Przemoc, zwłaszcza ta w związkach, bywa trudna do zdefiniowania, rozpoznania, a następnie do przerwania. Dlatego wraz z Anną Ciucias zastanawiamy się, czy są jakieś sygnały ostrzegawcze, które mogłyby świadczyć o tym, że doświadczamy przemocy albo... ją stosujemy! A może jesteśmy jej świadkami? A jeśli tak, to jak reagować? Czym jest przemoc seksualna? Gdzie szukać przemocy? Ale też jak o przemocy mówić, jakiego języka używać?

Przy okazji od razu przypominamy o działające od jakiegoś czasu Linii Pomocy SEXED.PL skierowanej do wszystkich, którzy z przemocą maja do czynienia (stosują ją, doświadczają jej czy obserwują ją w swoim otoczeniu). Zapamiętajcie ten numer: 720 720 020.

Linia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00.

Posłuchaj podcastu Sekspertki z Anną Ciucias

Podcastu posłuchacie także na Spotify.

Anna Ciucias – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i schematów w trakcie certyfikacji. Współzałożycielka gabinetu Twój Terapeuta, specjalistka rekomendowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Na co dzień pracuje terapeutycznie i zajmuje się problematyką zdrowia psychicznego i seksualnego. Koordynuje Antyprzemocową Linię Pomocy SEXED.PL dla osób uwikłanych w przemoc.