Niektórzy szukają prawdziwej miłości, inni przygody na całe życie. Popularność aplikacji randkowych w ostatnim czasie wzrosła, a to, co kiedyś było powodem do wstydu, teraz jest normą. W sieci poznajemy swoje drugie połówki, ale też poznajemy przyjaciół. Wymieniamy się poglądami, spostrzeżeniami na temat świata, czasami też osobistymi tajemnicami. Każdy z nas ma w otoczeniu przynajmniej jedną parę, która poznała się na Tinderze lub przez inną randkową apkę. Po jakim czasie wymieniamy się danymi kontaktowymi, kiedy dochodzi do pierwszego spotkania i jak szybko trafiamy z internetu do łóżka? Eksperci aplikacji ZaadoptujFaceta przeanalizowali użytkowników, korzystających z takiej formy poznawania partnerów.

Jak szybko trafiamy z internetu do łóżka? 

Pomimo tego, że poznajemy się w internecie, prawie 70% użytkowników przenosi znajomość na realny grunt, a tylko co dziesiąta osoba tego nie planuje. Średni czas, w którym użytkownicy mają za sobą wymianę danych kontaktowych, w tym numerów telefonów, to około miesiąc. Dwie trzecie osób po kilku tygodniach ma za sobą pierwszą randkę w rzeczywistości. Co ciekawe, mężczyźni są gotowi na spotkanie szybciej niż kobiety, a 8% deklaruje taką chęć niemal od razu lub potrzebę zaledwie kilku dni, aby lepiej poznać potencjalną dziewczynę, zanim zdecyduje się na randkę. Dla porównania tylko „2% kobiet nie widzi przeciwwskazań do natychmiastowego rendez-vous. Odpowiedzi na pytanie o obawy związane z pierwszym spotkaniem wyjaśniają, skąd się biorą różnice. Panie niepokoją się o zdecydowanie więcej kwestii niż płeć przeciwna, m.in. o to, że druga osoba będzie nachalna (49,5%), lub, że będzie szukała wyłącznie seksu (55,4%)”, wyjaśniają eksperci randkowej aplikacji.

Jak usunąć Tindera i zniknąć z niego na zawsze? Tłumaczymy krok po kroku >>>

A co z seksem z partnerem poznanym w internecie? Według przeprowadzonych badań seks na pierwszej randce ma za sobą co piąty użytkownik portalów randkowych. Zdecydowanie częściej zdarzyło się to mężczyznom niż kobietom (odpowiednio prawie 35% i 14%). Użytkownicy podkreślili, że w większości przypadków przygodzie towarzyszyła ciekawość i ekscytacja, najrzadziej wstyd.  „Niezależnie od szybkości rozwoju relacji, czy to w internecie, czy poza nim, ważna jest zgoda obu osób na takie, a nie inne tempo. Jeśli partnerzy czują się komfortowo wymieniając dane, spotykając się po kilku dniach znajomości, a nawet idąc od razu do łóżka, wszystko jest w porządku. Warto się upewnić, że obie strony mają podobne oczekiwania i zgodę na taki rozwój znajomości”,  komentuje specjalistka aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta.