Kosmetyki z kwasami mogą działać kierunkowo i cechować się innowacyjnością. I właśnie takie preparaty w swojej ofercie posiada marka Jan Marini, która cieszy się pozytywnymi opiniami kosmetologów na całym świecie. 

W ich ofercie znaleźć można 3 wyjątkowe preparaty dopasowane do różnych potrzeb skóry. Pierwszym z nich jest emulsja oczyszczająca z kwasem glikolowym. Kolejne kosmetyki to lotion i krem. Zarówno lotion, jak i krem bazują na 3 rodzajach kwasów - kwasie glikolowym, salicylowym oraz azelainowym. Skóry mieszane, normalne i tłuste powinny postawić na preparat w formie lotionu, natomiast skóry suche i bardzo suche - krem. 

Kosmetyki z kwasami - co warto o nich wiedzieć?

„Kwasy”, które stosuje się powszechnie w kosmetologii, to nic innego jak substancje o działaniu złuszczającym. Zaliczane są do grupy hydroksykwasów, czyli organicznych kwasów karboksylowych. Ich intensywność działania jest zależna od wielu różnych czynników - stężenia, czasu pozostawienia preparatu na skórze czy rodzaju kwasu. Pamiętajmy, że jeśli zaczynamy swoją przygodę z kwasami złuszczającymi, najlepszym momentem na jej rozpoczęcie jest okres jesienno-zimowy. Natomiast, jeśli nasza skóra nie reaguje na kosmetyki z kwasami podrażnieniem, zaczerwienieniem, łuszczeniem, nie ma przeciwwskazań, aby stosować je latem.  Nie możemy jednak zapominać o skrupulatnej ochronie przeciwsłonecznej. 

Kosmetyki z kwasami marki Jan Marini 

Poniżej przedstawiamy bliżej 3 wyjątkowe kosmetyki z kwasami złuszczającymi - emulsję do mycia twarzy z kwasem glikolowym, a także lotion i krem korygujące wygląd skóry. Są to preparaty kultowej marki stawiającej na innowacje w dziedzinie kosmetologii. Wszystkie preparaty Jan Marini dostaniecie z bezpłatną dostawą w sklepie topestetic.pl. A w paczce znajdą się także spersonalizowane próbki i miłe gadżety. 

Jan Marini Bioglycolic Face Cleanser
Emulsja do mycia twarzy z kwasem glikolowym

Chociaż stężenie kwasu glikolowego w emulsji jest wysokie, preparat ten zaskakuje swoją aksamitną formułą i nie pozostawia wrażenia ściągniętej lub przesuszonej skóry. Wręcz przeciwnie - po umyciu twarzy emulsją z kwasem glikolowym cera staje się odświeżona i miękka w dotyku. Polecamy ją szczególnie przy problemie szarego i ziemistego kolorytu cery, oznak fotostarzenia, zmarszczek, ale także zaskórników i rozszerzonych porów. Emulsję z powodzeniem można stosować rano i wieczorem przy każdym typie skóry. 


Jan Marini Bioclear Face Lotion
Lotion korygujący wygląd skóry 

Zobacz także:

Ten lotion łączy w sobie aż 3 rodzaje kwasów - glikolowy, salicylowy i azelainowy. Dzięki temu odpowiada na bardzo wiele problemów skóry - od przebarwień, przez oznaki starzenia, problem rumienia czy zmian trądzikowych. Lotion doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry normalnej, mieszanej i tłustej. Nie będzie natomiast wskazany dla skóry suchej. Przy regularnym stosowaniu pozostawia skórę aksamitną w dotyku i wygładzoną. Ponadto nadaje cerze odświeżony, wypoczęty wygląd. Świetnie sprawdzi się do aplikacji przed kremem nawilżającym. W ciągu dnia zalecamy stosowanie ochrony przeciwsłonecznej minimum SPF 30. 


Jan Marini Bioclear Face Cream
Krem korygujący wygląd skóry


Krem korygujący wygląd skóry to odpowiednik lotionu, ale w tym wypadku stworzony z myślą o skórze suchej i bardzo suchej, ponieważ posiada bardziej odżywczą formułę. Ze względu na zawartość 3 kwasów - glikolowego, salicylowego i azelainowego, wykazuje efektywność w przypadku wielu niedoskonałości skórnych, do których zaliczyć możemy hiperpigmentacje, nierównomierny koloryt cery, fotostarzenie, trądzik i zmiany potrądzikowe, a także tendencję do rumienia. Podobnie jak przy lotionie, rekomendujemy także codzienne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. 

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki z kwasami do swoich potrzeb? Warto skorzystać z porady kosmetologa i koniecznie sprawdzić ofertę marki Jan Marini. Jest to amerykańska marka dermokosmetyczna, która może pochwalić się naprawdę doskonałymi formułami oraz rewelacyjnymi efektami pielęgnacji. Co ciekawe, marka ta jest pionierem w stosowaniu kwasu glikolowego w pielęgnacji skóry, a także stworzyła innowacyjny produkt opierający się na synergii trzech kwasów: glikolowego, salicylowego i azelainowego. 

Wszystkie kosmetyki marki Jan Marini, bezpłatną dostawę oraz darmową konsultację kosmetologiczną otrzymacie w sklepie www.topestetic.pl. Co więcej, do każdego zamówienia dołączone są spersonalizowane próbki i miłe gadżety!