Sara Sudoł, bo tak naprawdę nazywa się artystka występująca pod pseudonimem Young Leosia, od połowy ubiegłego roku z impetem podbija polską scenę muzyczną. Może poszczycić się znajomościami z największymi raperami w naszym kraju. Na Instagramie ma już rzesze fanów. Kim jest nowa twarz mediów społecznościowych i wschodząca gwiazda rapu?

Young Leosia – kariera

Zaczęło się od nagrania zwrotki w ramach wyzwania #hot16challenge2. Potem przyszedł czas na kawałek „Wyspy”, który zadebiutował na oficjalnym kanale Żabsona o nazwie Internaziomale. Ponadto, od dwóch lat koncertuje z nim jako didżejka i rozgrzewa publiczność przed jego koncertami. To pierwsza podpisana wokalistka w jego wytwórni. Sara wystąpiła gościnnie w utworze „Ulala”, gdzie „nawijała” obok Żabsona, Beteo i Borucciego – producenta Taco Hemingwaya.

Niekwestionowanym hitem stała się jej piosenka „Szklanki”, która trafiła na szczyty list Apple Music oraz Spotify. Skoczny utwór Young Leosi, w którym artystka nawiązuje do pandemicznej rzeczywistości oraz tego, jak odbierają ją rówieśniczki i rówieśnicy. Młodą gwiazdę można spotkać w takich miejscach jak Mewa Towarzyska, Prozak 2.0 czy Hocki Klocki. Tego lata pojawiła sią na Fest Festival w Chorzowie – były to największe występy w jej dotychczasowej karierze. Young Leosia pojawiła się również  w wydanym niedawno teledysku Maty do kawałka „Kiss cam”. Razem z inną znaną didżejką, Tycjaną, (tak, to ta dziewczyna, która przeprowadziła w języku włoskim wywiad z zespołem Maneskin) prowadzi autorską audycję o nazwie „Girls In Da Hood” w internetowej rozgłośni newonce.radio.

Young Leosia – wiek, pochodzenie, wykształcenie

Young Leosia urodziła się 13 sierpnia 1998 roku. Jest więc zodiakalną Lwicą i skończyła w tym roku 23 lata. Pochodzi z Warszawy. Udało nam się dowiedzieć, że ma 160 cm wzrostu. Wykształcenie muzyczne odebrała w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej, czego owocem jest uzyskany tam dyplom. Według niektórych internautów jej głos „jest słodszy niż krem czekoladowy”. Młoda piosenkarka może poszczycić się również zdaniem państwowego egzaminu z realizacji dźwięku. W przeszłości uczyła się też tańca: hip-hopu i dancehall.

Young Leosia – chłopak

Młoda Leokadia, jak żartobliwie mówią o niej internauci, zalicza się do grona artystek, które wyraźnie rozgraniczają życie zawodowe i osobiste. Choć nie ukrywa, że od dłuższego czasu jest w związku, na oficjalnych profilach młodej raperki w serwisach społecznościowych próżno jednak szukać jej wspólnych zdjęć z chłopakiem. Young Leosia zdradziła, że jej partner nie jest osobą związaną z show-biznesem. Sporo osób podejrzewało ją o romans lub pokrewieństwo z Żabsonem, ale artystka zaprzeczyła plotkom o tym, że łączy ich coś więcej niż współpraca zawodowa i przyjaźń.

Young Leosia – Instagram

23 września 2021 roku premierę miał debiutancki album różowowłosej raperki i didżejki. „Hulanki”, bo taki tytuł nosi pierwsza EP-ka Young Leosi, dzięki  fantastycznym wynikom w streamingu jeszcze przed oficjalną premierą uzyskały status platynowej płyty. Znalazło się na niej w sumie siedem utworów, w tym najnowszy singiel „Baila Ella” oraz utwór „Stonerki” z gościnnym udziałem kolejnej przedstawicielki młodego pokolenia polskich raperek, Oliwki Brazil.

W międzyczasie Young Leosia promuje siebie i swoją twórczość na Instagramie, a obserwuje ją tam na ten moment blisko 380 tysięcy użytkowników serwisu. To naprawdę ogromne grono, jak na wschodzącą gwiazdę polskiej muzyki. Jej profil znajdziecie pod nazwą @youngleosia.

Zobacz także: