycznego wprowadzenia zmian na wszystkich sprzętach, na których logowaliśmy się na Facebooka. Jeżeli więc chcemy dostosować język na laptopie, tablecie i smartfonie, musimy zrobić to na każdym z nich oddzielnie. Na szczęście dzięki spójnemu interfejsowi aplikacji sposób postępowania w przypadku różnych urządzeń jest taki sam.
 

Jak zmienić język w Messengerze?

Za pomocą Facebooka możemy kontaktować się nie tylko z osobami z naszego kraju, ale również zza granicy. Rozmowa z obcokrajowcami oraz dodawane przez nich posty na Fb to nie jedyne sposoby na wykorzystanie portalu do nauki innych języków. W opanowaniu nowego języka zwykle pomaga otoczenie się nieznanym słownictwem podczas wykonywania codziennych czynności, na przykład słuchanie obcojęzycznych podcastów w drodze do pracy, przeglądanie menu dla cudzoziemców w restauracji, czy choćby zmiana języka w Messengerze.

Komunikator nie oferuje ustawień języka niezależnych od aplikacji Facebook. Jeśli więc chcemy dostosować język na Messengerze, musimy zrobić to za pośrednictwem konta na portalu według sposobu opisanego w poprzednim akapicie. Zmiany języka, choć na Facebooku zostają wprowadzone natychmiast, potrzebują chwili, by objąć również Messengera. W razie problemów, odczekaj chwilę i odśwież aplikację, a jeśli to nie pomoże, zaloguj się ponownie.
Pamiętaj, że w ustawieniach możesz również ograniczyć funkcję tłumaczenia postów znajomych i stron lub nawet całkowicie ją wyłączyć. Dzięki temu wszystkie treści będą pojawiały się w językach oryginalnych, a ty będziesz mógł ćwiczyć obcy język, obcując z żywym słowem wypełnionym określeniami środowiskowymi, slangiem, czy skrótami.