W astrologii Merkury odpowiada za komunikację i myślenie. Jeśli znajduje się w twoim znaku zodiaku, zazwyczaj nie ma problemów z komunikacją. Jednak, jeśli Merkury przejdzie do innego znaku, mogą wystąpić nieporozumienia. Nawet te pomiędzy twoimi myślami, a tym, co mówisz. Między znakami zodiaku istnieją ogromne różnice, jeśli chodzi o sposób komunikacji. Warto wiedzieć, jak robi to każdy z nich, aby ułatwić sobie obcowanie z nimi. Oto, jak komunikują się znaki zodiaku i jak radzą sobie z kłamstwami

Baran

Baran to prawdziwy wykrywacz kłamstw. Od razu zauważa, gdy ktoś próbuje go oszukać. Sam kłamie bardzo rzadko. Jeśli coś mu się nie podoba, jego styl mówienia staje się bardziej asertywny i konsekwentny.

Byk

Byk jest godny zaufania i tego samego oczekuje od innych. Jeśli przyłapie kogoś na kłamstwie, łatwo mu tego nie wybaczy, a i tak jest dość tolerancyjny, jeśli chodzi o wybryki. Lubi szczerość, szczególnie w relacjach.

Bliźnięta

Bliźnięta łatwo znajdują wytłumaczenie dla każdej sytuacji. Lubią podsłuchiwać. Mówią w taki sposób, w jaki im się podoba, po swojemu. Nie zwracają zbyt dużej uwagi na to, czy ktoś ich okłamuje. Potrafią zachować się w tym kontekście bardziej spokojnie.

Rak

Jeden z najlepszych słuchaczy wśród znaków zodiaku. Zawsze można też liczyć na jego dobre słowo. Nie lubi kłamać, a jeszcze bardziej manipulować. Ma bardzo dobrą intuicję, dlatego z łatwością oddziałuje na innych.

Lew

Lew nie znosi być okłamywany i często potrafi zauważyć to, że ktoś jest wobec niego nieszczery. Zazwyczaj, gdy oszukasz Lwa, jest on bardzo urażony. Uważa to za cios poniżej pasa i nie może zakończyć z tobą relację.

Panna

Panna, podobnie, jak Baran, jest wykrywaczem kłamstw. Potrafi się domyślić, gdy coś się nie zgadza, ponieważ jej myślenie jest bardzo logiczne. Dostrzeże każdy najdrobniejszy szczegół, więc od razu wchodzi w konfrontację z tym, kto ją okłamał. Sama nie kłamie, można jej zaufać.

Zobacz także:

Waga

Waga nie lubi sytuacji konfliktowych. Zazwyczaj dąży do zgody, jednak nie za wszelką cenę. Absolutnie nie toleruje kłamstwa i ceni uczciwość. Jeśli popełni jakiś błąd – milczy. Woli zataić to, że stało się coś złego.

Skorpion

Skorpion to prawdziwy Sherlock Holmes. Nic nie jest dla niego tajemnicą. Wszystko węszy, bada, zauważa. Jego zdolności spostrzegawcze temu sprzyjają. Potrafi przejrzeć wszystko i wszystkich. Sam nie kłamie. Raczej milczy. Mało co o nim wiadomo.

Strzelec

Strzelec jest pełny optymizmu, lubi koloryzować. Do tego potrafi przekazać wszystko w taki sposób, że od razu się mu wierzy. Może to wykorzystywać. Nie ma w nim złośliwości, po prostu we wszystkim widzi przygodę. Sam jednak nie zauważa, kiedy jest okłamywany.

Koziorożec

Kolejny „detektyw”, przed którym nic się nie ukryje to Koziorożec. Jego wysokie poczucie odpowiedzialności nie pozwala mu kłamać. Jeśli jednak już mu się to zdarzy i ktoś to zauważy, od razu powie prawdę. Jego sposób myślenia jest na tyle skomplikowany, że potrafi wykryć, kiedy ktoś mówi nieprawdę.

Wodnik

Wodnik jest kreatywny i innowacyjny. Często zdarza się, że w bardzo wiarygodny sposób powie coś, co nie miało miejsca. Przez to łatwo może oszukiwać. Nawet tych, którzy myślą, że potrafią rozpoznać kłamstwo.

Ryby

Istnieją dwa typy Ryb: wieczny marzyciel i intuicyjny. Pierwszy z nich nie zauważa, kiedy jest okłamywany. Dodatkowo, nie za bardzo go to obchodzi. Drugi typ rozwinął swoje umiejętności poznawcze do perfekcji i doskonale potrafi przejrzeć wszystkich.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.hu