Wyśmiewany, krytykowany, kontrowersyjny. Obserwatorzy superpopularnego show TVNTop Model byli podzieleni. Czy androgyniczna uroda Mateusza Magi jest jego atutem czy wadą w świecie modelingu? Portfolio Mateusza mówi samo za siebie. Jego udział w takich projektach jak kampania reklamowa sztucznych rzęsSecret Lashesz pełnym makijażem czy sesja do akcji charytatywnej biżuteryjki, gdzie Mateusz reklamował biżuterię wystawioną na aukcję na rzecz Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy przyniosły mu rozgłos w mediach. Czas na zagraniczny debiut. Wertując zdjęcia z pokazów podczas Milan Fashion Week natknęliśmy się na zdjęcie Mateusza na jednym z wybiegów.

Mateusz zadebiutował podczas słynnego tygodnia mody w Mediolanie. To tam swoje kolekcje pokazują Prada, Dolce&Gabbana i Moschino. Ale to nie w ich pokazach wystąpił Maga. Zobaczyliśmy go na wybiegu pokazu Sergeia Grinko. To projektant rosyjskiego pochodzenia, absolwent londyńskiego Saint Martins i ulubieniec włoskiego Vogue'a. Od wielu lat pokazuje swoje kolekcje na fashion weeku w Mediolanie, tam też zadebiutował.

W romantycznej kolekcji z elementami streetwearu wzięły udział głównie dziewczyny, chociaż akcentów mody męskiej nie zabrakło. Ubrania prezentowane przez chłopaków znacznie różniły się od kreacji, w których na wybiegu pozował Maga. W 2 wyjściu były uczestnik Top Model miał na sobie satynową, uniseksową sukienkę w  impresjonistycznych kolorach. Zdjęcia z wybiegu znajdziecie w naszej galerii.

Mateusz idealnie wpisuje się w światowe trendy. Od kilku sezonów na światowych wybiegach rządzi gender. Męskie trendy niewiele różnią się od tych damskich, a modele i modelki na wybiegach (chociażby u Gucci) są nie do odróżnienia. Mamy nadzieję, że wykorzysta sprzyjające dla jego androgynicznego typu urody okoliczności.

ZOBACZ TAKŻE:

MATEUSZ MAGA W KAMPANII SECRET LASHES

UCZESTNICY TOP MODEL: JAK RADZI SOBIE PO PROGRAMIE MATEUSZ MAGA

WSZYSTKO O TOP MODEL: KULISY, ZAPOWIEDZI ODCINKÓW, UCZESTNICY