Wyśmiewany, krytykowany, kontrowersyjny. Obserwatorzy superpopularnego show TVN Top Model byli podzieleni. Czy androgyniczna uroda Mateusza Magi jest jego atutem czy wadą w świecie modelingu? Portfolio Mateusza mówi samo za siebie. Jego udział w takich projektach jak kampania reklamowa sztucznych rzęs Secret Lashes z pełnym makijażem czy sesja do akcji charytatywnej biżuteryjki, gdzie Mateusz reklamował biżuterię wystawioną na aukcję na rzecz Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy przyniosły mu rozgłos w mediach. Czas na zagraniczny debiut. Wertując zdjęcia z pokazów podczas Milan Fashion Week natknęliśmy się na zdjęcie Mateusza na jednym z wybiegów.

Mateusz zadebiutował podczas słynnego tygodnia mody w Mediolanie. To tam swoje kolekcje pokazują Prada, Dolce&Gabbana i Moschino. Ale to nie w ich pokazach wystąpił Maga. Zobaczyliśmy go na wybiegu pokazu Sergeia Grinko. To projektant rosyjskiego pochodzenia, absolwent londyńskiego Saint Martins i ulubieniec włoskiego Vogue'a. Od wielu lat pokazuje swoje kolekcje na fashion weeku w Mediolanie, tam też zadebiutował.

W romantycznej kolekcji z elementami streetwearu wzięły udział głównie dziewczyny, chociaż akcentów mody męskiej nie zabrakło. Ubrania prezentowane przez chłopaków znacznie różniły się od kreacji, w których na wybiegu pozował Maga. W 2 wyjściu były uczestnik Top Model miał na sobie satynową, uniseksową sukienkę w  impresjonistycznych kolorach. Zdjęcia z wybiegu znajdziecie w naszej galerii.

Mateusz idealnie wpisuje się w światowe trendy. Od kilku sezonów na światowych wybiegach rządzi gender. Męskie trendy niewiele różnią się od tych damskich, a modele i modelki na wybiegach (chociażby u Gucci) są nie do odróżnienia. Mamy nadzieję, że wykorzysta sprzyjające dla jego androgynicznego typu urody okoliczności.

ZOBACZ TAKŻE:

MATEUSZ MAGA W KAMPANII SECRET LASHES

UCZESTNICY TOP MODEL: JAK RADZI SOBIE PO PROGRAMIE MATEUSZ MAGA

WSZYSTKO O TOP MODEL: KULISY, ZAPOWIEDZI ODCINKÓW, UCZESTNICY