Rok 2023 maluje się w wyrazistych kolorach. Wszystko wskazuje też na to, że będzie pełen blasku, a nowa czerń to po prostu stara czerń. Przynajmniej na to wskazuje make-up. Modny makijaż 2023 opiera się przede wszystkim na 5 trendach, które można wykorzystać w pojedynkę lub dowolnie ze sobą łączyć. W ten sposób bazując tylko na największych przebojach roku da się wyczarować wiele różnorodnych make-upów. W naszym podsumowaniu znajdziesz nie tylko inspiracje, ale również listę kosmetyków, która ułatwi wprowadzenie najnowszych trendów do własnego makijażu.

Modny makijaż 2023 – Winylowe usta

Winylowe płaszcze i spodnie to przebój, który powraca do nas co jakiś czas. Tym razem lakierowane skóry muszą ustąpić miejsca innemu hitowi. Jednym z największych przebojów 2023 roku są bowiem winylowe usta. Błyszczące pomadki w płynie, które wręcz lakierują wargi, pojawiły się na wybiegach podczas największych tygodni mody. Na mocno podkreślony w ten sposób usta postawiła między innymi marka Moschino. Na szczęście nie jest potrzebny wybieg, żeby pójść w ślady modelek. Wystarczy tylko płynna pomadka w wyrazistym i mocno błyszczącym kolorze. Idealne kosmetyki do wymalowania winylowych ust znaleźliśmy w kolekcjach Maybelline, Benefit Cosmetics i Dior.

Moschino Fot. ImaxTree

Modny makijaż 2023 – Rozświetlona cera

Rozświetlona do granic możliwości cera to trend, który ma się dobrze już od wielu sezonów. Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Rozświetlacz będzie jednym z najważniejszych kosmetyków do makijażu także w 2023 roku. Jakiś czas temu pisaliśmy o laminowaniu skóry, które daje efekt cery jak tafla wody. Pokazuje to, że rozświetlanie warto zacząć już na poziomie pielęgnacji. Można też pójść na skróty i skupić się na starym dobrym rozświetlaczu. Na TikToku nie brakuje trików makijażowych, dzięki którym wystarczy chwila, żeby policzki rozbłysły. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych kosmetyków, które mogą to ułatwić. Na naszej liście są rozświetlacze Rare Beauty, Benefit Cosmetics i Pai.

Ralph Lauren Fot. ImaxTree

Modny makijaż 2023 – Mroczne spojrzenie

Końcówka 2022 roku upływa pod znakiem Wednesday Addams. Nie da się zatem ukryć, że na fali jest gotycka estetyka. Do tej pory pisaliśmy między innymi o ustach Wednesday Addams. Użyta na planie filmowym kredka Mac Cosmetics w wielu miejscach zniknęła ze sklepowych zapasów. Trzeba jednak przyznać, że nie tylko bohaterka serialu Netfliksa miała wpływ na zainteresowanie mrocznym make-upem. Ten już wcześniej zaczął cieszyć się popularnością za sprawą odkopania przez internautki i internautów dawnych inspiracji z Avril Lavigne. Mowa zatem nie tylko o wyrazistych ustach, ale jeszcze o mrocznym spojrzeniu. Smokey eye będzie stale obecne w modnym makijażu 2023. Na szczęście w sklepach nie brakuje palet z cieniami do powiek, które pozwolą wyczarować jego rozmaite odsłony. Poniżej czekają propozycje od Anastasia Beverly Hills, Too Faced i Clinique.

Versace Fot. ImaxTree

Zobacz także:

Modny makijaż 2023 – Kocie oko

Podkreślanie spojrzenia w 2023 roku nie zakończy się na cieniach do powiek. Mocną pozycję wśród trendów makijażowych mają także eyelinery. Może to oznaczać tylko jedno – wielki powrót kresek, więc również kociego oka. Dobrze wyciągnięta i wprawnie namalowana linia potrafi zrobić cały makijaż. W uzyskaniu takiego efektu potrzebna będzie jednak technika, a także dobry eyeliner, który gładko sunie po skórze, zostawia ciągłą kreską i nie rozmazuje się. Wedle uznania może to być kosmetyk w długopisie lub ołówku. Każdy bowiem może lepiej radzić sobie z konkretną konsystencją i eyelinerem. Wśród tych, które mogą okazać się nowymi ulubieńcami, można wymienić kosmetyki Benefit Cosmetics, KVD Beauty i Milk Makeup.

Dior Fot. ImaxTree

Modny makijaż 2023 – Naga twarz

Mocne usta, wyraziste spojrzenie – to dwa niezaprzeczalne trendy w makijażu na 2023 rok. A jak prezentuje się w tym wszystkim cera? Według wizażystów i wizażystek odpowiedzialnych za wybiegowe makijaże podczas tygodni mody następny rok będzie należał do nagiej twarzy. Make-up no make-up i podkłady oraz pudry, które nie tworzą efektu maski, a zamiast tego stapiają się ze skórą, to niekwestionowany przebój. Cera ma być dzięki nim nieskazitelna, ale w taki sposób, że nie podejrzewamy, że w ogóle coś na nią nałożono. W tym celu można sięgnąć po jeden z wielu podkładów, które dają taki efekt. Wykluczone nie są także kremy bb i cc. Można też połączyć to z trendem urodowym na 2023 rok, który wskazuje, że pielęgnacja i makijaż mogą iść ramię w ramię za sprawą kosmetyków 2 w 1.

Louis Vuitton Fot. ImaxTree