Gwiazdy z całego świata sprzeciwiają się wojnie w Ukrainie, a także wspierają jej ofiary – uchodźców i uchodźczynie, jak również osoby, które zostały w kraju, by walczyć o wolność swoją, swoich rodzin oraz przyszłych pokoleń. Mila Kunis i Ashton Kutcher, Leonardo DiCaprio, Blake Lively i Ryan Reynolds, Gigi Hadid, Irina Shayk i inni zdecydowali się pomoc finansową. Sean Penn pojechał do Ukrainy, by udokumentować rosyjską agresję, a następnie opowiedzieć o niej światu. Z kolei Lucas Bravo, czyli Gabriel z serialu „Emily w Paryżu”, przyleciał do Polski, a konkretnie do Warszawy i właśnie stąd pomaga Ukrainkom oraz Ukraińcom. 

Lucas Bravo, czyli Gabriel z „Emily w Paryżu”, przyleciał do Warszawy i wspiera ofiary wojny w Ukrainie

Lucas Bravo, który zdobył międzynarodową sławę dzięki roli Gabriela w bijącym rekordy popularności serialu „Emily w Paryżu”, nie pozostaje obojętny na wojnę w Ukrainie. Pochodzący z Francji aktor opublikował relację na Instagram Stories, a tym samym poinformował, że przebywa teraz w Warszawie. Biorąc pod uwagę to, co widać na udostępnionych przez niego zdjęciach i wideo (czyli m.in. ukraińską flagę, samochód ciężarowy z potrzebnymi rzeczami czy pokój z zabawkami dla dzieci) nie ma wątpliwości, że postanowił zaangażować się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom. Prawdopodobnie dołączył do jednej z organizacji oferujących wsparcie ofiarom wojny. Niestety szczegóły nie są znane. 

Zdjęcia, którymi popularny aktor podzielił się ze swoimi fanami oraz fankami za pośrednictwem mediów społecznościowych, możecie zobaczyć w naszej galerii. 

Każda i każdy z nas może pomóc. I to na wiele sposobów. Jednak bardzo ważne jest to, aby nie działać pochopnie czy na własną rękę. Lepiej wspierać (sprawdzone!) organizacje, które pomagają osobom walczącym w Ukrainie, jak również uchodźcom i uchodźczyniom – dowiadywać się, jakie mają potrzeby, a następnie na nie odpowiadać. Dzięki temu unikniecie chaosu, poza tym zyskacie pewność, że realnie wspomożecie osoby potrzebujące. O tym, jak pomagać, pisałyśmy i pisaliśmy tutaj: