Jak ukryć znajomych na fb? Nie chcesz dzielić się pełną listą znajomych w swoim profilu na Facebooku? Ukrywanie listy znajomych na Facebooku nie jest skomplikowane, ale wymaga edytowania ustawień prywatności. Oto instrukcja krok po kroku, jak ukryć twoją listę znajomych.

Ukryci znajomi na Facebooku

Domyślne ustawienia Facebooka proponują nam oznaczanie wszystkich informacji i postów jako publiczne. W sekcji „ochrona prywatności” można jednak wiele z nich dostosować do własnych potrzeb. Nie wszyscy entuzjastycznie reagują na myśl o tym, że ich wrażliwe prywatne dane, które wykorzystujemy przy rejestracji i logowaniu, miałyby być dostępne dla każdego użytkownika. Z różnych powodów nierzadko wolimy pozostać na portalach społecznościowych anonimowi i choć czasem nie jest to w pełni możliwe, próbujemy osiągnąć jak najwyższy stopień ochrony prywatności naszej i naszych bliskich. Pojawia się więc pytanie, czy można ukryć znajomych na Facebooku? Portal umożliwia schowanie różnych prywatnych informacji, w tym również listę znajomych. Możemy wyłączyć jej widoczność całkowicie lub udostępnić ją jedynie osobom z grona znajomych. Istnieje również możliwość jej częściowego utajenia, wtedy widoczni są jedynie wspólni znajomi, pozostali zaś pozostają anonimowi.

Ankiety na Facebooku - jak zrobić ankietę na FB i Messengerze?

Co daje ukrycie znajomych na Facebooku?

Ukrycie znajomych na Facebooku ma dwa główne cele – ochronę prywatności i zabezpieczanie przed czyhającymi w Internecie zagrożeniami. Wiele osób nie docenia hakerów, uważają że listy znajomych nie da się w żaden sposób wykorzystać i dlatego nie jest ona ich potencjalnym celem. W rzeczywistości jednak dane osobowe są cennym łupem dla oszustów, naciągaczy, czy nawet stalkerów. Tak długo, od ilu lat jest Facebook, przestępcy udoskonalają swoje metody, by zyskać jak najwięcej, nie budząc podejrzeń. Mając informacje o tym, z kim nawiązaliśmy znajomość na Facebooku, mogą na przykład wysyłać w naszym imieniu wiadomości z prośbą o pomoc finansową w trudnej sytuacji, wpłatę na szczytny cel lub podanie danych logowania na konto bankowe, a nawet numeru karty i kodu zabezpieczającego. Równie niebezpieczny bywa również stalking. Udostępniając listę naszych znajomych, ułatwiamy stalkerom śledzenie ich, oglądanie zdjęć i tego, jakie posty na fb publikują.

Będąc aktywną na portalach społecznościowych osobą, bardzo łatwo można narazić się na ataki stalkerów, nękanie czy próby nawiązania niechcianego kontaktu. Nierzadko oprawcami nie są obcy, ale bliżsi lub dalsi znajomi. Jeśli spotka cię taka sytuacja, koniecznie dowiedz się, jak zablokować znajomych na fb. Męczące zaczepki na fb, napływające w ogromnej ilości wiadomości czy wyzwiska są czymś, na co absolutnie nie powinniśmy się zgadzać.

[ Komunikat: kliknij tutaj prawym przyciskiem myszki, jeśli chcesz usunąć promowany tekst ]

Jak zablokować widoczność znajomych na Facebooku?

Ukrywanie znajomych może uchronić zarówno nas, jak i ich przed staniem się ofiarą cyberprzemocy. Ruch, który może mieć kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa w sieci, można wykonać bardzo szybko. Jak ukryć listę znajomych na fb? Wystarczy do tego kilka kliknięć.
    

Zobacz także:

  1.  Zaloguj się na swoje konto na Facebooku. By rozszerzyć opcje, naciśnij     odwróconą strzałkę znajdującą się w prawy górnym rogu.
  2. Wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”.
  3. W menu po lewej stronie odszukaj zakładkę „Prywatność”.
  4. W sekcji „Jak można cię znaleźć i nawiązać z tobą kontakt” przejdź do pytania „Kto może zobaczyć listę twoich znajomych?”. Za pomocą opcji „edytuj” zmień ustawienia dostępności z „publiczne” na „tylko ja” lub inne, zgodnie ze swoimi preferencjami.     

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci możesz zablokować niektórych użytkowników Facebooka. Przeczytaj, jak odblokować kogoś na fb, jeżeli zmienisz zdanie.

Jak zobaczyć ukryte posty znajomych na Facebooku?

Stwierdzenie, że w Internecie nic nie ginie, powtarzane jest jak mantra we wszystkich treściach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Nie można się z nim nie zgodzić. Wiesz już, jak ukryć listę znajomych na fb? Nawet jeśli tak, nie oznacza to, że stałeś się mistrzem w utajeniu prywatnych informacji. Post, czy relacja, które raz zostały udostępnione na portalu społecznościowym, prawdopodobnie istnieją w przestrzeni internetowej nawet wtedy, gdy ich autor usunął je lub ukrył na swoim profilu. Jeśli chcemy do nich dotrzeć, możemy na przykład założyć dodatkowe konto i zaprosić interesującą nas osobę do grona znajomych. Jest to jednak na granicy moralności, w związku z czym odradzamy tego rodzaju zagrania. Jeśli ktoś z grona naszych znajomych ukrył przed nami jakąś zawartość, powinniśmy raczej uszanować jego decyzję, a nie uciekać się do podstępnych sztuczek.

 

Jak ukryć własny profil na Facebooku?

Dobrze jest troszczyć się o innych i ich bezpieczeństwo w sieci, jednak nie wolno zapominać o tym, że każdy użytkownik odpowiada w głównej mierze jedynie za siebie. Dobrze jest więc wiedzieć, jak ukryć niedawno dodanych znajomych na fb, ale jeszcze cenniejsza może okazać się informacja, jak schować własny profil. Nie jest możliwe całkowite ukrycie konta na Facebooku. Serwis został stworzony do nawiązywania kontaktu ze znajomymi, w związku z czym wprowadzenie takiej funkcji zaprzeczało by fundamentalnym zasadom portalu. Istnieją jednak sposoby na ograniczenie dostępu do naszego profilu osobom obcym. Aby je aktywować, przejdź do ustawień prywatności, gdzie następnie będziesz mógł edytować opcje dotyczące wyszukiwania. Facebook umożliwia zablokowanie dla użytkowników spoza listy twoich znajomych możliwości wysyłania zaproszeń do grona znajomych, oglądania listy przyjaciół, czy wyszukania twojego konta jedynie po adresie email, czy numerze telefonu. Jeśli chcemy wprowadzić te ograniczenia, by skuteczniej bronić się przed atakami oszustów, warto we wszystkich ustawieniach wariant „znajomi znajomych”. Dzięki temu całkowicie obce osoby nie będą w stanie nawiązać z tobą kontaktu, a jednocześnie twój profil nadal będzie dostępny dla przyjaciół z twojego otoczenia, a kontakt z nimi nie zostanie utrudniony.

Jak zrobić żeby było widać tylko wspólnych znajomych?

Najlepszym sposobem na zapewnienie, że tylko wspólni przyjaciele są widoczni, jest ustawienie kontroli prywatności na swoim koncie. Na Facebooku możesz przejść do Ustawienia > Prywatność, a następnie wybrać, którzy z Twoich znajomych będą widoczni dla innych. Ta opcja na fb umożliwia wybranie konkretnych osób lub grupy osób, takich jak "Przyjaciele", "Rodzina" lub "Koledzy". Alternatywnie, możesz stworzyć niestandardową listę tylko tych znajomych, których chcesz pokazać w swoim profilu i upewnić się, że tylko ta lista jest widoczna publicznie.

Interesują cię inne funkcjonalności Facebooka? Dowiedz się, jak zmienić język na Facebooku i sprawdź, jak pobrać film z FB.