Nad Meghan Markle zebrały się czarne chmury. Żona księcia Harry’ego, z którym ma syna Archiego i właśnie spodziewa się kolejnego dziecka, oskarżana jest o nękanie i upokarzanie pracowników Pałacu Kensington, w którym mieszkała jeszcze zanim para zdecydowała się opuścić królewski dwór. Magazyn The Times doniósł, że zdaniem ex-podwładnych, księżna Sussex doprowadzała ich do płaczu, upokarzała oraz manipulowała nimi. Co więcej, dwie osoby miały nawet zostać zmuszone do zrezygnowania z piastowanych od dłuższego czasu stanowisk. 

Kilka dni temu prawnicy księżnej i księcia Sussex poinformowali w imieniu pary, że informacje, które ujrzały światło dzienne są nieprawdziwe, ale mimo to w sprawę postanowił zaangażować się również Pałac Buckingham. Teraz wszyscy jak na szpilkach czekają na wywiad byłej aktorki i Harry’ego z Oprah Winfrey, który ma zostać opublikowany 7 marca. A póki co głos w calej sprawie postanowił zabrać kolega po fachu Meghan, z którym grała ona w serialu W garniturach (Suits). Patrick J. Adams odniósł się do oskarżeń wobec Meghan i poświęcił temu kilka postów na Twitterze. 

Patrick J.Adams wypowiedział się w sprawie oskarżeń wobec Meghan Markle. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, co do zachowania żony księcia Harry'ego?

Serialowy Mike, który romansował z Rachel graną przez Meghan Markle, napisał, że „to żenujące, że Rodzina Królewska obróciła się przeciwko niej - najnowszego członka familii - promując i wzmacniając oskarżenia o zastraszanie wobec kobiety, która sama została zmuszona do ucieczki z Wielkiej Brytanii, by chronić swoją rodzinę oraz własne zdrowie psychiczne”. Patrick J. Adams nie szczędził mocnych słów na temat brytyjskiej monarchii, nazywając ją „bezwstydną instytucją”, która „najwyraźniej już całkiem wyzbyła się swojej przyzwoitości”. „Znajdźcie sobie kogoś innego, kogo będziecie upominać, ganić i dręczyć. Moja przyjaciółka Meghan jest poza waszą ligą” - napisał oburzony aktor.

W jednym z wpisów Patrick J. Adams napisał również kilka słów o Meghan, nawiązując do ich współpracy przy serialu W garniturach. „Od samego początku była entuzjastycznym, życzliwym, chętnym do współpracy, ofiarnym, radosnym i wspierającym członkiem naszej telewizyjnej rodziny. Pozostała tą osobą i koleżanką w miarę narastania sławy, prestiżu i władzy”. Wyznał również, że robiło mu się niedobrze, kiedy musiał czytać „niekończące się rasistowskie, oszczercze i zachęcające do klikania tytuły, wrzucane przez wszelkiego rodzaju media w Wielkiej Brytanii i na świecie” na temat Markle, ale jednocześnie wiedział, że jego przyjaciółka „jest silniejsza, niż ludzie zdają sobie sprawę lub rozumieją, i będą żałowali, że jej nie docenili”.

Przyjaciółki bronią Meghan Markle: „Zawsze stawia kogoś przed sobą”

W obronie Meghan Markle stanęły także inna bliskie jej osoby. To aktorka Lindsay Roth, która opublikowała na Instagramie obszerny post, pisząc w nim, że „Meg zawsze była życzliwa, dobroć ma dosłownie w kościach. Po 22 latach bliskiej przyjaźni wiem, że to prawda. Widziałam na własne oczy, jak traktuje swoich bliskich, przyjaciół, ich rodziny i kolegów. Jeśli jedzie z tobą na miejscu pasażera, to wiedz, że w geście miłości osłoni cię swoją prawą ręką przy najmniejszym uderzeniu, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo (…) Była tą samą kobietą, gdy razem studiowaliśmy na Northwestern University. Była sobą w Los Angeles, kiedy dni spędzała na przesłuchaniach. Gdy mieszkała w Toronto jako Rachel Zane W garniturach. Była tą samą kobietą, zanim się zorientowałeś, że spotyka się z Harrym. Była tą samą kobietą po tym, jak wiedziałeś, że spotyka się z Harrym. Była tą samą kobietą, kiedy została księżną Sussex, i nadal jest – bez wątpienia – tą samą kobietą do dziś – napisała przyjaciółka Meghan.

W podobym tonie wypowiedziała się też producentka Silver Tree, która zamieściła na swoim instagramowym profilu kilka prywatnych zdjęć Meghan, a także Archiego (ale to w końcu usunęła) i napisała m.in. tak: „Jest jedną z najbliższych i najdroższych mi przyjaciółek. Tak jak wszyscy jej bliscy, strasznie ją kocham. Jest osobą, która zawsze nalega, aby wysłuchać szczegółów twojego życia, tego, jak ci minął dzień, jak się czują twoje dzieci. Zawsze stawia kogoś przed sobą…”.