Właśnie zakończyła się 75. edycja najstarszego festiwalu filmowego, który powstał w 1932 roku. MFF w Wenecji, odbywający się na wyspie Lido, jest częścią imprezy artystycznej Biennale. Jak co roku kulturalne wydarzenie przyciąga tłumy gwiazd związanych z branżą: słynnych aktorów, znakomitych reżyserów i celebrytów, którzy brylują na czerwonym dywanie. Podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji odbywają się premierowe pokazy produkcji, nominowanych do Złotego Lwa dla najlepszego filmu konkursowego na MFF. Podczas tegorocznej edycji o statuetkę walczyły takie tytuły jak: horror Suspiria z Tildą Swinton i Małgosią Belą, The Favourite z Emmą Watson czy The Mountain z Jeffen Goldblumem, ale to Pierwszy człowiek z Ryanem Goslingiem w roli głównej zachwycił jury i zdeklasował konkurencję.

Pierwszy Człowiek z Ryanem Goslingiem nagrodzony Złotym Lwem na 75. Festiwalu Filmowym w Wenecji

Mówi się, że Ryan Gosling jako Neil Armstrong ma szansę na Oscara. Zanim to jednak nastąpi, film Pierwszy człowiek w reżyserii Damiena Chazelle'a wyróżniono najważniejszą nagrodą na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Dramat biograficzny na podstawie książki First Man: The Life of Neil A. Armstrong autorstwa Jamesa R. Hansena otrzymał Złotego Lwa. Premierę obrazu w Polsce zaplanowano na 19 października. Ale to nie jedyny doceniony tytuł na MFF w Wenecji. Owacje na stojąco otrzymał również horror Suspiria, w którym główne role zagrały Dakota Johnson i wspaniała Tilda Swinton. Obraz produkcji włosko-amerykańskiej w reżyserii Luca Guadagnino zawiera także polski akcent, ponieważ drugoplanową rolę zagrała w nim Małgorzata Bela.

Lady Gaga i Bradley Cooper w muzycznym dramacie Narodziny gwiazdy. Mamy zwiastun! >>>

Gwiazdy na Festiwalu Filmowym w Wenecji 2018: oto najlepsze stylizacje

Na czerwonym dywanie MFF pojawiło się mnóstwo gwiazd, które zachwyciły kreacjami na czerwonym dywanie. Wśród nich m.in. Emma Stone, Tilda Swinton, Naomi Watts, Claire Foy oraz Barbara Palvin. Na długo zapamiętamy różową suknię Lady Gagi, która promowała film Narodziny gwiazdy.

Ale na 75. Festiwalu Filmowym w Wenecji nie zabrakło również polskiej reprezentacji. Wspomniana już Małgosia Bela pojawiła się w długiej czerwonej sukni. Szeroko komentowaną stylizacją była kreacja Jessiki Mercedes. W zaprojektowanej przez Gosię Baczyńską sukience z transparentnej tkaniny oraz z elementami koronek blogerka prezentowała się pięknie i została doceniona przez najważniejsze tytuły o modzie.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z gwiazdami na Festiwalu Filmowym w Wenecji 2018.

Zobacz także: